Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 14:05, 07 lip 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
danuta_szwajcer napisał(a)


Ale Ci wszystko buja, rośnie jak na drożach, ożanka bardzo ładna no i gratuluje sadzonek anabelek i innych hortek, mnie tam z patyczków nic nie chce rosnąc, owszem z odkładów tak. Pozdrawiam


Tak się zastanawiam czy moim Anabelkom w przyszlym roku urosna kwiatostany bo coś małe są. Patyczki muszą mieć cień i ciąglą wilgoć, dobrze jeszcze jak jest ciepło i upalnie.

Pamiętasz jak walczyłam od ulicy i sadziłam barwinka? Wogóle się nie sprawdził i dzisiaj wszystko skosiłam i położę szmatę.
A za rok szpaler z pęcherznicy kalinolistnej- zrobiłam więc 10 sadzonek z własnej. W zeszłym roku dostałam malutkie sadzonki 10cm od sąsiadki z okolicy. Urosły szybko


I ożanka dla Ciebie na zachętę w osłoniętym miejscu odbija.



____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 14:09, 07 lip 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Ula nie wiem co mam w takim razie bo ta moja niby Artemis niziutka. Tak była opisana.


Nie wiem co masz za pięknotkę niefajnie że czasem tak opisują rośliny Szukam ładnych białych róż
Dla Ciebie Artemis


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Renii 12:09, 08 lip 2020


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Urszulla napisał(a)




Eden rose



Comtessa







Ale nacieszyłam oczy

Edenka dla mnie najpiękniejsza!
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
popcorn 12:20, 08 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ula jakie masz wrażenia z uprawy Eden Rose? chcem, ale jedynie jeśli jest w miarę bezproblemowa, nie chcę w kółko pryskać...
okrywasz na zimę?

dzięki
____________________
Mój nowy ogródek
Magleska 15:07, 08 lip 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18424
Ula
pięknieją Ci rabaty te białe róże masz niesamowite-sam kwiat na nich
podziwiam Cię za te dzielenie i sadzonkowanie -ja próbuję trochę limek ukorzenić -jak narazie mają listki ,więc może coś z nich będzie
Ożanka też Ci pięknie rośnie -jakbyś miała za dużo ,to jestem chętna na sadzoneczkę
Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
kasiek 21:07, 08 lip 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
A jak zdrówko?
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Urszulla 21:52, 08 lip 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
Renii napisał(a)


Ale nacieszyłam oczy

Edenka dla mnie najpiękniejsza!


Dla mnie też ale Comtessa fajnie pachnie jak się jest obok i bywa że ma niesamowitą ilość kwiatów. Teraz już przycięta.
Za to Edenka naprawdę długo cieszy.

I uwielbiam Chopina, który też pachnie

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 22:06, 08 lip 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
popcorn napisał(a)
Ula jakie masz wrażenia z uprawy Eden Rose? chcem, ale jedynie jeśli jest w miarę bezproblemowa, nie chcę w kółko pryskać...
okrywasz na zimę?

dzięki


Wydaje mi się że z różami różnie bywa. U mnie na mojej ciężkiej glinie róże są świetne. Ale nimi niestety trzeba się zajmować. Oprysk na mszyce co roku na pewno. Teraz tylko nie ma mszyc bo pada.
Kopczykować trzeba. W tym roku nie zabezpieczałam róż, na szczęście nie było zimy.
Chodzę i ścinam kwiaty w czerwcu i lipcu.
Z różami zawsze jest praca.

Edenka to wszyscy wiedzą że jest warta zakupu

U mnie lista róż to 3 ulubione: eden, chopin i comtessa. Wszystkie na równi, każdą lubię za coś innego. I zachwycają co roku niezawodnie.

Dziś pościnałam Artemis, Comtessę i częściowo Chopina na drugie kwitnienie. Edenka w pełni kwitnienia jest długo.

A tu pachnąca Senteur Royale



____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
anpi 22:19, 08 lip 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8141
Ula, ale mam zaległości u Ciebie( zresztą jak wszędzie)
Piękne masz różyczki. Werbena sama Ci się sieje, czy posadziłaś kilka koło siebie?
To anabelki strang rozmnażasz, czy te zwykłe?
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Urszulla 22:32, 08 lip 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
Magleska napisał(a)
Ula
pięknieją Ci rabaty te białe róże masz niesamowite-sam kwiat na nich
podziwiam Cię za te dzielenie i sadzonkowanie -ja próbuję trochę limek ukorzenić -jak narazie mają listki ,więc może coś z nich będzie
Ożanka też Ci pięknie rośnie -jakbyś miała za dużo ,to jestem chętna na sadzoneczkę
Buziaki


W tym roku róże są piękne
Mam u siebie jedno miejsce w którym patyki się super ukorzeniają. W donicy też się sprawdza w dobrej ziemi.
A dziś miałam przenosiny moich znacznych sadzonek tawuły. I dzieliłam ulubioną brunerkę. To ostatnia fotka przed podziałem, znów na nią trzeba czekać- to są mankamenty moich działań.



Posadziłam też ze 300 patyczkowych sadzonek trzmieliny na obwódki w przedogródku. Ten plan wyszedł z nienacka niedawno a głównie z powodu sąsiadówi plan okazał się niezły będę mieć od wejścia dużo żółtych dodatków bo trzmielina, niskie tawuły i złoty buk i magnolia kwitnąca na jasno żóły. Zdjęć nie pokazuję bo przedogródek z moimi sadzonkami jest ciągle pobojowiskiem chwastowym i przy okazji źródłem ogrodowego złota. Tak za 2 lata będzie do pokazania

Ożanki nie mam za dużo bo ciągle mi jej mało i non stop dzielę co mogę. Zrobię Ci sadzonkę bo mam 1 kępę nieruszoną. Chcę żeby mi się zaczęła wysiewać. To się umówimy jak pojadę do Pisarzowic.


Po koszeniu lubię swój ogród a jak kanty zrobię to chcę żeby lato się nie kończyło

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies