Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

mira 23:00, 20 lis 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Poranne świtało teraz jest piękne miło się ogląda. Pięknie masz.

A ten dach to co że nowy kolejny będzie?
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
makadamia 07:57, 21 lis 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
pewnie jakiś sąsiad się buduje

piękne zdjęcia!
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Pszczelarnia 10:19, 21 lis 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Nowy dach ma inny kolor? Nie stratowali Ci ogrodu za bardzo?


Piękne zdjęcia. Słońce uchwycone. Ciepło, zacisznie.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Agania 13:21, 21 lis 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Piękny ogród, prezentacja artystyczna
Żeleźniaki są niezwykłe przez 4 pory roku
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Poppy 13:37, 21 lis 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
vita napisał(a)
Poranne światło uchwyciłam





Od wiosny nowy dach w perspektywie (lewy górny róg).



Jak zwykle, normalnie tchu mi zabraklo. Pieknie u Ciebie.
Zawsze sie zacuckam, i nie wiem, co powiedziec, wiec banalami jade, ale to z wrazenia
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
popcorn 14:01, 21 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Wow. Wow
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 15:35, 21 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
vita napisał(a)


Wyjęłaś mi Ewo niemal wypowiedź z ust Ilekroć o tym myślę, bo czasami myślę, to jawi mi się trud wykopków. Co cenniejsze rośliny, jakaś kolekcja, cebule (martagony), pustynniki, piwonie...przekazać komuś zainteresowanemu, resztę sprzedać na innym rynku. Mało komu udaje się sprzedać dom miłośnikowi roślin.


Ja sprzedając dom z działką zrobiłam wyprzedaż roślin, dziewczyny przyjechały, wykopały sobie i zabrały... przynajmniej roślinki mają dobry dom Resztą nowy właściciel w większości wykarczował... żal.

pozdrawiam
____________________
Mój nowy ogródek
sierika 19:04, 21 lis 2019

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Tak chyba najlepiej, chociaż część uratować, takie często koleje losu, dlatego pomału osiadam na laurach zakupowo.
____________________
EwaSierika
mirkaka 11:15, 25 lis 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9482
vita napisał(a)


Mirka, jak kładę dłonie na rozecie pustynnika, teraz jesienią, to czuję pod palcami owo serce. Na zimę przykrywam je 10-centymetrową warstwą liści. U mnie rosną płytko.

Sukulenty. Nie miałam dla nich dobrych stanowisk na zimę. Męczyły się z powodu braku światła. A i ja nie miałam lekko, bo te czerwonolistne nic a nic nie chciały się rozgałęziać. Rosły tylko w górę. 80-centymertowe łodygi z jedną rozetką! W końcu rozdałam. Tymczasem Aeoniu arboreum (jedyne, którego żal było mi wyrzucić) pozostawione same sobie, takie coś mi wypuściło w październiku. Na wielu pędach, no tylko sadzonkować.






No widzisz a ja sadziłam ze 40 cm pod powierzchnią
Teraz zrobię tak jak Ty
Pięknie wygląda to Eonium, próbowałaś odmładzać przez cięcie łodygi a obcięty kawałek lodygi ukorzenić?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
vita 00:42, 30 lis 2019


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3978
mira napisał(a)
Poranne świtało teraz jest piękne miło się ogląda. Pięknie masz.

A ten dach to co że nowy kolejny będzie?


No jest już. I tak nie jest najgorzej, jeśli chodzi o sąsiedztwo
Poszwędałam się Mira po Dolinie Pałaców i Ogrodów. Byłaś? Miejsca odkryte na wiele kolejnych wypadów. Pomachałam Ci dzisiaj (macham zawsze ) Przywiozłam nasiona NN krzewu. Muszę go zidentyfikować. Jutro wstawię fotki, może pomożesz?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies