Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

m_gocha 23:52, 23 kwi 2020


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
vita napisał(a)


Myślę, że łatwiej tworzyć busz niż utrzymać go w ryzach. Walczę obecnie z bluszczem i staje się dla mnie poważnym już problemem.
Pozdrawiam serdecznie.
Vito! Zmartwiłam się... Na czym polega problem z bluszczem u Ciebie? W dwóch miejscach u mnie w ogrodzie (pod drzewami) rozrósł się bluszcz. Przez kilka lat wydawało się że prawie stoi w miejscu a od dwóch lat ruszył jak wariat. Cieszę się nim! Zadarnia pieknie to miejsce ale trochę właśnie obawiam się czy nie zdusi drzew i coraz częściej włazi mi na trawnik i sąsiednie rabaty. Tnę... ale czy to nie jest początek problemów?
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
popcorn 08:02, 24 kwi 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Pustynniki!!! Same rarytasy u Ciebie!!! Ale super
____________________
Mój nowy ogródek
Pola 13:32, 24 kwi 2020


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Pomysł z drzwiami rewelacja, cóż to u Ciebie norma
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
mirkaka 16:46, 24 kwi 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Magnolia śliczna, nie przemarzła. Przed nią widzę pięknie wyrośniętą piwonię krzewiastą.
Drzwi fajnie wyglądają, tylko jakby ciut niedokończone. Brakuje mi tam futryny osadzonej w resztkach ceglanego albo kamiennego muru Podsadzonego paprociami itd
Ze też u siebie nie potrafię nic ciekawego wymyślić, a innym doradzam

Ciekawa ta kamienna ścieżka ze schodami, to też teraz zrobione, czy było już wcześniej?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
vita 20:35, 24 kwi 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4153
Agania napisał(a)
W kamieniach rosną Ci cuda, ja odkopuję mój skalniak,
ciężko, Twoje pustynniki niczym kłębowisko, u mnie skromnie
jeden


To drobiażdżki, Twoje klony to dopiero coś, ach, słów brak!
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 20:49, 24 kwi 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4153
m_gocha napisał(a)
Vito! Zmartwiłam się... Na czym polega problem z bluszczem u Ciebie? W dwóch miejscach u mnie w ogrodzie (pod drzewami) rozrósł się bluszcz. Przez kilka lat wydawało się że prawie stoi w miejscu a od dwóch lat ruszył jak wariat. Cieszę się nim! Zadarnia pieknie to miejsce ale trochę właśnie obawiam się czy nie zdusi drzew i coraz częściej włazi mi na trawnik i sąsiednie rabaty. Tnę... ale czy to nie jest początek problemów?


Żałuję, że zdjęć z akcji zdejmowania bluszczu z brzozy nie zrobiłam.
Było tak potwornie zimno, jeszcze ciągnęły po ogrodzie te przenikliwe igły mrozu. Zrobić, uprzątnąć i do domu! Z pnia brzozy, którą bluszcz oplótł wielkimi płatami zdzieraliśmy plastry, ile tam było ziemi, skąd?
Mam nadzieję, że uwolniona od pasożyta brzoza odżyje.

Mój problem pochodzi z czterech pędów bluszczu, które dostałam coś koło dwudziestu kilku lat temu i postanowiłam rozmnożyć. Bluszcz tylko do bardzo dużych ogrodów i nie na drzewa, które wcześniej czy później powali.
Więc jeśli nadal chcesz się nim cieszyć, to trzymaj go w poziomie, przez jakiś czas da się kontrolować, ale potem zrobi swoje.


____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 20:51, 24 kwi 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4153
popcorn napisał(a)
Pustynniki!!! Same rarytasy u Ciebie!!! Ale super


Karola, jakie tam z pustynników rarytasy? Rarytetne są szparagi, raczej
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 20:54, 24 kwi 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4153
Pola napisał(a)
Pomysł z drzwiami rewelacja, cóż to u Ciebie norma


Pola, pomysły trzeba realizować, sama wiesz
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 21:01, 24 kwi 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4153
mirkaka napisał(a)
Magnolia śliczna, nie przemarzła. Przed nią widzę pięknie wyrośniętą piwonię krzewiastą.
Drzwi fajnie wyglądają, tylko jakby ciut niedokończone. Brakuje mi tam futryny osadzonej w resztkach ceglanego albo kamiennego muru Podsadzonego paprociami itd
Ze też u siebie nie potrafię nic ciekawego wymyślić, a innym doradzam

Ciekawa ta kamienna ścieżka ze schodami, to też teraz zrobione, czy było już wcześniej?


Bo drzwi miały być niedokończone, tam jeszcze rozety białe na kasetony pójdą, pęk kluczy przewieszę, dwa drzewa, jak podrosną to dodadzą pewnej tajemnicy.
Ale dzięki za konstruktywne spostrzeżenia. Lubię coś zacząć i latami kontynuować, jak tę kamienną ścieżkę. W tym roku obsadziłam ją w 30 procentach. Mam pomysły na dzisiaj, za parę lat może pojawi się coś nowego.
Tak to
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
sierika 22:10, 24 kwi 2020

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Tak działasz z drzwiami jak ja z furtką
Nie pytam o Ciebie? pytam, mało tego, marzy mi się, że zrobię kiedyś nalot, jest kilka ogrodów, do których wpraszam się, do Twojego tak
____________________
EwaSierika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies