Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pszczelarnia 16:29, 18 lis 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Są te lipy u Was w regularnej sprzedaży?

Czy spod lady?

Gapię się na te przetacznikowce - jakie one piękne! Jaka to odmiana?

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
vita 16:48, 18 lis 2019


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4029
Są, bo pytasz lipę? Widziałam ostatnio trzy sztuki, raczej do auta by się nie zmieściły. Też mam ochotę na jeszcze jedną. Do tego wiosennego, na który mnie zanęciłaś
Przetacznikowce, to chyba tylko 'Diana'. Na której fotce się na nie gapiłaś?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Pszczelarnia 17:02, 18 lis 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
vita napisał(a)




Tutaj, jak sroka w gnat.

Moja ulubiona oś widokowa u Ciebie prowadząca do zakątka obietnic wiosennych.

3 m zmieszczę.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
vita 17:10, 18 lis 2019


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4029
Ojej, 3 m to spoko. Zarezerwować?
A te przetacznikowce, to jakaś zbieranina, nie bardzo pamiętam już jaka.
Dalej mam odmianowe, właśnie 'Diane', od Przemka.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Pszczelarnia 14:07, 19 lis 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Napisałam w mailu.

Formowanie?, powiadasz. Mozolna praca, ciągła - halne potargały mi konstrukcję na bambusach z jabłonkami. Część poprawiłam (pół dnia pracy, wbijania, wiązania, przymierzania bambusów) a część tyczek powinnam dokupić. Czyli jeszcze nie skończyłam. Jeszcze jedno pół dnia pracy (listopadowego dnia).

Czasami już chciałabym, żeby te jabłonki rozpięte natychmiast zmężniały i nie poddawały się tak halnym.

Mocne wiatry południowe dokuczliwe u nas powodują, ze żywopłot z choiny np. musi być jeszcze wyżej prowadzony ze względu na jabłonki właśnie - będę latać po drabinach wysokich "na starość".

Dobrze, że choina szybko rośnie.


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
mirkaka 16:30, 19 lis 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
vita napisał(a)


Martwi mnie to, co piszesz o zdrowiu. Coś w temacie też bym mogła powiedzieć. Póki co trwajmy w tych pięknych chęciach
Solidnie przygotowywałaś dołek dla pustynników, kiedy trzeba było przygotować...górki Nie żartuję.
Wiesz, dochodzę do przekonania, że uprawiać trzeba już tylko to, co się dobrze u nas sprawdza. Dlatego np rozdałam całą kolekcję eonium i inne sukulenty. Żeleźniaki bulwiaste u mnie to tylko w donicy wykiełkowały, ale sprawdź wiosną.



Pustynniki sadziłam dokładnie z instrukcją, wykopywałam dół tak jak kazali.
Miały być ileś cm pod powierzchnią, już nie pamiętam ile, ale dość głęboko.
A Ty jak głęboko je zakopałaś, pytam o to serce, nie korzenie. Może jeszcze raz podejmę próbę ??

Sukulenty chyba teraz mają wielkie szanse w naszym klimacie, susza i upały letnie im sprzyjają. Eonium jest piękne, co Ci nie wychodziło w jego pielęgnacji?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
vita 22:06, 20 lis 2019


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4029
Pszczelarnia napisał(a)
Napisałam w mailu.

Formowanie?, powiadasz. Mozolna praca, ciągła - halne potargały mi konstrukcję na bambusach z jabłonkami. Część poprawiłam (pół dnia pracy, wbijania, wiązania, przymierzania bambusów) a część tyczek powinnam dokupić. Czyli jeszcze nie skończyłam. Jeszcze jedno pół dnia pracy (listopadowego dnia).

Czasami już chciałabym, żeby te jabłonki rozpięte natychmiast zmężniały i nie poddawały się tak halnym.

Mocne wiatry południowe dokuczliwe u nas powodują, ze żywopłot z choiny np. musi być jeszcze wyżej prowadzony ze względu na jabłonki właśnie - będę latać po drabinach wysokich "na starość".

Dobrze, że choina szybko rośnie.


Racja, mozolnie się prowadzi przy bambusach. Moje derenie do poprawki, podobnie jak Twoje jabłonki. Łatwiej ogarnąć cisy, o nich myślę. Chcę założyć siatki metalowe i ciąć do ich powierzchni. Tak tnę swój cyprysik i robota przy nim jest przyjemnością.
Przypominam sobie rozmowę u Tomka Grochowskiego, który skarżył się na łamliwość tulipanowca. Dziwiłam się wtedy- a to o halne wiatry chodzi?
Czytałaś moją prośbę o fotki dalii aus den Niderlanden?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 22:24, 20 lis 2019


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4029
Poranne światło uchwyciłam





Od wiosny nowy dach w perspektywie (lewy górny róg).

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 22:29, 20 lis 2019


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4029






____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 22:42, 20 lis 2019


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4029
mirkaka napisał(a)



Pustynniki sadziłam dokładnie z instrukcją, wykopywałam dół tak jak kazali.
Miały być ileś cm pod powierzchnią, już nie pamiętam ile, ale dość głęboko.
A Ty jak głęboko je zakopałaś, pytam o to serce, nie korzenie. Może jeszcze raz podejmę próbę ??

Sukulenty chyba teraz mają wielkie szanse w naszym klimacie, susza i upały letnie im sprzyjają. Eonium jest piękne, co Ci nie wychodziło w jego pielęgnacji?


Mirka, jak kładę dłonie na rozecie pustynnika, teraz jesienią, to czuję pod palcami owo serce. Na zimę przykrywam je 10-centymetrową warstwą liści. U mnie rosną płytko.

Sukulenty. Nie miałam dla nich dobrych stanowisk na zimę. Męczyły się z powodu braku światła. A i ja nie miałam lekko, bo te czerwonolistne nic a nic nie chciały się rozgałęziać. Rosły tylko w górę. 80-centymertowe łodygi z jedną rozetką! W końcu rozdałam. Tymczasem Aeoniu arboreum (jedyne, którego żal było mi wyrzucić) pozostawione same sobie, takie coś mi wypuściło w październiku. Na wielu pędach, no tylko sadzonkować.




____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies