Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

vita 00:42, 16 cze 2021


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4084
Mgduska napisał(a)


Nieee, ona jest zdrowa jak koń Może za rok będzie lepiej

Białe iryski syberyjskie masz cudne, chyba dosadzę takie przy oczku, żeby rozświetlić to miejsce.


Białe syberyjskie są ok nad oczko.
Zdrowa jak koń piwonia drzewiasta? Zobaczymy iloma kwiatami zakwitnie w przyszłym roku. To będzie cenzura.
Moja jedna, którą posadziłam w zbyt głębokim półcieniu, zamiast siedmioma, kwitnie jednym kwiatem. W sierpniu przesadzanie. Mam nadzieję, że jeszcze się za bardzo nie ukorzeniła.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 00:46, 16 cze 2021


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4084
mirkaka napisał(a)


Wybierając się na północ, może zabierzesz ze sobą po maleńkim kawałeczku tych cudnych białych i żółtych

Mogę się podzielić podwójnymi fioletowymi


Nie tylko po maleńkim kawałeczku Fajnie, że jest odzew na północne spotkanie.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 00:56, 16 cze 2021


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4084
sylwia_slomczewska napisał(a)

W ten sam sposób dzieliliśmy miscanty i na irysy i na miscanty w wtym roku znaleźliśmy sposób na przycinkę wiosenną- piłą spalinową idzie raz dwa tylko jedna osoba trzyma druga tnie. Do tej pory nie dosadzałam więcej syberyjskich przez wzgląd na trudność wiosną w przycinaniu tych wielkich kep, ale teraz to już nie mam żadnych oporów przed nimi, a uwielbiam za kwiat i fakture


Piła spalinowa? To mnie czeka z kępami syberyjskich? Tak myślę, że warte są chyba tego wysiłku przy dzieleniu. Liście mają zdrowe, szkodników niewiele, trochę zachodu z cieciem wiosennym na czas. Niewiele mogę pokazać, ale widywałam naprawdę spektakularne kępy irysów syberyjskich. I teraz się zastanawiam, jak często z tą piłą spalinową?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 00:59, 16 cze 2021


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4084
Zakwitła moja najpiękniejsza 'Lois Kelsey'.



____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Joku 14:03, 16 cze 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12147
Lois przepiękna . Ponieważ wywołałam dyskusje o wykopywaniu/ dzieleniu kęp irysów syberyjskich to dodam że takie były moje doświadczenia z tymi najzwyklejszymi. Ty masz jakieś wyfikane odmiany jakby to Mira powiedziała .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
sylwia_slomc... 14:28, 16 cze 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81994
vita napisał(a)


Piła spalinowa? To mnie czeka z kępami syberyjskich? Tak myślę, że warte są chyba tego wysiłku przy dzieleniu. Liście mają zdrowe, szkodników niewiele, trochę zachodu z cieciem wiosennym na czas. Niewiele mogę pokazać, ale widywałam naprawdę spektakularne kępy irysów syberyjskich. I teraz się zastanawiam, jak często z tą piłą spalinową?

Wiosna tylko do zgolenia suchego, czyli raz w roku. U mnie syberyjskie 6 letnie mają kępy 80cm średnicy, nabite w kępie jeden przy drugim jak u rozplenicy. Ręce już od cięcia nożycami mdlały, wzięliśmy piłę i poszło raz dwa, będę dosadzać bo tylko to mnie przed kolejnymi powstrzymywało
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
mirkaka 15:21, 17 cze 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9586
Myślałam że wrzuciłaś zdjęcia pustynników, Vito, nie daj się prosić

Piwonia roztrzepana cudna, pachnie?
Za iryski wielkie dzięki

Co kwitnie na biało za tą najpiekniejszą ? Takie długie kłosy?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
vita 18:37, 17 cze 2021


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4084
Tak więc fotka dzisiejsza, z lewej biały, z prawej żółty, dwa pędy.
Białe kwitną wcześniej, chyba to kiedyś odnotowałam, ale na krótko.




Fotka z zeszłego roku.



Tu mam rząd tych pustynników, dobrze przyrastają, będzie z nich pożytek
Żółte jeszcze w stadium małego pąka.



Pytasz o dyptam jesionolisty? Długo selekcjonowałam siewki, aby wszystkie były białe. Są, ale bylina wcale nie wydaje mi się długowieczna, jak o niej czytałam. Dyptam, zwłaszcza o białych kwiatach bardzo lubię. Kiedyś miałam tu z nimi dobrze skomponowaną rabatę. Fantastycznie wygląda zimą z uschniętymi nasiennikami. Ale to miejsce jest dla niego za cieniste.

Dzisiaj to taki groch z kapustą, powoli wprowadzam rośliny cienia.
Może będą siewki z zeszłego roku, już nie zbieram, ale jak zechcesz?



Napiszę, koniecznie. Kiedyś okropnie się poparzyłam dyptamem. Trzeba uważać w czasie upałów.

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 18:42, 17 cze 2021


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4084
Joku napisał(a)
Lois przepiękna . Ponieważ wywołałam dyskusje o wykopywaniu/ dzieleniu kęp irysów syberyjskich to dodam że takie były moje doświadczenia z tymi najzwyklejszymi. Ty masz jakieś wyfikane odmiany jakby to Mira powiedziała .


Mirę wspomniałaś Dobrze, że wywołałaś dyskusję, można się czegoś nauczyć.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Martka 18:44, 17 cze 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Vito, pustynniki szykują się na pokaz, ale już teraz zachwycają. Dzięki Tobie zaczęłam być na nie uważna i teraz widzę je wszędzie Piękne.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies