Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

vita 20:22, 10 cze 2021


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4101
Joku napisał(a)
Czy te nowsze odmiany irysów też się tak mocno rozrastają jak gatunek? Zawsze trudno było mi sobie poradzić z rozrośniętą kępą. Ani to wykopać ani podzielić.


Jola, nie wiem Gatunku pozbyłam się dawno temu, a nowe odmiany przenoszę już dwa lata. Rozrośnięte kępy miskanta to trudno podzielić, ale irysa?
Nie wiem, w sierpniu mam zazwyczaj nadmiar energii, chyba?

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 20:25, 10 cze 2021


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4101
Ewa777 napisał(a)
Przyszłam pozachwycać się i jestem oczarowana


Dzięki, że zajrzałaś do mnie Po tym PW o trasie to wstyd mi było i nijak.
Teraz nowe perspektywy
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 20:29, 10 cze 2021


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4101
sylwia_slomczewska napisał(a)

Znaleźliśmy sposób z Emusiem, potrzebna łopata sztychówka i 3 kg młotek. Przystawiasz łopatę i bijesz naprzemiennie raz z jednej strony raz z drugiej w tą łopatę( nie w sztyl)Ale to raczej facet potrzebny do tego bicia.


Ach! Czego to nie wymyślimy, nie ulepszymy byle tylko do przodu z uprawami
Poza tym to jakie irysy dzielicie? Syberyjskie zwykłym szpadlem ciacham.
Wiem! Jeszcze się u mnie na tyle nie rozrosły, abym miała kłopot z dzieleniem
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Mgduska 21:23, 10 cze 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
vita napisał(a)


Nie mam. Moje drzewiaste rosną jak chcą. Te różowe przy tarasie to akurat bezobsługowe są, nigdy nic przez kilkanaście lat. Inna, ciemnoczerwona kwitła kilka lat coraz obficiej, a w tym, cięcie i cztery kwiaty! Zamiast dwudziestu, jak w zeszłym roku. Mam za dużo problemów z drzewiastymi, którym podpasowało zostaną, reszta wyleci.


Ok, łapię, muszę im dać jeszcze 10 lat Da się zrobić
____________________
Sałatka pokrzywowa
Milka 07:01, 11 cze 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
vita napisał(a)
Piwonie






Boskie, a ta drzewiasta wręcz niesamowita.
Irysy tez urodziwe. Mam kępę, gdzie nie kwitnie, 2 podejścia do wykopania zrobiłam i nie udało się, One, jak nie dzielone, to zamierają chyba, tzn nie kwitną.
Ogród prezentuje się doskonale
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
KasiaBawaria 08:01, 11 cze 2021


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Irysy zachwycaja- chce u siebie z tylu rabaty je posadzic, üporadza sobie na suchszym stanowisku?
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 08:03, 11 cze 2021


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
vita napisał(a)


Uwielbiam storczyki









Ale u ciebie cudenka rosna!
____________________
Zapraszam na kawe
vita 11:09, 11 cze 2021


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4101
Mgduska napisał(a)


Ok, łapię, muszę im dać jeszcze 10 lat Da się zrobić


Sprawdź jeszcze głębokość sadzenia. Może za płytko posadziłaś? Ph? Powinno być lekko kwaśne. Może niektóre z nich są wrażliwe na zimno i trzeba je okrywać? Widzę po jednej swojej. Dzięki za poruszenie tematu. Zawalczę
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 11:17, 11 cze 2021


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4101
Milka napisał(a)

Boskie, a ta drzewiasta wręcz niesamowita.
Irysy tez urodziwe. Mam kępę, gdzie nie kwitnie, 2 podejścia do wykopania zrobiłam i nie udało się, One, jak nie dzielone, to zamierają chyba, tzn nie kwitną.
Ogród prezentuje się doskonale


Nie udało się dwukrotnie wykopanie kępy irysów? Ale fakt, powinno się syberyjskie dzielić, bo kępy ogałacają się od środka i kwitnienie słabnie.
Ta piwonia, a właściwie dwie posadzone obok siebie, trafiona. Doskonale czuje się w tym miejscu, w przeciwieństwie do innych drzewiastych.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Mgduska 11:18, 11 cze 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
vita napisał(a)


Sprawdź jeszcze głębokość sadzenia. Może za płytko posadziłaś? Ph? Powinno być lekko kwaśne. Może niektóre z nich są wrażliwe na zimno i trzeba je okrywać? Widzę po jednej swojej. Dzięki za poruszenie tematu. Zawalczę


Sadzone głęboko, świadomie Kwaśno, w pobliżu modrzewia. Podlewam, ale nie okrywam. One przecież z trudniejszych rejonów pochodzą?
Myślę, że może to jednak czas jest kluczowy, bo na pierwsze kwiaty czekałam parę lat. A to są długowieczne rośliny, przypuszczam, że według swojego kalendarza jest jeszcze bardzo młoda A i tak jest piękna - z samych liści i pokroju
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies