Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

vita 18:33, 31 paź 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4084
Przy tarasie. Ognik powoli zajmuje przeznaczoną dla niego przestrzeń. Tojad zdążył zakwitnąć, tylko co z tym kolorem?



Pod brzozą.



W cienistym.



I żegna się ostatnim kwiatem piękna Elisabeth Oberle.



____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 18:40, 31 paź 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4084


Nad tym pożyczonym widokiem ciągle pracuję. Jeszcze parę lat i będzie OK.





Nieszpółka, znana mi już ze smaku owoców...bardzo mi pasuje

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 18:51, 31 paź 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4084
Jeszcze parę fotek traw





I chryzantema. Roślinę kupiłam kwitnącą, myślałam, że aster jesienny. Ale chyba jest chryzantemą.



Oraz przebarwiające się derenie kousa. Młode jeszcze, w ich przypadku liczę na więcej.

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
antracyt 19:45, 31 paź 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11665
Piekne to "okno" z pożyczonym widokiem i odcienie zieleni w cienistym.
Nieszpułka gdzieś mi się o uszy/oczy obiła.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
sierika 19:52, 31 paź 2020

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
I ja miałam być w Pęchcinie w tym roku, ale skończyło się na miałam. Rabata daliowa imponuje obfitością krzaczków i kolorów, wiesz ja chętnie oglądam takie rabaty tu i tam, nawet zachwycam się ale nie widzę tego u siebie, dalie owszem, nawet poletko ale już tyle wymieszanych kolorów drażni mnie
Zachwycająca ta róża, muszę jej się przyjrzeć bacznie bo to właśnie ten typ, wprawdzie zakazałam sobie kolejnych róż ale ta...kto wie gdzie kupiłaś? mam słabośc do piżmówek.
Twoja jesień to dla mnie cukiereczek. Miałam dawno temu nieszpułkę ale padła po zimie.
____________________
EwaSierika
vita 20:52, 31 paź 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4084
antracyt napisał(a)
Piekne to "okno" z pożyczonym widokiem i odcienie zieleni w cienistym.
Nieszpułka gdzieś mi się o uszy/oczy obiła.


Miałam zoom na nieszpółkę po takim o uszy/oczy się obiła. Upolowałam za grosze, teraz widzę odmianowe i...oczy przecieram. Ze zdziwienia. Młody krzew, jeszcze wiele przed nim
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 21:10, 31 paź 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4084
sierika napisał(a)
I ja miałam być w Pęchcinie w tym roku, ale skończyło się na miałam. Rabata daliowa imponuje obfitością krzaczków i kolorów, wiesz ja chętnie oglądam takie rabaty tu i tam, nawet zachwycam się ale nie widzę tego u siebie, dalie owszem, nawet poletko ale już tyle wymieszanych kolorów drażni mnie
Zachwycająca ta róża, muszę jej się przyjrzeć bacznie bo to właśnie ten typ, wprawdzie zakazałam sobie kolejnych róż ale ta...kto wie gdzie kupiłaś? mam słabośc do piżmówek.
Twoja jesień to dla mnie cukiereczek. Miałam dawno temu nieszpułkę ale padła po zimie.


No czytałam, że Ciebie trudno wyciągnąć, ale z niedowierzaniem
A na mnie wielość wymieszanych kolorów działa pobudzająco i inspirująco. Zwykle wychodzę od wielu, wielu do konkretu. Dalie mnie zachwycają od lat. Szkoda, że nie mam chłodnej piwnicy do ich przechowywania. Dodam, że ulegam urokowi dalii późno, dopiero we wrześniu, październiku. Ale aby ulec urokowi trzeba je najpierw przechować, posadzić, zasilić, ogłowić...o wiele łatwiej jest zachwycić się daliami jadąc rowerem, u kogoś w ogródku. Uwielbiam zachwycać się daliami w ogródkach z poziomu siodełka rowerowego. Najpiękniejsze dalie sadzą na Roztoczu. Na Pomorzu nie widziałam. Jeszcze.
Różę kupiłam z Filomeną, albo Filomena ją kupiła w...Poznań, Rozarium Wspaniała jest, polecam
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
sylwia_slomc... 22:01, 31 paź 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81991
Cudowny Twój ogród
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Pszczelarnia 22:43, 31 paź 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Agresor damski lub męski - bardzo podoba mi się to określenie na brakujący element do kwitnienia i owocowania dławisza. Nie wiedziałam o tym. A mam też tego gagatka.


A po drodze do nas jest piękna wioska z daliami - podaję tak dla ścisłości.

Czy zaszły jakieś zmiany na rondzie z tujami pięknymi? Co tam tak świeci na czerwono? Gaura?

Zapożyczasz widoki? I bez nich Twój ogród bardzo widokowy sam w sobie.





____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
anabuko1 21:49, 01 lis 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23563
vita napisał(a)
Jeszcze parę fotek traw





I chryzantema. Roślinę kupiłam kwitnącą, myślałam, że aster jesienny. Ale chyba jest chryzantemą.



Oraz przebarwiające się derenie kousa. Młode jeszcze, w ich przypadku liczę na więcej.


Cudne te twoje trawy.
Co ta za trawka z pierwszego zdjęcia ??Prześliczna
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies