Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

Zana 21:44, 13 lis 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Anda napisał(a)


Nie wycinaj wszystkiego. Ta bakteria rozprzestrzenia się nadziemnie. Na Twoim miejscu usunęłabym tylko zainfekowane rośliny i obserwowała pozostałe, szczególnie te z rodziny różowatych. Magnolie nie należą do tej rodziny. Warto spróbować.
Wyczyścilabym porządnie spirytusem wszystkie narzędzia, które miały kontakt z zainfekowanym roślinami.


Usunę jarząba i Umbrę, resztę będę bacznie obserwować. Spirytus jest w użyciu Dziękuję
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
natka 10:00, 16 sty 2020

Dołączył: 12 wrz 2014
Posty: 4
Witajcie, dotychczas byłam tylko obserwatorem Waszych pięknych ogrodów, zamiast zacząć od czegoś miłego chciałam Was prosić o pomoc w zidentyfikowaniu szkodników, które kilka miesięcy temu wykończyły mi dwie monstrey dziurawe a teraz zaczęły niszczyć figowca dębolistnego, który stał obok.
Monstreom zaczęły żółknąć liście co początkowo wiązałam z nadmiarem wody, same szkodniki nie zostały przeze mnie rozpoznane, ponieważ myślałam, że to kurz dopiero kiedy rośliny były prawie zupełnie żółte zauważyłam, że ten "kurz" się rusza.
Przesyłam zdjęcia liści figowca dębolistnego, który zaczął pomału żółknąć.
Te robaki są bardzo cienkie jak włos i długie na około 1 mm są koloru żółtego.
Dodam, że rośliny stały razem przez około rok i nie przynosiłam do tego pokoju żadnych innych kwiatów (na których mogłabym przynieść lokatorów na gapę).
Uprzejmie proszę o podpowiedź co to za szkodnik i jak się go pozbyć.


Mazan 22:27, 19 sty 2020

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Natka

Mogłaś 'przynieść' nie wiedząc o tym przędziorka czy mączlika - wywołują podobne objawy. Spróbuj szarym mydłem z dodatkiem czosnku i przemywać liście z obu stron. Praca trochę potrwa, ale jeśli to one może pomóc.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
robert_krawi... 14:13, 29 sty 2020

Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1
Witam
Mam prośbę w identyfikacji choroby (ruszający się pień). To już drugie takie drzewko, pierwsze uschło rok temu.
Z góry dziękuję za informację.
Pozdrawiam
Jomaszka 20:43, 09 mar 2020

Dołączył: 26 mar 2019
Posty: 24
Witam
Proszę o pomoc w rozpoznaniu choroby grujecznika. Listki jeszcze nie rozwinięte, ale pamiętam że w tamtym roku kiepsko wyglądały. Obwinialam suche lato.
Czy to werticilioza?
Mago22 10:30, 20 mar 2020


Dołączył: 28 paź 2017
Posty: 162
Wczoraj podczas prac porządkowych w ogrodzie natknęłam się na taką kolonię. Długie na mały centymetr. Czy to jest szkodnik i coś z tym trzeba zrobić ?
____________________
Magda Wietrzny ogród
Anda 10:36, 20 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Mago22, to są równonogi. Tą nazwę znalazłam w Wikipedii. Też mam je w ogrodzie. Odżywiają się przede wszystkim martwą materią organiczną i przyczyniają do powstawania humusu w ogrodzie.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kokesz 17:19, 20 mar 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Też je mam. Chowają się w ciemnych zakamarkach, pod doniczkami, u mnie koczują w kompostowniku. Zostawiam je w spokoju.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Mago22 09:08, 21 mar 2020


Dołączył: 28 paź 2017
Posty: 162
Dziękuję dziewczyny, fajnie się dowiedzieć że to pożyteczne stworzenia.
____________________
Magda Wietrzny ogród
Mago22 09:38, 21 mar 2020


Dołączył: 28 paź 2017
Posty: 162
Na cisie znalazłam takie stworzenia i też pytanie co to i co z tym zrobić. Dla uściślenia napisze że mam około 90 cisów i znalazłam to na jednym.

____________________
Magda Wietrzny ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies