Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » MIKRO ogród - czyli 1 m2 nagrzanego betonu

Pokaż wątki Pokaż posty

MIKRO ogród - czyli 1 m2 nagrzanego betonu

Slawko 23:52, 22 paź 2012


Dołączył: 27 wrz 2012
Posty: 1363
Coś niesamowitego Człowiek musi mieć naprawdę wrażliwą duszę i pasję, żeby na 1 m2 urządzić "ogród"...jestem pod mega wrażeniem...będę czujnie obserwował... pozdrawiam
____________________
Slawko I ja podzielę się z Wami moim ogrodem *** naturalisticgardenart.blogspot.com *** Wizytówka
Ozz 08:01, 23 paź 2012


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Albo po prostu być bardzo uparty Ale dzięki.
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Tess 10:59, 26 paź 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Gdzie będziesz przechowywać te 23 cebule w zimie?
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
agata_chrosc... 11:23, 26 paź 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
A w zimie to cebule w ziemi się przechowują Pewnie miałaś na mysli, gdzie Ozz je przechowa latem? Tez jestem ciekawa, bo zawsze mam z tym problem. Własnie wsadziłam te cebule, które latem w domku na narzedzia były i jestem ciekawa czy przetrwały. Tam w lecie potrafi byc bardzo goraco,a le innego miejsca ni e mam. A Ozz w mieszkaniu, czy jakąś przechowalnię masz?
____________________
ogród w Holandi
Kuklik 12:44, 26 paź 2012


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
Ozz napisał(a)
Dla wytrwałych MIKRO-panorama w zbliżeniu


Bardzo nastrojowo...nie spodziewałabym się takiego efektu na małym balkonie. Masz dar Ozzi
____________________
Iza Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów
Mala_Mi 22:43, 27 paź 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
A może by tak gdzieś zakopać cebule tulipanów.. a wiosną przed ruszeniem wegetacji wykopać i przytargać do Mikro ??????

Pochwal się akwarium...... chyba że gdzieś pozakazywałaś a ja przegapiłam...
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Ozz 00:00, 28 paź 2012


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
A dlaczego 23 cebule? Posiadam jedynie 7 sztuk (trochę rozdałam już w prezencie).

Cebulki już są wkopane, także dam im szansę w tym roku, może mnie zaskoczą pozytywnie

Wkopać czy przechować nie mam fizycznie gdzie (żwir pod blokami, brak nawet piwnicy), także wystawię im wiosną oceny za wytrwałość.

Mikro jest poligonem doświadczalnym, gdzie tylko najwytrwalsi przetrwają - a np. wrzosy i lawendę traktuję jako sezonowe. W tym roku zimowy chrzest bojowy przejdzie powojnik, zatrwian i trawy ozdobne, bo jak dotychczas się sprawdzały - czas na egzamin maturalny dla nich Zapewnię im jedynie dawkę wilgoci i pomyślę nad osłoną ze styropianu.

Rogownica jak dotąd nie narzekała

Szaleńczo kwitną zaś goździki chińskie i jak uda mi się reanimować aparat to pokażę - właściwie udało się utrzymać im kwiaty, wyłączając dwa tygodnie gdy były przycięte, od wiosny do jesieni. Zimy jednak podejrzewam u mnie nie przetrwają, więc muszę je oddarować.

Akwarium... muszę tylko wygospodarować na niego przestrzeń... nie zajmuje wiele, kiedyś założyłam nawet takie Mikro w pokoju studenckim Niestety nie posiadam wielu jego zdjęć. Na tym poniżej dumny tata barwniak, a paproszki poniżej to jego potomstwo

____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Joanna___ 16:06, 29 paź 2012

Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 452
Super te "paproszki",he,he

Ja kilka razy doczekałam się "Skalarątek" ale rodzice jak się przestraszą to je pożerają.No cóż.Życie.
____________________
Joanna___ 16:10, 29 paź 2012

Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 452
A boskie są też akwaria z samymi roślinami,bez wody.Zapomniałam jak się to nazywa.Też można zrobic taki mini ogródek.

Tak chciałam pokusic
____________________
Ozz 17:36, 29 paź 2012


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Może chodzi o Paludarium?

Kusić nie trzeba, to i tak już nieuleczalne Zwłaszcza, że nawet posiadam stare akwarium 100 litrowe, czekające na lepsze dni na składziku.

Najbardziej zachwycają mnie akwaria naturalne (Takashi Amano: http://www.amanotakashi.net/portfolio/nature_aquarium/index.html), które stanowią swoisty krajobraz podwodny. Zwłaszcza, że można je tworzyć od naprawdę mikrych zbiorników - jedna z takich ,,inspiracji" ulokowała się więc swojego czasu na moim biurku studenckim (do dziś żałuję, że nie zrobiłam zdjęcia całości).

Ciekawe jest to - że kluczem do sukcesu jest dobranie zaledwie kilku elementów i roślin i umiejętne ich zestawienie. Wtedy nawet moje barwniaki (szczerze polecam te niewymagające pielęgniczki każdemu młodemu akwaryście), które w naturze zajmują spore terytorium - wyśmienicie czuły się w zbyt małym, wg literatury, dla nich zbiorniku - co zaowocowało wkrótce narybkiem.

Kluczem do sukcesu okazały się - duża ilość kryjówek oraz rzadsze czyszczenie zbiornika

Niestety ten zbiornik to już przeszłość - tak samo jak olbrzymi korzeń (własnoręcznie wygotowany), który wystawał ponad lustro wody... ale kto wie, może w przyszłości...

Poniżej jeszcze w słabej jakości Mikro-akwarium: mamusia-barwniak ze swoimi paproszkami

____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies