Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

sylwia_slomc... 23:17, 14 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 84568
Joku napisał(a)
Ciekawe co piszecie o tej Caradonie. Mam 3 sztuki, rosną w trudnym miejscu i wcale nie zwiększają swoich rozmiarów. Zawsze szybko po kwitnieniu je przycinałam, żeby nie szpeciły. Ale tym razem zostawię kilka kwiatostanów i zabawię się w wysiewanie. Polubiłam ten sport .

Popadało? U mnie jeszcze nie.

Jolu dziś dostałam caradonnę od Joanny i mówiła, że u niej dorasta do pasa, ale się lubi po deszczu wyłożyć. Posadziłam w łące bo tak mi poradziła. Tam się ma na czym wspierać.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Joku 10:45, 15 cze 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12561
Moja dorasta co najwyżej do kolan , więc nie bardzo co ma się wyłożyć. Nie to co u ciebie czy Vity.
Zaczęło padać, co za ulga.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Wiolka5_7 10:57, 15 cze 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 21320
sylwia_slomczewska napisał(a)

Jolu dziś dostałam caradonnę od Joanny i mówiła, że u niej dorasta do pasa, ale się lubi po deszczu wyłożyć. Posadziłam w łące bo tak mi poradziła. Tam się ma na czym wspierać.


Moja Caradonna to gigant ma 1m wysokosci jak kwitnie i nawet po deszczu stoi sztywno i za to ją uwielbiam
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
mirkaka 11:36, 15 cze 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9775
Joku napisał(a)
Ciekawe co piszecie o tej Caradonie. Mam 3 sztuki, rosną w trudnym miejscu i wcale nie zwiększają swoich rozmiarów. Zawsze szybko po kwitnieniu je przycinałam, żeby nie szpeciły. Ale tym razem zostawię kilka kwiatostanów i zabawię się w wysiewanie. Polubiłam ten sport .

Popadało? U mnie jeszcze nie.


U mnie też caradonny słabo przyrastają, ale mam kilka siewek które też wg mnie powtórzyły cechy. Jednak ja większość siewek wywalam
Jola u mnie dziś trochę popadało, zmoczyło ziemię tak na 1 cm, i to dobre Kurz zmyty z powierzchni
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 11:37, 15 cze 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9775
Joku napisał(a)
Moja dorasta co najwyżej do kolan , więc nie bardzo co ma się wyłożyć. Nie to co u ciebie czy Vity.
Zaczęło padać, co za ulga.


Moja taka jak Twoja, do kolan
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 11:37, 15 cze 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9775
Wiolka5_7 napisał(a)


Moja Caradonna to gigant ma 1m wysokosci jak kwitnie i nawet po deszczu stoi sztywno i za to ją uwielbiam


Wiolka w czym rośnie?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
sylwia_slomc... 14:53, 15 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 84568
Wiolka5_7 napisał(a)


Moja Caradonna to gigant ma 1m wysokosci jak kwitnie i nawet po deszczu stoi sztywno i za to ją uwielbiam

Ciekawe, że się w zależności od miejsca i gleby różnie zachowuje...
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
antracyt 14:57, 15 cze 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 12336
Sylwia, to raczej norma. U mojej mamy ostróżki miewały czasami ponad 1,8m, a kiedy przyniosłam je do ogrodu to dochodziły do max 1m.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Wiolka5_7 16:11, 15 cze 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 21320
mirkaka napisał(a)


Wiolka w czym rośnie?


Jak szykowałam miejsce na rabaty to dodawałam kompost,obornik koński i mączkę bazaltową do ziemi rodzimej. Rośnie już 4 sezon
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 16:12, 15 cze 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 21320
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ciekawe, że się w zależności od miejsca i gleby różnie zachowuje...


W innym miejscu też taka wielka
U mnie pełne słońce
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies