Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

anabuko1 21:50, 01 lis 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
vita napisał(a)


Nad tym pożyczonym widokiem ciągle pracuję. Jeszcze parę lat i będzie OK.





Nieszpółka, znana mi już ze smaku owoców...bardzo mi pasuje


Piękne te widoczki jesień namalowała
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Tamaryszek 19:16, 02 lis 2020

Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 430
Vito, jesienne kadry piękne!
Ale zmiany, weranda wyszła wspaniale. Bardzo jestem ciekawa, czy będziesz w niej przesiadywać, czego Ci życzę.
Czy do drzwi do sąsiada będą prowadzić schodki?
U mnie marzanka w suchych miejscach zanika w środku sezonu, a wspominałaś, że chcesz ją pod iglaki.
Ja też chcę takie ładne cyklameny, poproszę o opis odpowiedniego miejsca według Ciebie.
Mogę wrócić jeszcze do sprawy bluszczu? Wiesz, że u mnie jest go masa, tnę bez przerwy. Mam go i na wielkiej brzozie (błąd - po co zasłaniać ładną korę?) - tnę co roku na najwyższą wysokość drabiny. Czy ja dobrze zrozumiałam, że on może zniszczyć drzewo przez korę?? Wiem, że nie wolno go wpuścić w koronę drzewa i że nie wrasta w korę, więc..?
____________________
Pozdrawiam , Tamaryszek http://www.ogrodowisko.pl/watek/3042-wizytowka-moj-swiat
tulucy 20:18, 02 lis 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Izo, u mnie bluszcz wrastał w korę drzewa iglastego.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Roocika 16:12, 03 lis 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Witaj Wiktorio, przyznaję, że obejrzałam ostatni rok. Masz piękny ogród, dojrzały, zarośnięty w tym dobrym sensie i robisz cudne i artystyczne zdjęcia!... Masz mnóstwo roślin, których kompletnie nie znam, ale to jednak zrozumiałe, jestem chyba zbyt mało ogrodowa. Szukam sposobu na ogród i niedoczas
Świetna stworzyłaś sobie werandę, takie okno na ogród na tym samym poziomie co ogród, to było moje marzenie kiedyś, jednak się nie spełniło, mój taras lewituje...
Teraz będę zaglądać i czytać o roślinach, których nie znam
Skarpę znalazłam tylko jedna, tak to zorganizowałaś, że nic nie widać. I konwalie majowe pod brzozami zanotowałam
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
popcorn 16:22, 03 lis 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Vita, przepiękne jesienne kadry! Taką jesień mogłabym przetrwać mus poczekac parę lat aż i u mnie coś urośnie ale czy kiedyolwiek będzie tak klimatycznie jak u Ciebie...
podziwiam, cuda pokazujesz!

pozdrawiam serdecznie!
____________________
Mój nowy ogródek
Pszczelarnia 20:53, 03 lis 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Vito, zajrzyj do mnie, proszę.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
vita 21:04, 03 lis 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
sylwia_slomczewska napisał(a)
Cudowny Twój ogród


Sylwio Jak i Twój
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 21:19, 03 lis 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
Pszczelarnia napisał(a)
Agresor damski lub męski - bardzo podoba mi się to określenie na brakujący element do kwitnienia i owocowania dławisza. Nie wiedziałam o tym. A mam też tego gagatka.


A po drodze do nas jest piękna wioska z daliami - podaję tak dla ścisłości.

Czy zaszły jakieś zmiany na rondzie z tujami pięknymi? Co tam tak świeci na czerwono? Gaura?

Zapożyczasz widoki? I bez nich Twój ogród bardzo widokowy sam w sobie.


Masz jednopłciowego dławisza? Nie masz kuleczek?
Piękna wioska z daliami (a nawet się nie zająknęłaś jak byłam rowerem w okolicy ) chyba będzie musiała poczekać jeszcze.

Przy rondzie co i rusz działam. Wiosną wkurzyłam się na cięcie do linii. Uznałam, że fale też są fajne. Przy okazji: po takim mechanicznym cięciu wskazany jest odpoczynek co najmniej tygodniowy. Co myślisz?





Przy rondzie świeci się imperata, musiałam ją gdzieś ewakuować spod tarasu.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Pszczelarnia 21:23, 03 lis 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
vita napisał(a)


Masz jednopłciowego dławisza? Nie masz kuleczek?
Piękna wioska z daliami (a nawet się nie zająknęłaś jak byłam rowerem w okolicy ) chyba będzie musiała poczekać jeszcze.

Przy rondzie co i rusz działam. Wiosną wkurzyłam się na cięcie do linii. Uznałam, że fale też są fajne. Przy okazji: po takim mechanicznym cięciu wskazany jest odpoczynek co najmniej tygodniowy. Co myślisz?



Nie ma ten dławisz nic z kuleczek ale świetny na materiał do plecenia - jutro pokażę zaczątki może.

Moje rondo - super!

Odpoczynek? Sierika skończyła wszystkie prace a ja typowo jesiennych (kopanie warzywnika, kompost, cebulowe i dołowanie donic) nawet nie zaczęłam. O drobnych roszadach nie wspomnę.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
vita 21:30, 03 lis 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
Byś przycięła mechanicznym sekatorem, w fale, taki jak mój żywopłot!
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies