Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

magdaw 15:38, 13 lis 2017

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
Mazan napisał(a)
Magdaw

Czy sprawdzasz odczyn? Jaką wodą podlewasz? Oprócz podejrzewanego przędziorka może się ujawnić niedobór i chloroza, która - przeciwnie do roślin naszej strefy - staje się widoczna na starszych liściach.
Sprawdź dobrze.


Pozdrawiam

Mazanie sprawdziłam pH podałam mocno i sprawdziłam sonda w donicy w dwóch punktach 4.5 w jednym 4.0. Popryskalam substralem na przedziorka i podałam dzis target natural stężenie 30 ml na 10l wody rozrobilam 1 litr.. co dalej? Magda
____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
Mazan 19:03, 13 lis 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Magdaw

Mandarynka potrzebuje podłoża o pH 5,5 - 6,5. Przy niższym, podobnie przy wyższym dostaje niepokojących kolorków, dlatego przy uprawie doniczkowej należy uważnie przyglądać się roślinie i sprawdzać pH podłoża.
Odczyn zbyt niski co wywołuje nadmiar niektórych mikroskładników i niedobór innych. Ogranicz zimowe podlewanie niech roślina trochę się prześpi. Dla niej jest za mało światła i choć zawiera w sobie masę środków grzybobójczych to może zachorować, a okres jesienno - zimowy w mieszkaniu to rozwój grzybów "budowlanych". Przędziorka nie widać.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
magdaw 19:12, 13 lis 2017

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
Mazan napisał(a)
Magdaw

Mandarynka potrzebuje podłoża o pH 5,5 - 6,5. Przy niższym, podobnie przy wyższym dostaje niepokojących kolorków, dlatego przy uprawie doniczkowej należy uważnie przyglądać się roślinie i sprawdzać pH podłoża.
Odczyn zbyt niski co wywołuje nadmiar niektórych mikroskładników i niedobór innych. Ogranicz zimowe podlewanie niech roślina trochę się prześpi. Dla niej jest za mało światła i choć zawiera w sobie masę środków grzybobójczych to może zachorować, a okres jesienno - zimowy w mieszkaniu to rozwój grzybów "budowlanych". Przędziorka nie widać.


Pozdrawiam

Mazanie mandarynka stoi w oknie południowym w salonie gdzie jest min 22 stopnie a często więcej se względu na wielkie okna. Czy mam ja przenieść w chłodniejsze i ciemniejsze pomieszczenie np od północy? Czy jakoś mogę /powinnam podnieść pH? A propozycje spoczynku ona już zaczyna kwitnienie pierwsze kwiatki juz są
Dziękuję Magda
____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
Mazan 20:23, 13 lis 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Magdaw

Mandarynka do spoczynku zimowego potrzebuje ok. 10 - 16*C i wilgotnego powietrza dlatego wielu z tych, których znam wynosi cytrusy do piwnicy ustawiając przy oknie lub w jasnym korytarzu a od marca w miejscu, gdzie stały wcześniej. Wówczas także je przycinają formując koronę.
Jeśli nie gubią liści to daj im spokój do marca i wtedy podlej nawozem, gdyż rusza intensywnie wegetacja, co przy braku składników ujemnie odbija się na wyglądzie.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
magdaw 09:13, 14 lis 2017

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
Dziękuję raz jeszcze niestety piwnicy brak a zimne pomieszczenia nie mają okien coś dla niej wymysle
Magda
____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
Rafi 22:14, 03 gru 2017

Dołączył: 03 gru 2017
Posty: 7

Hej chciałbym powitać szanowne grono forumowiczów
Mam pytanie o poniższą dolegliwość na kosodrzewinie? Czy to jest choroba?




Gardenarium 07:52, 04 gru 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Takie zamieranie pojedynczych gałązek to może być groźna choroba - fytoftoroza. Przetnij gałązkę i pokaż przekrój.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Rafi 16:38, 04 gru 2017

Dołączył: 03 gru 2017
Posty: 7
Niestety gałązki zostały już wcześniej odcięte. Pytanie czy ta choroba może wrócić i jak się przed nią bronić ?
Gardenarium 20:05, 04 gru 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Choroba krąży w sokach, jest bardze niebezpieczna. Powoduje zamieranie pojedynczych gałęzi, aż do zamierania całej rośliny. Podlewanie Previcurem i opryski. Ale nie teraz , wiosną.
I powtarzać.

Wycinać martwe pędy.
Ale może ktoś jeszcze się wypowie, bo nie musi to być na pewno.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
magdaw 19:02, 07 gru 2017

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
Mazan napisał(a)
Magdaw

Mandarynka do spoczynku zimowego potrzebuje ok. 10 - 16*C i wilgotnego powietrza dlatego wielu z tych, których znam wynosi cytrusy do piwnicy ustawiając przy oknie lub w jasnym korytarzu a od marca w miejscu, gdzie stały wcześniej. Wówczas także je przycinają formując koronę.
Jeśli nie gubią liści to daj im spokój do marca i wtedy podlej nawozem, gdyż rusza intensywnie wegetacja, co przy braku składników ujemnie odbija się na wyglądzie.


Pozdrawiam


Mazanie ograniczyłam podlewanie i mandarynka zaczęła opadać z liści, liście zwijaja się do środka, żółkną na końcach i opadają.

Co jej tym razem dolega?Magda

____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies