Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

vita 22:06, 22 maj 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Poppy napisał(a)
Przepiekna wiosna u Ciebie, az sie chce przycupnac na laweczce.

Vito, ze smaczkow i nietypowych roslin zaskoczyla mnie Sanguinaria canadensis. Nie mialam pojecia, ze takie cos w ogole jest, lubia gline, kwitna w bieli, wydaje sie byc tym, co tygrysy lubia. Mozesz powiedziec, co z ich wymaganiami co do slonca i wody, bo czytam sprzeczne informacje. I jak wygladaja poza wiosna?

Wiosenne anemone pyszne masz, ma sie ochote patrzec na nie bez konca, kiedys na pewno bede miala kolekcje w wersji mini, na razie bede przychodzic do Ciebie.



Zapraszam
Liście Sangwinaria canadensis 'Plena' zamieraą i opadają całkowicie wczesną jesienią.
Rośnie u mnie na glinie w kilku miejscach, nie udała się jedynie w zupełnym cieniu. Powinna mieć wilgoć. Mam też formę o pojedynczych kwiatach, ale jest mniej efektowna. Podobno uzyskała swą angielską nazwę "bloodroot" dzięki temu, że jej korzenie po uszkodzeniu wydzielają czerwony sok. Miałabym ochotę sprawdzić, ale boję się

Po kwitnieniu tak wygląda.





Wyczuwam w Tobie miłośnika cieniolubów. Czy tak?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 22:40, 22 maj 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Nie nadążam za sezonem, pogoda przyprawia mnie o wściekłość, poza tym roboty trwają w nieskończoność. Bardzo powoli.





Straciłam jeden z bukszpanów. Zastąpiła go hortensja dębolistna.



Największe roboty na tarasie. Stare spotyka się z nowym. Nie wiem jak dalej się to potoczy



____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
sylwia_slomc... 22:59, 22 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Będzie na pewno cudownie i ze smakiem jak zawsze
Umywalka prześliczna, kranik też
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Milka 07:53, 23 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ale widok.
Ja tez już się nie wyrabiam z pracami.
Koperkowe piwonie śliczne, ciągle mam je w planach i jakoś nadal nie mam. ale za to drzewiaste się spisują
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Ewa777 09:01, 23 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
Lubię u Ciebie oglądać rośliny, których nie ma w innych ogrodach Twój można nazwać botanicznym - same rarytasy
Przepiękne są te zwiewne piwonie koperkowe
Czy piszecie o storczykach domowych? Co tam przynosisz z bukowego lasu? Liście?

Będziesz miała ogród zimowy?
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
vita 09:05, 23 maj 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
sylwia_slomczewska napisał(a)
Będzie na pewno cudownie i ze smakiem jak zawsze
Umywalka prześliczna, kranik też


Właśnie szukałam określenia na tę...umywalkę Podoba mi się.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 09:25, 23 maj 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Milka napisał(a)
Ale widok.
Ja tez już się nie wyrabiam z pracami.
Koperkowe piwonie śliczne, ciągle mam je w planach i jakoś nadal nie mam. ale za to drzewiaste się spisują


Czekam na ten widok i nie zanosi się szybkie zakończenie. Wyjątkowo ślamazarna firma.
Piwonie koperkowe krótko kwitną, ale są dużo łatwiejsze w uprawie.
U mnie w tym roku na drzewiastych dużo gałęzi z uschniętymi pąkami. Zawsze coś!
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 09:34, 23 maj 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
P. lactiflora 'Early Winflawer', ładny anemonowy kwiat.



W tym roku prawie wszystkie czosnki ozdobne mam porażone, niewiele zakwitnie. chyba jakiś grzyb? Mam takiego trochę nie na moje warunki, A. aucheri. Zwykle watry wiosenne go łamały zanim zakwitł. Tym razem się oparł i dzielnie się trzyma. Nie jest zbyt efektowny, rozczarował mnie, ale ma piękny kolor.
Szkoda, że tego na fotce nie widać

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 09:40, 23 maj 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Ewa777 napisał(a)
Lubię u Ciebie oglądać rośliny, których nie ma w innych ogrodach Twój można nazwać botanicznym - same rarytasy
Przepiękne są te zwiewne piwonie koperkowe
Czy piszecie o storczykach domowych? Co tam przynosisz z bukowego lasu? Liście?

Będziesz miała ogród zimowy?


Raczej werandę Ale w zimie na pewno się przyda.
Pisałyśmy o storczykach gruntowych. Z lasu bukowego garść grzybni, dodaję do kompostu. Mam w tej chwili trzy: storczykowy, kwaśny i standardowy kompost.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
ewsyg 09:42, 23 maj 2020


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Wiktorio, bardzo lubię Twój ogród, ciekawie go zaaranżowałaś. Spory masz warzywnik. Ja też nie wyrabiam się z pracami ogrodowymi.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies