Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

vita 11:34, 07 cze 2021


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Robiłam to etapami, cóż ręka czasami zadrżała. Mam jeszcze kilka róż i to jest optymalna ilość do pielęgnacji i zachwytów.
Dla Ciebie kwiaty najważniejsze, dla mnie na równi z liściorami
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Joku 17:58, 07 cze 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12103
Na gajowca uważaj, lubi być ekspansywny zwłaszcza jak się go spuści z oczu. Ja tak miałam, walczyłam z nim cały sezon zanim zarazę opanowałam.
Obrazki obejrzałam z przyjemnością.
Z róż posiadanych przez ciebie mam Comte de Chambord i Reine de Violettes. Na razie nie zamierzam się pozbywać, zwłaszcza tej pierwszej.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
sierika 21:54, 07 cze 2021

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
O sobie mogę powiedzieć, że nie potrafię robić ogrodu, o Tobie? hmmm, wiele temu przeczy. No ale nie czytam w Twoich myślach, może zbyt dosłownie przyjęłam to stwierdzenie? takie rozważania akademickie bez żądania odpowiedzi
Nie wiem czy wątek znów się potoczy, walczę z tym co nasadziłam, "kreuję" jakieś nowe zachcianki/nic ciekawego/-czytaj dokładam sobie roboty psiocząc na siebie, słowem stara historia w nowej wersji, a może nowa w starej? i tak na jedno wychodzi
____________________
EwaSierika
vita 22:50, 07 cze 2021


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Joku napisał(a)
Na gajowca uważaj, lubi być ekspansywny zwłaszcza jak się go spuści z oczu. Ja tak miałam, walczyłam z nim cały sezon zanim zarazę opanowałam.
Obrazki obejrzałam z przyjemnością.
Z róż posiadanych przez ciebie mam Comte de Chambord i Reine de Violettes. Na razie nie zamierzam się pozbywać, zwłaszcza tej pierwszej.


Aż poszłam się upewnić, czy ten gajowiec przypomina innego, łażącego. Wygląda na kępową roślinę. Rośnie u mnie kilka lat, nie robił żadnych skoków w bok.
Cieszę się, że podobały Ci się obrazki. Skorzystam z okazji i pokażę swoje pierwiosnki, może coś ci wpadnie w oko?

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 23:02, 07 cze 2021


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Wiele pierwiosnków sadziłam (zajrzałam do listy: szok, ile mi wypadło)
Te wydają się trwałymi roślinkami.
Primula 'Dark Rosaleen'



Primula margotae 'Garryarde Guinevere'



Primula sieboldi



w kilku kolorach

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 23:09, 07 cze 2021


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
sierika napisał(a)
O sobie mogę powiedzieć, że nie potrafię robić ogrodu, o Tobie? hmmm, wiele temu przeczy. No ale nie czytam w Twoich myślach, może zbyt dosłownie przyjęłam to stwierdzenie? takie rozważania akademickie bez żądania odpowiedzi
Nie wiem czy wątek znów się potoczy, walczę z tym co nasadziłam, "kreuję" jakieś nowe zachcianki/nic ciekawego/-czytaj dokładam sobie roboty psiocząc na siebie, słowem stara historia w nowej wersji, a może nowa w starej? i tak na jedno wychodzi


Wychodzi na to, że obie sobie lubimy popsioczyć Ja myślę, że jeszcze nas zaskoczysz Napisz chociaż co z araukarią?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 23:15, 07 cze 2021


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057






i japoński

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Marcowa 23:45, 07 cze 2021

Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 60
Dla Ciebie zalogowałam się. I dla tych piękności. I dla Ewy.
Z przyjemnością obejrzałabym w Mai oba ogrody, Twój i Ewy. To byłaby uczta.
Nie wiem dlaczego myślałam że ogród Ewy był nagrywany i będzie do obejrzenia w tym sezonie. Może mi się śniło.
Nadal odwiedzasz Włodawę i okolice?
Dwie pierwsze prymule zapisuję do kupienia skoro trwałe.
A obuwiki...ach.
____________________
Agnieszka
popcorn 07:24, 08 cze 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
vita napisał(a)


Karola powinnaś do mnie wpaść, mam modraki na zbyciu Dwa już zasiliły kompost, bo za mało miejsca miałam. Rośnie w warzywniku, na słońcu, bezproblemowa roślina, no i okazale kwitnie. Kloszy na zbyciu nie mam


Kurczę ale kusisz! Następnym razem nie wyrzucaj tylko mnie pyknij, chętnie odpalę wrotki i odkupię Masz takie smaczki i cuda nie do zdobycia w większości u nas nie wiem czy mnie tam chcesz za bardzo bym się śliniła
____________________
Mój nowy ogródek
Mgduska 08:50, 08 cze 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Joku napisał(a)
Na gajowca uważaj, lubi być ekspansywny zwłaszcza jak się go spuści z oczu. Ja tak miałam, walczyłam z nim cały sezon zanim zarazę opanowałam.
Obrazki obejrzałam z przyjemnością.
Z róż posiadanych przez ciebie mam Comte de Chambord i Reine de Violettes. Na razie nie zamierzam się pozbywać, zwłaszcza tej pierwszej.


Comte mam właśnie świeżutko posadzoną Miło czytać, że są powody do przywiązania do tej róży, już dawno chciałam ja mieć
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies