Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Kasiolaaa 11:55, 02 lip 2020


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
chopin robi wrazenie petarda hortki jeszcze troszeczke i beda kwitly u mnie jeszcze dluga spiewka
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
Urszulla 12:02, 02 lip 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
Róże Artemis też szalone, najwyżsa sięga mi do ramienia



____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 12:04, 02 lip 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
popcorn napisał(a)
Nie mam doświadczenia z Anabelkami. Dostałam jedną i parę patyków wiosna. Wszystkie patyki się przyjęły! Spróbuj z sadzonkami zielnymi, robiłam z powodzeniem z limek, ale nie moga one wyschnąć. Do doniczek i przykryć folią, przyciąć liście odciąć czubek. Powodzenia Ula One szybko rosną!!!!


Znalazłam niekwitnące pędy i zrobiłam na próbę sadzonki. Co będzie to będzie

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 12:12, 02 lip 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
Kasiolaaa napisał(a)
chopin robi wrazenie petarda hortki jeszcze troszeczke i beda kwitly u mnie jeszcze dluga spiewka


Przez kilka lat posiadania róż wiem że lubię najbardziej wielkokwiatowe i parkowe i edenki
Ale cieszą mnie wszystkie które mam bo każda ma swój termin kwitnienia i walory, albo upiększa mniej ciekawe miejsca mogłabym mieć cały ogród różany ale niestety sił nie mam już na takie szaleństwo. Muszę ograniczać prace.

Edenki w zachodzącym słońcu


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Gosialuk 22:18, 02 lip 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Mam nadzieję, że wszystko się uda i urosną dorodne krzaczki. Ten rok wyjątkowo sprzyja rozmnażaniu ze względu na dużą wilgotność powietrza.
Ja się skusiłam na hortensje bukietowe Polestar. Podobno kwitnie najwcześniej z bukietowych i jest bardzo kompaktowa. Też się zastanawiam czy nie zrobić sadzonek. Bo z patyczków w przyszłym roku, to na sto procent.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Urszulla 11:26, 03 lip 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
Gosialuk napisał(a)
Mam nadzieję, że wszystko się uda i urosną dorodne krzaczki. Ten rok wyjątkowo sprzyja rozmnażaniu ze względu na dużą wilgotność powietrza.
Ja się skusiłam na hortensje bukietowe Polestar. Podobno kwitnie najwcześniej z bukietowych i jest bardzo kompaktowa. Też się zastanawiam czy nie zrobić sadzonek. Bo z patyczków w przyszłym roku, to na sto procent.


Ja też bym się cieszyła. Irenka wszystkie ukorzenia w donicy a szczególnie Anabelki. Gdyby mi się udało to za 2 lata powstałby planowany szpalerek.

Dużą przyjemność mi sprawia gdy z patyczków oglądam roślinki. Ale to 2 letnie czekanie jest niezmiernie trudne, szczególnie trudne gdy już potrzeba zrobić rabatę jakoś dobrze wyglądającą rabatę


Polestar nie znam. Chętnie u Ciebie obejrzę kwitnącą niska też by mi się przydała



Moje 2 letnie sadzonki z patyczków od Kindzi- Polar Bear i Phantom, pierwszy raz zakwitną



Obok mam mniejsze, więc w tym sezonie bez popisów będą. Ważne żeby się dobrze ukorzeniły



____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
kasiek 19:05, 04 lip 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Ależ Ty masz zielone ręce - podziwiam
Połączenie białych różyczek z trawami - genialne!
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Urszulla 10:30, 06 lip 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
kasiek napisał(a)
Ależ Ty masz zielone ręce - podziwiam
Połączenie białych różyczek z trawami - genialne!


Mam tam jeszcze niebieskiego przetacznika, który dorównuje wzrostem. Dopiero zaczyna kwitnąć. Ożanka została z tyłu, za niska więc pójdzie do przesadzenia. Liatry od lat nie dają rady w tym miejscu. Natura sama układa.




____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
danuta_szwajcer 14:56, 06 lip 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Urszulla napisał(a)
Wieczorem gdy wreszcie przestało padać poszłam rozsypać ślimaks i oczom nie wierzyłam jak urosły rośliny.



Róże się szykują całymi kiściami, Artemis nawet w deszczu kwitły.




Ale Ci wszystko buja, rośnie jak na drożach, ożanka bardzo ładna no i gratuluje sadzonek anabelek i innych hortek, mnie tam z patyczków nic nie chce rosnąc, owszem z odkładów tak. Pozdrawiam
____________________
Liliowo i kolorowo:)
malgorzata_s... 19:31, 06 lip 2020


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Ula nie wiem co mam w takim razie bo ta moja niby Artemis niziutka. Tak była opisana.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies