Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pola 14:30, 20 kwi 2020


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Fajnie, że wróciłaś poproszę o nowe zdjęcia wiosennego ogrodu
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
mirkaka 11:01, 21 kwi 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
Na zdjęciu z ławeczką, widzę mnóstwo znaczników, posadziłaś tam pewno same rarytasy i nowości Pochwal się co tam masz
Kępy zawilców i miodunki cudne. Zawsze myślałam,że miodunka kwitnie bardzo niebiesko, a u ciebie ma piękne kolorki
No i czekam na zdjęcia pustynników
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
vita 07:22, 23 kwi 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Próbuję ogarnąć wątek po przerwie.

Milka napisał(a)

Piękne światło. A koniki , jak strażnicy ogrodu. Moje od strony północnej stale brzydko wyglądają, myślałam, że przędziorek, ale jednak to kwestia światła,


Mam Miłka podobny problem, trudność ze stwierdzeniem czy przędziorek czy grzyb. W tym roku u mnie ogromny atak przędziorka, wszędzie pajęczynki. Trochę zbieram trochę pryskam.

Odkąd przesunęły się granice pór roku, bardzo trudno znoszę zimno podczas pracy w ogrodzie. W tym roku wyjątkowo dotkliwie przemarzłam. Rośliny też tkwią w zawieszeniu, ciemierniki dzień w dzień leżące, połowa kwiatów magnolii buro zwisa już z gałęzi.
Wyjątkowo w zeszłym roku spisały się u mnie kaliny wonne. Nigdy nie pomyślałabym, że to krzew na zimę na wschodzie.



Z cebulowych kwiatów dopisały żonkile, cięłam na bukiety.
Tulipanów już nie sadzę, cieszy inna cebulowa drobnica.

Szafirki wąskolistne



Cebulica NN



Sanguinaria canadensis



____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 07:30, 23 kwi 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Pszczelarnia napisał(a)
Ja mogę wrzucić?

Wyeksponowana z zapomnienia aleja w Karpnikach koło zamku:





Dzięki Ewa za fotki, alei zrobiłam zdjęcie dwa dni przed Tobą, ani pomyślałam wtedy, że to mój ostatni wyjazd.
A był już plan na rowerowy wypad do Doliny Pałaców i Ogrodów w te wakacje.

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 07:43, 23 kwi 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
mira napisał(a)
Super obrazki - co w tym zamku robiłyście?


Ja w piątek kończyłam pobyt w Kudowie, a Ewa w sobotę (chyba) zaczynała weekend, poza tym zainteresowały nas takie same motywy Ostatnie chwile przed zmianą dekoracji.




____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 07:44, 23 kwi 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
ElaS napisał(a)

Przepiękne. Zachwyca. Jakaś nieuchwytna magia.


Magia jest tam wszędzie.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 07:46, 23 kwi 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
sylwia_slomczewska napisał(a)
Fajny ten jarząb....sama bym się też chyba skusiła


Nasiona skiełkowały. Jakby co
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 07:56, 23 kwi 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Margo2 napisał(a)
Witaj Vito
Jak ja dawno nie widziałam Twojego ogrodu
Z wielką przyjemnością wspominam wizytę w nim.
bardzo się zmienił od tamtej pory.
Bardzo lubię Twoje zdjęcia pokazujące tajemniczy ogród.
Jesienne widoki piękne


Margo O, to były dobre czasy, odkrywanie roślin i ogrodów, spotkania, wymiany. Pamiętasz zbieranie kwiatów lipy i chleb ze smalcem?
Mój ogród od tamtych czasów zmienił się ogromnie, a może tylko mi tak się wydaje? Wybacz, że tak późno odpowiadam, oczywiście bardzo się ucieszyłam czytając Twój wpis.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 08:07, 23 kwi 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Agania napisał(a)
Zamek ma swoją magię, aleja trochę straszna...lubię takie mroczne
i z historią miejsca gdzie to o zamku chętnie poczytam


W tę magię można się dosłownie zanurzyć kupując nocleg w pałacu. Tym i w wielu innych.

Miałam zamiar poznać bliżej historię tych ziem, ludzi tam kiedyś mieszkających, pałace. Zwłaszcza przed II wojną. Może kiedyś tam jeszcze wrócę. Miałam spory kłopot ze zdobyciem literatury na te tematy. Trzeba poszperać.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 08:12, 23 kwi 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Gardenarium napisał(a)


To "oraz" najlepsze jest. Żeliwne?


Chyba tak. Zadziwiające jest to, że tak dużo pięknych rzeczy przetrwało grabieże na tych ziemiach.


____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies