Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

jula81 19:08, 08 gru 2014


Dołączył: 23 maj 2014
Posty: 769
Myślę Justynko, że tu powinni się wypowiedzieć ci co rozprawili się na zawsze (prawie) ze szkodnikami na rzecz tego, że zrezygnowali z chemicznych środków do zwalczania szkodników. Ja się dopiero uczę pracować tym systemem w swoim ogrodzie więc nie poradzę jeszcze.
Proponuję Ci zaczytać się w jaki sposób zwalczać szkodniki naturalnymi metodami
Ja wciąż uczę się jak prowadzić ogród w taki sposób by był przyjazny dla ludzi(tu moich dzieci bawiących się w ogrodzie szczególnie) i dla środowiska .Takie zdrowe uprawianie ogrodu jak mawia Danusia
Danusia też sporo rozpisywała się w tych tematach
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1806-naturalne-zwalczanie-szkodnikow-bez-chemii?page=9
Szukaj i czytaj bo warto - polecam

____________________
** I co dalej w moim ogrodzie ? ** Wizytówka - Mały ogród Julki * Julka
Mazan 19:24, 08 gru 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Justyna

Rozpoznałaś już choroby i wiesz które rośliny są przez nie atakowane. Mszyce możesz potraktować wczesną wiosną przed rozwojem liści/kwiatów Promanalem - jeśli to możliwe całe drzewa, a ulistnione środkiem owadobójczym. Pędraki trzeba zwalczać środkami doglebowymi. Choroby, o których wspomniałaś reagują na środki, które już wcześniej podałem. Trzeba jedynie pilnować terminu zabiegów.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
mira 19:46, 09 mar 2015


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Dzisiaj w mojej mokrej części ogrodu wykopałam moja młodą piwonię a pod karpą było jakby gniazdo takich kulek które jak w palcach zgniatałam wypryskiwały jakiś płyn.
Co to może być? mam to w pojemniku i nie wiem co zrobić i co z tym miejscem. PIwonię wysadziłam na razie do donicy bo i tak pójdzie gdzie indziej.

Proszę o radę


____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
margi 10:57, 10 mar 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Jak widzę takie tryskające kulki to przed oczami mam opuchlaki,latem też miałam tego w .. takich ilości jak Ty nie miałam.
Wydaje mi się,że to jaja opuchlaków ale niech się znawcy wypowiedzą
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
Mazan 12:20, 10 mar 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Drogie Panie

W tym przypadku - dla pewności - musicie ściągnąć Kasię z bawarskich ścieżek na Wasze alejki. Z tego co wiem jest specjalistką od tych intruzów.
A przy okazji może zna nazwę tego środka, który ostatnio zastosowała? Ja coś ostatnio próbuję/ testuję, ale czy będzie skuteczny - nie wiem. Z drutowcami się jednak uporał dość łatwo, tyko że na niewielkiej powierzchni.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
emila 14:21, 10 mar 2015


Dołączył: 18 cze 2013
Posty: 118
pytanie było ale nie w tym dziale sorki
____________________
Ogród nasz
mira 21:22, 10 mar 2015


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Margi i Mazan dziękuję za komentarz to lecię po Kasię

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Kasiek 21:35, 10 mar 2015


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
mira napisał(a)
Dzisiaj w mojej mokrej części ogrodu wykopałam moja młodą piwonię a pod karpą było jakby gniazdo takich kulek które jak w palcach zgniatałam wypryskiwały jakiś płyn.
Co to może być? mam to w pojemniku i nie wiem co zrobić i co z tym miejscem. PIwonię wysadziłam na razie do donicy bo i tak pójdzie gdzie indziej.

Proszę o radę




Jezeli jestes pewna ze nie jest to nawoz, ( a jest taki) to napewno sa to jaja dzdzownic Za momencik pokaze Ci fotki i porod malej dzdzowniczki ( jak chcesz to powiedz, to pozniej usune)
____________________
Bawarka
Kasiek 21:44, 10 mar 2015


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762



____________________
Bawarka
Kasiek 21:49, 10 mar 2015


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Jaja opuchlaka sa tak malutkie ze bardzo ciezko znalesc je w ogrodzie, w ziemi.


____________________
Bawarka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies