Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

vita 20:55, 22 maj 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
sylwia_slomczewska napisał(a)
Zaciekawiłaś mnie tą piwonią, a jak ona pachnie?


Sylwia Nie pachnie, niestety.
Pachnie, i to upajająco ta piwonia.

Piwonia koperkowa, ta sieje cudny zapach.



A ta ma tylko wdzięczny wygląd.


____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 21:05, 22 maj 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
sylwia_slomczewska napisał(a)
To rabarbar dłoniasty? Poluję na niego Gdzie kupowałaś?


Dawno kupowałam, to roślina która intensywnie rośnie i doskonale się dzieli.
Powinna być o wiele tańsza. Tym bardziej, że już w czerwcu traci swój powab.
To Rheum palmatum var tanguticum 'Rote Auslese'. Mam go kilka dobrych lat i wielokrotnie dzieliłam, również tej wiosny. Machnęłam szpadlem przez środek karpy, nawet trochę się przestraszyłam. Ale obie sadzonki nic sobie z tego nie zrobiły. I dobrze
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 21:12, 22 maj 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
Joku napisał(a)
Piękny ten rabarbar, roślina architektoniczna o ciekawym kolorze liści.
Dla storczyków przygotowujesz specjalne stanowisko? Tzn. ziemię?


Podzielam Twoje zdanie Rabarbar dłoniasty jest wyjątkowy.
Dla storczyków przygotowuję mega mieszanki. Nie wracam z lasu bukowego bez pełnych kieszeni To dobroczynne 'szczepionki' dla storczyków.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
sylwia_slomc... 21:17, 22 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
To faktycznie cena nie zrozumiała wcale. Jakie rozmiary u ciebie osiąga ten rabarbar? Z nim nie jest tak jak z tym zwykłym, że jak kwiat oberwiesz to kolejne liście wypuszcza?
Piwonii koperkowej nie mam żadnej, ale jak się trafi mówisz żeby polować na pełną
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
vita 21:24, 22 maj 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
Pszczelarnia napisał(a)
Jak w dalszej części roku zachowuje się ten wawrzynek? Z czym go się sadzi i co lubi?

Bardzo, bardzo lubię Twoje kadry, Twojego ogrodu - mają zawsze jakąś tajemnicę. Jest niby "po sznurku" a można zbłądzić.


Dzięki Ewuniu
Wawrzynek, jak tylko zapewni mu się ochronę przed grzybem to jest elegant do końca sezonu. U mnie z opryskam różnie, sporo stracił na objętości kęp. Może tworzyć piękne poduchy. Lubi wapń i warto go posadzić ze względu na zapach.
Ale efektowniejszy i pod względem zapachu, również jest Daphne brukwoodi 'Golden Treasure'.



Podejrzewam, że gdyby pod nim zasnąć, to można się już nie obudzić.
Wawrzynki i kalina angielska czynią maj pachnidłem leniwym. Bo do konwalii trzeba się pochylić.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 21:31, 22 maj 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
sylwia_slomczewska napisał(a)
To faktycznie cena nie zrozumiała wcale. Jakie rozmiary u ciebie osiąga ten rabarbar? Z nim nie jest tak jak z tym zwykłym, że jak kwiat oberwiesz to kolejne liście wypuszcza?
Piwonii koperkowej nie mam żadnej, ale jak się trafi mówisz żeby polować na pełną


Muszę chyba przetestować i nie dzielić go w końcu. Duży, do metra, ale efekt też daje rozmiar liści. Nie wiem, nie obrywałam liści w celu wypuszczenia kolejnych, ale to bardzo witalna roślina. Do czerwca.
Koniecznie poluj na pełną, chociaż zapach może być też tańszy

Ten tutaj dzielony w zeszłym roku.

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 21:34, 22 maj 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
Ewa777 napisał(a)


Dzisiaj to zdjęcie skradło moje serce, chociaż konkurowało z przepięknej urody piwonią i z warzywnikiem Piękne ujęcia


Dzięki Ewuś

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 21:38, 22 maj 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
mirkaka napisał(a)


I pomyśleć, że kupiłam go jako zwykły rabarbar jadalny, a potem chciałam go wywalić, w końcu dostał miejscówkę w lasku. Bardzo go lubią mszyce


Nie widziałam ani jednej mszycy na swoich rabarbarach. Natomiast jest wielu innych amatorów ssących. Nie mam ich jeszcze zidentyfikowanych.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 21:39, 22 maj 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
Nowa12 napisał(a)
Tę białą ławeczkę masz piękną. Taka romantyczna jest .


Dzięki
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 21:52, 22 maj 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
Gocha napisał(a)
Vita prześliczny jest Twój ogród, nie mogę się napatrzeć. I masz mnóstwo rarytasików. Ławeczka przecudna i jej okolica również. Mnie też tak jak Ewie to zdjęcie skradło serce. Pokaż proszę więcej warzywnik.



Mój warzywnik śpi jeszcze, wschody ledwo, ledwo, ogórki i pomidory dzień w dzień chowane pod dach. Jagodnik lepiej. Przy rozpiętych drutach posadziłam agrest, który chcę prowadzić w formie sznurów. Wkurza mnie zawsze pielenie wokół krzewów agrestu. Po jednej stronie agrest, po drugiej porzeczka czarna na pniu. Koniecznie w sierpniu podsadzić truskawkami.







____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies