Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

KasiaBawaria 08:05, 14 cze 2021


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
vita napisał(a)


Kasia Nie ryzykowałabym. Widzę po moim ostatnim zakupie, który ulokowałam w okolicach świerka. Muszę podlewać. Dlaczego chcesz cudowne syberyjskie upchnąć z tyłu rabaty?


Bo tylko tam mam miejsce ale chyba bede tworzyc nowa rabate, pod domem, na zachodnim stanowisku-wilgotno.Tam dadza rade U mnie dzikie storczyki rosna na zalewanej okresowo lace takie z ciapatymi listkami.
____________________
Zapraszam na kawe
Ewa777 14:00, 14 cze 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18482
ewsyg napisał(a)
Bardzo lubię Twój ogród, ma swój niepowtarzalny urok i klimacik, taki do zatracenia się w czasoprzestrzeni


Trafnie to Ewa ujęła
Masz same unikalne gatunki. Czuję się jak w innej bajce
Wiktorio, a może jak będziesz odwiedzała Mirkę, to wpadniecie do mnie razem? Mieszkamy dość blisko siebie. Niestety nie zaskoczę Cię jakimiś oryginalnymi roślinkami, ale miło mi będzie zobaczyć się z Tobą.

____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Mgduska 15:01, 14 cze 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
vita napisał(a)


Nareszcie Ktoś zwrócił uwagę na urodę samych liści i pokroju rośliny
Jednak coś jest na rzeczy, może to grzyb?


Nieee, ona jest zdrowa jak koń Może za rok będzie lepiej

Białe iryski syberyjskie masz cudne, chyba dosadzę takie przy oczku, żeby rozświetlić to miejsce.
____________________
Sałatka pokrzywowa
mirkaka 16:36, 14 cze 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9633
Ewa777 napisał(a)


Trafnie to Ewa ujęła
Masz same unikalne gatunki. Czuję się jak w innej bajce
Wiktorio, a może jak będziesz odwiedzała Mirkę, to wpadniecie do mnie razem? Mieszkamy dość blisko siebie. Niestety nie zaskoczę Cię jakimiś oryginalnymi roślinkami, ale miło mi będzie zobaczyć się z Tobą.



Będziemy w kontakcie Ewa, coś się wymyśli żebyśmy wszystkie mogły się spotkać, z Jolą również
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 16:39, 14 cze 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9633
vita napisał(a)

Dwie odmiany irysa syberyjskiego. Stara i nowa. Idealnie się uzupełniają.

Iris sibirica 'White Swirl' i Iris sibirica 'Summer Revels'









Wybierając się na północ, może zabierzesz ze sobą po maleńkim kawałeczku tych cudnych białych i żółtych

Mogę się podzielić podwójnymi fioletowymi
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
sylwia_slomc... 16:50, 14 cze 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
vita napisał(a)
Nadałyście z tym dzieleniem irysów, cały dzień zastanawiam się czy któregoś nie podzielić. Sprawdzić, he he.
Przebiśniegom to właściwie dopiero tej wiosny zaczęłam się przyglądać z bliska. Bo jedna kępa miała takie charakterystyczne długie 'wędki'.
Wcześniej kupowałam, wymieniałam, zgadzały się, lub nie. One krótko kwitną, jakoś umknęły uwadze. Czasami zaglądam na strony galantofilów, ach!
Tak, że nie mam specjalnych obserwacji o sile wzrostu i mnożenia, ale to wszystko przede mną. Marzy mi się łączka z gatunkiem, ach!

W ten sam sposób dzieliliśmy miscanty i na irysy i na miscanty w wtym roku znaleźliśmy sposób na przycinkę wiosenną- piłą spalinową idzie raz dwa tylko jedna osoba trzyma druga tnie. Do tej pory nie dosadzałam więcej syberyjskich przez wzgląd na trudność wiosną w przycinaniu tych wielkich kep, ale teraz to już nie mam żadnych oporów przed nimi, a uwielbiam za kwiat i fakture
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
vita 23:59, 15 cze 2021


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4099
Milka napisał(a)
U ciebie stale jakieś rarytasy, te storczyki obłędne. Z kolei ja myślałam, że są tylko niebieskie syberyjskie, a tu proszę kilka odmian, każda ciekawa.


Jakie rarytasy Gama barw irysów syberyjskich jest dosyć wąska, ja bardzo lubię tę odmianę 'Berlin Purple Wine'. Chyba za domieszkę purpury właśnie.



____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 00:17, 16 cze 2021


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4099
ewsyg napisał(a)
Wiktorio, ty lubisz storczyki, a one lubią Ciebie Pięknie wspólnie współgracie.Widzę, że masz kilka odmian irysów syberyjskich. Z niecierpliwością czekam na moje kolejne. Póki co będę je podziwiać u Ciebie. Bardzo lubię Twój ogród, ma swój niepowtarzalny urok i klimacik, taki do zatracenia się w czasoprzestrzeni Dorze, że nie jest mój, bo bym z niego nie wychodziła.

Pozdrawiam i proszę o więcej zdjęć


To miłe słowa pod adresem mojego ogrodu, dziękuję Bywają takie chwile, jak się trochę obrobię, jak przestaje wiać i padać, jak zaleci smuga zapachu jaśminu od sąsiadów, w czerwcowy wczesny poranek. Jest takich cudownych dni kilkanaście w roku. Wtedy nie chce się z ogrodu wychodzić.

Irysy syberyjskie są warte uwagi, wystarczy kilka odmian w towarzystwie traw lub piwonii. A storczyki mają swoje ostatnie dni.



____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 00:21, 16 cze 2021


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4099
KasiaBawaria napisał(a)


Bo tylko tam mam miejsce ale chyba bede tworzyc nowa rabate, pod domem, na zachodnim stanowisku-wilgotno.Tam dadza rade U mnie dzikie storczyki rosna na zalewanej okresowo lace takie z ciapatymi listkami.


Wilgotno dla syberyjskich powinno być. A nowa rabata, to nowe emocje, życzę dobrej zabawy przy jej tworzeniu
Kasiu, takie dzikie storczyki są najwspanialsze! Daleko masz do tej łąki?
Bym była częstym gościem
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 00:36, 16 cze 2021


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4099
Ewa777 napisał(a)
Trafnie to Ewa ujęła
Masz same unikalne gatunki. Czuję się jak w innej bajce
Wiktorio, a może jak będziesz odwiedzała Mirkę, to wpadniecie do mnie razem? Mieszkamy dość blisko siebie. Niestety nie zaskoczę Cię jakimiś oryginalnymi roślinkami, ale miło mi będzie zobaczyć się z Tobą.


Dziękuję, bardzo chętnie Jestem bardzo ciekawa japońskich motywów i hortensji. A przede wszystkim miło mi będzie zobaczyć się z Tobą

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies