Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

danuta_szwajcer 14:29, 24 sie 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Ale pięknie u Ciebie Ula Duże zmiany i wszystko bujnęlo, a to nie jest Pinki, tez taka mam i tez nie wiem co to za jedna a Pinki zupełnie inne ma kwiaty i zmienia kolor od dołu na czerwony bardzo szybko, zobacz u mnie dałam fotke.
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Urszulla 22:05, 24 sie 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21787
anpi napisał(a)
Chyba hortensji jeszcze dokupię i gdzieś nawciskam...najwyżej coś wysadzę potem Ta MAGICAL CANDLE ładniutka u Ciebie!


Pewnie że wciśniesz seria Magical fajna, Phantom i Polar Bear i Silver Dollar- to moje typy
Vanilkę mam, kwiaty cudne ale pokłada pędy i musi być pomiędzy czymś bo nie jest tak dekoracyjna w kształcie krzaka.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 22:09, 24 sie 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21787
danuta_szwajcer napisał(a)
Ale pięknie u Ciebie Ula Duże zmiany i wszystko bujnęlo, a to nie jest Pinki, tez taka mam i tez nie wiem co to za jedna a Pinki zupełnie inne ma kwiaty i zmienia kolor od dołu na czerwony bardzo szybko, zobacz u mnie dałam fotke.


No to jakaś inna odmiana z tych nowszych. Fajna ażurowa chyba potrzebuje towarzystwa. Wydaje się że posadzić hortensję jest łatwo
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
anna_g 22:53, 24 sie 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Cynie śliczne. Z roku na rok coraz bardziej mi się podobają
Hortensje no to wiadomo Królowe teraz.
Jak będziesz miała chwilę wpadnij do mnie - pokazałam jak rosną trawki od Ciebie i werbenka Wszystko się przyjęło fajnie i rośnie.
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Urszulla 12:25, 25 sie 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21787
anna_g napisał(a)
Cynie śliczne. Z roku na rok coraz bardziej mi się podobają
Hortensje no to wiadomo Królowe teraz.
Jak będziesz miała chwilę wpadnij do mnie - pokazałam jak rosną trawki od Ciebie i werbenka Wszystko się przyjęło fajnie i rośnie.


Wszystko Ci napisałam to tu się nie będę powtarzać
Mogę Ci pokazać moją niższą szałwię która dopiero w drugim kwitnieniu istnieje i zimuje bo Twoją widziałam


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Mala_Mi 22:41, 25 sie 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Urszulla napisał(a)
Zrobiłam dziś mały prowizoryczny murek na nowej rabacie przy wejściu, kończyłam o zmierzchu. Kamienie z własnych wykopalisk na działce, kilometr dalej był kamieniołom i kiedyś łupek wydobywano. Ten kamień od kilku lat przenoszę, raz układam , potem zabieram. Może wreszcie się tu przysłuży

Może ktoś mi doradzi sposób żeby trawa nie wrastała. Myślałam żeby założyć plastikowe obrzeże ale czy dobrze myślę?

Widok z dwóch stron



Ja pozakładałam kiedyś obrzeża i sprawdziły się przez pierwsze lata, a teraz na nie klnę a usunąć nie mam jak I jeszcze dałam faliste.. rozpłaszczone.. ale faliste...
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Urszulla 08:50, 28 sie 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21787
anpi napisał(a)
Chyba hortensji jeszcze dokupię i gdzieś nawciskam...najwyżej coś wysadzę potem Ta MAGICAL CANDLE ładniutka u Ciebie!


Tak, fajna letnia ulubienica ma fajny pokrój wysokość, jest gęsta i pełny kwiat. Mam 3 sztuki w jednym miejscu.


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 08:57, 28 sie 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21787
Pod oknami ciągle misz masz ale trawy już rosną- z tyłu dwa miskanty, rozplenica i hakone. Z przodu brązowe są do wysadzenia ale nie wiem gdzie Kosmosy robią za tymczasowy busz
W tym sezonie nic tu już nie zrobię bo korzonki mnie chwyciły i leczenie jest priorytetem. A roślinki niech robią co chcą.




Pod murem kosmosowo-werbenowo- tymczasowo....ciekawe ile to tymczasowo będzie trwało

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 09:02, 28 sie 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21787
Moja ulubiona turzyca palmowa po lipcowym ścięciu spowrotem ładna



Sadzonki hortensji z patyczków zeszłorocznych idą na całego



Silver Dollar, bardzo ją lubię ale pierwsze lata wcale nie byłam nią aż tak zachwycona.



Ulubione dzwoneczki, kwitnie ten powojnik cały czas ale musi mieć wilgoć. Po ostatnich deszczach znów zachwyca

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 09:06, 28 sie 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21787
Na Edenkowej szał. Dwie róże zaczęły przypominać pnące i mnie już przerosły, trzecia - niska. Czekam aż zakwitną

Widok ogólny



Pojedynczo Edenki



____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies