Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

danuta_szwajcer 21:53, 17 cze 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Ta bouquet parfait piękna, taki pokrój jak lubie. Czy Twoje róże od cięzaru wody też takie wymordowane sa? U mnie dziś ulewa za ulewą Pozdrawiam
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Urszulla 15:14, 18 cze 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ja ma w ogrodzie przy strumieniu dwa takie mrowiska prawie jak leśne, a widzę, że próbują kolejne takie w trawniku stawiać A mrówki to już mam praktycznie wszędzie



Ty możesz im na to pozwolić

Ku pokrzepieniu Edenki dopiero się rozkręcą po deszczach takich jeszcze nie miałam.



____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 15:21, 18 cze 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
abiko napisał(a)
Jakbyś mszyc ani skoczków na różach nie miała.. takie zdrowe liście. Ładny kolor tej G.


Mszyce były, pryskałam tytoniem.
Teraz ciągle pada więc spokój.

Goethe mu super kolor którego nigdy na zdjęciach nie widać

A tu marketówki - narazie kolor się zgadza. Miały być białe


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 15:29, 18 cze 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
Iwonka napisał(a)


Przepiękna ta róża, coś mnie te edenki prześladują
Mrówek i mszyc też mam mnóstwo, no i oczywiście ślimaków nie brak. Taki rok...
Za to pszczół dużo, w glediczji miałam chyba kilka uli


Super masz te rabatki, wypełnione po brzegi. Fajnie wyglądają te różne odcienie zieleni, jest tak spójnie.



Edenki dadzą się lubić. Kupuj

Ta rabata letnia cieszy najbardziej od lipca kiedy hortensje kwitną. Rzeczywiście po wielu latach coraz pełniejsza i mnie cieszy. Brakuje na niej tylko wiosny w nadmiarze

Kupiłam też bza kolumnowego, może Ci się spodobać
Mały a już kwitnie.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 15:43, 18 cze 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
paniprzyroda napisał(a)
Zdrowe masz Edenki, dają popis. Moja już złapała czarną plamistość. Odkryłam również mrówki pod dwiema różami, masakra.


Ja w edenkach też mam mrowiska. Sama nie wiem jak z nimi walczyć. I nawet mam między różami czosnki skalne i też nie ma to znaczenia. W dodatku z roku na rok więcej tych mrówek.

W tym roku też ładnie urosły Artemis, ale narazie pojedyncze kawiaty rozkwitły a całe kiście w pąkach.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 15:50, 18 cze 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
danuta_szwajcer napisał(a)
Ta bouquet parfait piękna, taki pokrój jak lubie. Czy Twoje róże od cięzaru wody też takie wymordowane sa? U mnie dziś ulewa za ulewą Pozdrawiam


Te w pełni rozkwitnięte kwiaty niestety po deszczach są do wycięcia.
Ale deszcze dla róż w porze kwitnienia jest dobry. Byle się kieduś skończył.

Od sąsiadki uchodowałam sobie wiciokrzew japoński. Zaczyna w tym roku pięknie kwitnąć a przy tej okazji pachnie. Puściłam go po słupku.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 15:55, 18 cze 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
Jeszcze stipa, która w gruncie nie chciała rosnąć w donicach od Anitki odżyła



A coś małego od Kasi okazało się goździkiem jakimś miniaturowym.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Iwonka 19:53, 18 cze 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Urszulla napisał(a)
Kupiłam też bza kolumnowego, może Ci się spodobać Mały a już kwitnie.



Prześliczny Kwiaty pachną? Super, że kolumnowy, fajny akcent stworzy w ogrodzie.
Podglądam Danusi bordowe akcenty, drzewa, byliny, ciekawie się komponują. Nie są smutne a tak mi się kiedyś kojarzyły i podbijałam je wściekłą żółcią.
Teraz widzę, że ładnie grają z różem, kremem, zielenią.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
kasiek 22:07, 19 cze 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Aaa - czyli to był goździk - nawet nie wiedziałam że przetrwał bo niewiele ich miałam i nie mogłam rozpoznać - ale fajnie, masz ręke Kobieto
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Urszulla 15:56, 20 cze 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
Iwonka napisał(a)


Prześliczny Kwiaty pachną? Super, że kolumnowy, fajny akcent stworzy w ogrodzie.
Podglądam Danusi bordowe akcenty, drzewa, byliny, ciekawie się komponują. Nie są smutne a tak mi się kiedyś kojarzyły i podbijałam je wściekłą żółcią.
Teraz widzę, że ładnie grają z różem, kremem, zielenią.


Sprawdzałam w lekkim deszczu że trochę pachnie. Ale trzeba poczekać słoneczny dzień w przyszłym tyg.

W nogach ma sadzonki mikruski- bodziszka, które narazie toną w trocinach bo trzeba było kartonami zasłonić dramatyzm tego miejsca. A potem dramatyzm kartonów. Myślę że jest nieźle a będzie lepiej. Deszcz wyjątkowo sprzyja sadzonkom

To jeszcze taką fotkę mam

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies