Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

popcorn 15:29, 10 cze 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Przykrywa się karpy rabarbaru w gruncie wczesną wiosną zanim zaczynają wyrastać. Łodygi rosną dużo jaśniejsze, słodsze i delikatniejsze nawet skórki nie trzeba obierać. Szybciej rosną. I w ciemności.

A klosze chciałabym mieć głównie dlatego bo są piękne
____________________
Mój nowy ogródek
beta 15:32, 10 cze 2020


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Wiktorio...czy te ostatnie zdjęcia to również tego twojego cudnego ogrodu? tego samego? czy to jakieś inne zaczarowane miejsce? bo się pogubiłam...widzę zupełnie inne zakątki...cudną drewnianą altanę...chyba się pogubiłam
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
beta 15:34, 10 cze 2020


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
popcorn napisał(a)
Przykrywa się karpy rabarbaru w gruncie wczesną wiosną zanim zaczynają wyrastać. Łodygi rosną dużo jaśniejsze, słodsze i delikatniejsze nawet skórki nie trzeba obierać. Szybciej rosną. I w ciemności.

A klosze chciałabym mieć głównie dlatego bo są piękne


i wszystko jasne

a klosze cudne...szkoda by mi było do rabarbaru
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
sierika 17:42, 10 cze 2020

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Mieć taki cudowny ogród i nie pokazywać? grożę paluszkiem szczęście, że coś ruszyło i stron przybywa.
Ograniczanie ogrodu, jego zaborczości i nieustannego roszczenia co do ilości wkładanej pracy i czasu mi też świta, jeszcze walczę z wiatrakami ale jak długo?
____________________
EwaSierika
Gardenarium 18:01, 10 cze 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Makao_J napisał(a)

Do pędzenia rabarbaru?
Nie kumam tego zabiegu i kloszy.


Pokumaj o co chodzi tutaj https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/344-wiktorianskie-dzwony-z-terakoty-i-bielenie-rabarbaru
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:02, 10 cze 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
beta napisał(a)


ja też tego nie kumam
zatem prosimy o wyjaśnienie tego celowości tego zabiegu


https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/344-wiktorianskie-dzwony-z-terakoty-i-bielenie-rabarbaru
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Makao_J 18:51, 10 cze 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
beta napisał(a)


ja też tego nie kumam
zatem prosimy o wyjaśnienie tego celowości tego zabiegu

No ja już kumam.
Danusia wkleiła mi link do artykułu o tych dzwonach. Aż dziw że w Polsce to mało znana metoda. A tyle rabarbaru się jadło z cukrem
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Margo2 21:51, 10 cze 2020


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 713
Aż jestem zdziwiona, że adiantum u Ciebie sobie nie radzi
U mnie rośnie w gruncie od kilku lat, przetrwało już kilka zim, nie takich jak ostatnio.
Chyba, że masz je tylko w donicy. Może dlatego słabo rośnie. Posadź do gruntu
Ogród zimowy super. Też coraz częściej zastanawiam się nad tym
U mnie taras od zachodu i często wieją zimne wiatry z tej strony.
Mnie też coraz częściej wkurza robota bez końca. Ale potem połażę po ogrodzie i przechodzi mi.
Liczę, że na emeryturze będę zadowolona z tej pracy. W sumie to ja o tym marzę. A tu jeszcze kilka lat trzeba poczekać
____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
ewsyg 22:06, 10 cze 2020


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11648
wiktorio, ależ masz piękny ogród, taki klimatyczny. Zaskoczyły mnie storczyki, widać, ze mikroklimat Twojego ogrodu im służy. Poproszę o więcej zdjęć
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Agania 22:28, 10 cze 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
vita napisał(a)







Piękna metaloplastyka i kolory bliskie mojemu sercu, ogrodowo jest nam po drodze, ale ja jeszcze nie jestem gotowa na te rarytaski, które mogę podziwiać u Ciebie
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies