Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Gosialuk 17:34, 12 cze 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
U mnie mrówek też mnóstwo. I sposobu niestety nie mam na nie, a potrafią doszczętnie zniszczyć roślinę, jak sobie w jej korzeniach mrowisko zrobią. Jedno mrowisko, nawet wielkie jak te leśne by mi mniej przeszkadzało.
Ja szałwię łąkową znalazłam na przydrożnej skarpie. Suchej raczej. Wydaje mi się, że musi być tolerancyjna do warunków, mam nadzieję, że mi się będzie ładnie rozrastać. A jak długo kwitnie, to jeszcze lepiej.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Urszulla 16:17, 13 cze 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
Gosialuk napisał(a)
U mnie mrówek też mnóstwo. I sposobu niestety nie mam na nie, a potrafią doszczętnie zniszczyć roślinę, jak sobie w jej korzeniach mrowisko zrobią. Jedno mrowisko, nawet wielkie jak te leśne by mi mniej przeszkadzało.
Ja szałwię łąkową znalazłam na przydrożnej skarpie. Suchej raczej. Wydaje mi się, że musi być tolerancyjna do warunków, mam nadzieję, że mi się będzie ładnie rozrastać. A jak długo kwitnie, to jeszcze lepiej.


CZyli z mrówkami mamy podobnie. U mnie w lawendzie i rozplenicach siedzą. Pod różami też. Kłosowce były dla nich wspaniałym lokum. Teraz nie mam tych duzych kłosowców to znowu po buku mi chodzą. O kalinie nie wspomnę.

Swoje szałwie obcięłam i podzieliłam na nowe lokum. Znowu patrzę na sadzonki a nie rośliny Ciągle zmiany u mnie, końca nie widać. Nie mam wogóle pomysłu na rabatę pod oknami. Tyle roślin tam było. A planowane trawy które miały być spektakularne są ledwo żywe. Czekam bo może muszą się lepiej zakorzenić. Najlepiej rosną tawuły ale ich tam nie chcę zbytnio. To miejsce jest albo zalewane albo suche, totalnie skrajne warunki tam panują.
Przesadziłam 2 cyprysy niskie i testuję, czekając na nieszczęsne trawy.
Ponarzekałam sobie.
Widziałbym tam roślinki na pniu- myślę czy dać trzmielinę czy miłorzęba marikena szczepionego. Ale wszystko niskie sprzedają potrzebowałabym tak 1,6 m wysokości.



____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 20:54, 13 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Ja ma w ogrodzie przy strumieniu dwa takie mrowiska prawie jak leśne, a widzę, że próbują kolejne takie w trawniku stawiać A mrówki to już mam praktycznie wszędzie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
danuta_szwajcer 13:01, 14 cze 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
A jaka to róża BP? U mnie to plaga ślimaków, zawsze mam ich dużo ale w tym roku to już przesada. Jak tam edenki? Moja biedula nawet z 10 kwiatków ma i nowe pędy, powoli zaczyna. Pozdrawiam
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Urszulla 13:28, 14 cze 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ja ma w ogrodzie przy strumieniu dwa takie mrowiska prawie jak leśne, a widzę, że próbują kolejne takie w trawniku stawiać A mrówki to już mam praktycznie wszędzie


Teraz po deszczach wychodzą na górę. Dziś posypywałam proszkiem


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 13:32, 14 cze 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
danuta_szwajcer napisał(a)
A jaka to róża BP? U mnie to plaga ślimaków, zawsze mam ich dużo ale w tym roku to już przesada. Jak tam edenki? Moja biedula nawet z 10 kwiatków ma i nowe pędy, powoli zaczyna. Pozdrawiam


BP to bouquet parfait.

Edenki moje są spektakularne ale jeszcze dużo w pąkach. Powyżej dałam fotki. A tu Chopin i moja ulubiona Goethe. Obie podobnego pokroju i wysokie.
O
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 20:19, 16 cze 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
Goethe która mnie zachwyca w różnych stadiach- kolor czerwono- bordowy. Telefon nigdy niecoddał naturalnego koloru.


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
abiko 21:29, 16 cze 2020


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Jakbyś mszyc ani skoczków na różach nie miała.. takie zdrowe liście. Ładny kolor tej G.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Iwonka 21:44, 16 cze 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Urszulla napisał(a)


Przepiękna ta róża, coś mnie te edenki prześladują
Mrówek i mszyc też mam mnóstwo, no i oczywiście ślimaków nie brak. Taki rok...
Za to pszczół dużo, w glediczji miałam chyba kilka uli

Urszulla napisał(a)


Super masz te rabatki, wypełnione po brzegi. Fajnie wyglądają te różne odcienie zieleni, jest tak spójnie.

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
paniprzyroda 22:26, 16 cze 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Zdrowe masz Edenki, dają popis. Moja już złapała czarną plamistość. Odkryłam również mrówki pod dwiema różami, masakra.
____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies