Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

vita 20:18, 17 paź 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
beta napisał(a)
Wiktorio...czy te ostatnie zdjęcia to również tego twojego cudnego ogrodu? tego samego? czy to jakieś inne zaczarowane miejsce? bo się pogubiłam...widzę zupełnie inne zakątki...cudną drewnianą altanę...chyba się pogubiłam


Tego samego ogrodu
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 20:21, 17 paź 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
sierika napisał(a)
Mieć taki cudowny ogród i nie pokazywać? grożę paluszkiem szczęście, że coś ruszyło i stron przybywa.
Ograniczanie ogrodu, jego zaborczości i nieustannego roszczenia co do ilości wkładanej pracy i czasu mi też świta, jeszcze walczę z wiatrakami ale jak długo?


No, póki się da. Póki sił starcza, potem to...doniczki chyba?
Wiem o czym piszesz Ewuniu
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 20:30, 17 paź 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Margo2 napisał(a)
Aż jestem zdziwiona, że adiantum u Ciebie sobie nie radzi
U mnie rośnie w gruncie od kilku lat, przetrwało już kilka zim, nie takich jak ostatnio.
Chyba, że masz je tylko w donicy. Może dlatego słabo rośnie. Posadź do gruntu
Ogród zimowy super. Też coraz częściej zastanawiam się nad tym
U mnie taras od zachodu i często wieją zimne wiatry z tej strony.
Mnie też coraz częściej wkurza robota bez końca. Ale potem połażę po ogrodzie i przechodzi mi.
Liczę, że na emeryturze będę zadowolona z tej pracy. W sumie to ja o tym marzę. A tu jeszcze kilka lat trzeba poczekać


Margo, czekaj cierpliwie i nie spiesz się, jeśli mogę radzić Te przedemerytalne marzenia złudne są. Nie wiem co z tym adiantum, testuję.
Uwielbiam jak Ty, łażenie po ogrodzie Tarasy mamy po tej samej stronie, warto rozważyć zabudowę.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 20:42, 17 paź 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
ewsyg napisał(a)
wiktorio, ależ masz piękny ogród, taki klimatyczny. Zaskoczyły mnie storczyki, widać, ze mikroklimat Twojego ogrodu im służy. Poproszę o więcej zdjęć


Dzięki Moje storczyki potrzebuję półcienia, zasadowego podłoża, wilgoci i suchego spoczynku. Na początek. Musiałam wiele zrobić dla mikroklimatu w ogrodzie. Ciągle robię Dzielę, rozsadzam, rośliny to lubią, czuję to
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 20:47, 17 paź 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Agania napisał(a)

Piękna metaloplastyka i kolory bliskie mojemu sercu, ogrodowo jest nam po drodze, ale ja jeszcze nie jestem gotowa na te rarytaski, które mogę podziwiać u Ciebie


Trzeba Ci podesłać wiosną Cypripedium formosanum
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 20:55, 17 paź 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
A_gawa napisał(a)


Czy może mi opowiedzieć swoje spostrzeżenia na temat powyższej kaliny? Mam sadzonkę wysokości ok. 20 cm i zastanawiam się czy gdzie ją wsadzić, żeby mnie później nie zaskoczyła. Mówisz, że nie rośnie szybko?


Witaj, wybacz, że późno odpowiadam 20 cm to mało, z sześć lat potrzeba Twojej kalinie aby była dostrzegalna. Nie martw się jednak. Pamiętam, że byłam trochę rozczarowana tempem jej wzrostu. Czekanie jednak opłaca się.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 21:04, 17 paź 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Pszczelarnia napisał(a)
Heloł, Vito, piękny jesienny kadr. Dziś uświadomiłam sobie, że jesień to czas rozkładu dla ogrodów. I można się starać (obcinać, prostować i kolorować), upływu czasu i pory roku nic nie zatrzyma.

Ale można obsadzać wiosnę w ogrodzie (czego jeszcze nie zrobiłam). Mi epimedia pożarły cyklameny, będę je wydzierać (kiedy się to robi?).


A nie wiem. Cyklameny przyciągają moją uwagę kiedy kwitną. Hederifolium lub coum. Czyli albo wiosna albo jesień. Zdecydowanie chętniej sieją się coum. Tej wiosny sadzonkowałam dziesiątki siewek. Muszę pilnować wilgotności, chciałabym namnożyć, zagęścić, no wiesz
W tym jest cała tajemnica ogrodowania: obsadzać sezon
Mam pomysł na wiosenny szkółking. Nie będzie to lubelskie
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 21:08, 17 paź 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
popcorn napisał(a)
Jakie piękne cyklameny!!! I zimowity! Ech pozdrawiam, Vita!!!


Dziękuję Karola

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 21:15, 17 paź 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
sylwia_slomczewska napisał(a)
No masz ja o lato zapytałam, a Ta od razu z jesienią wskoczyła cudownie masz i zawsze fotki zachwycają, dobrze, że choć jesień pokazujesz Cyklameny dwa razy u siebie w różnych miejscach sadziłam, ale coś im nie grało i na więcej jak dwa sezony nie chciały być, u Ciebie mają masę kwiatów Listki same straciły czy wycinałaś, moje miały jednocześnie kwiat i listki, może jakaś inna odmiana


Nie wycinam listków cyklamenów. Mam dwa rodzaje C. hederifolium i C. coum. Pierwsze kwitną jesienią, drugie wiosną. Obie formy chętnie się sieją, siewki można rozsadzać, i ze dwa lata troskliwie opiekować. Tak czynię, bo marzy mi się dywan kwiatów.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 21:23, 17 paź 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Poziomka napisał(a)

Czy kalia zakwitła w tym roku ?

Nie zakwitła. Zastanawiam się nad przyczyną. Karpy kali były zimowane w donicach, w temperaturze 8 stopni, wiosną dostały bagienne podłoże o kwaśnym odczynie, zasobne...
Na Cardiocrinum się uparłam, z kalią odpuszczam, nie ta szerokość geograficzna.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies