Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

vita 20:23, 11 cze 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4073
Roocika napisał(a)

Vita, piwonie przepiękne, rzeczywiście niektóre zbyt wyfikane

Ala ta wielowymiarowa fotka skradła moje serce.
Jak dorwę gdzieś kiedyś białe piownie to kupię


'Lois Kelsey', tu dwie obok siebie, zawsze formują taki szereg, jakby miały zakodowaną ustaloną wysokość, lubię je fotografować



Tu też dwie o białych kwiatach, ale już bardziej swobodnie rosną.

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 20:24, 11 cze 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4073
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Jak będę zakładać rabatę piwoniową to zgłoszę się do Ciebie po rady Piękne są.


Zapraszam Pati
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 20:41, 11 cze 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4073
Magara napisał(a)
Vita, zafiksowana ma mojej jedynej kwitnącej piwonii od kilku dni, chyba trzeci raz oglądam Twoje I nie mogę uwierzyć, że można tyle ich zmieścić w ogrodzie Radość to musi być wielka dla Ciebie jak kwitną

Czy uważasz, że kruszczyca złotawka tylko zjada pyłek i spija nektar czy też wyżera płatki? Z różnymi opiniami w necie się spotkałam. U mnie okupuje kwiaty piwoniowe na całego.


Tak, bardzo cieszą mnie piwonie, to zdecydowanie ulubione przeze mnie rośliny. Najpierw kwitną botaniczne, potem drzewiaste, teraz bylinowe, w sumie to prawie dwa miesiące kwitnienia

Wydaje mi się, że kruszczyca zjada pyłek i spija nektar, nie zauważyłam pogryzionych płatków. Jest ich w tym roku bardzo dużo, łatwo je wybrać
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Magara 23:08, 11 cze 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6652
vita napisał(a)


Wydaje mi się, że kruszczyca zjada pyłek i spija nektar, nie zauważyłam pogryzionych płatków. Jest ich w tym roku bardzo dużo, łatwo je wybrać


Dzięki Wybierać nie będę, za szybko wracają A jak one nieszkodliwe to niech sobie zjadają i spijają
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
mirkaka 19:20, 12 cze 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577
vita napisał(a)
To tylko niektóre z bodziszków, w ciągu lat posadziłam 34 odmiany, część wypadła, część wysiewa się ponad miarę. Lubię kwitnące, znacznie mniej lubię przycinanie po kwitnieniu





Arizema raz jeszcze




Wiadomo, mnóstwo bodziszków ale każdy specjalny
Arizema to dopiero cudny dziwoląg

Ja u siebie wykopałam ostatnio sporo karp bodziszków żałobnych, miały dziwnie bardzo krótkie korzenie, ale nie narzekały na to, bardzo dobrze rosły, tak mnie wzięło gdy wycięłam je po kwitnieniu,
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 19:26, 12 cze 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577
vita napisał(a)


'Lois Kelsey', tu dwie obok siebie, zawsze formują taki szereg, jakby miały zakodowaną ustaloną wysokość, lubię je fotografować



Tu też dwie o białych kwiatach, ale już bardziej swobodnie rosną.



Piwonie piękne, ale moje oko poszło dalej na te fioletowe czosnki, to kwiatostany czosnków ozdobnych, czy szczypiorku? Bardzo ładnie wygląda w takich kępkach
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Gosialuk 19:53, 12 cze 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Piękna ta piwonia Lois Kelsey.
A podzielisz się opinią na temat odmian bodziszków? Ja je bardzo lubię i chyba zaczęłam kolekcjonować. Mam już 17 odmian, ale do 34 to jeszcze daleka droga.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
April 10:02, 13 cze 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10204
vita napisał(a)




Zdecydowanie masz ogród piwoniowy Piękne, jak piszesz niektóre tylko przez sekundę, inne dłużej. Najlepiej je podziwiać na zdjęciach - dla mnie najlepiej Nie wzięła mnie ta zaraza, zresztą i tak warunków na piwonie u mnie brak. Ale u ciebie prezentują się fantastycznie.
No i gratuluję sukcesu z arcydzięglem Doczekałaś się wreszcie
Masz może gdzieś zapisaną nazwę tego bodziszka po prawej? Bardzo ciekawy jest.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Basieksp 12:03, 13 cze 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10251
Arizema bardzo ciekawa roślina ciekawa i ładna na swój sposób
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
vita 15:03, 13 cze 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4073
mirkaka napisał(a)

Wiadomo, mnóstwo bodziszków ale każdy specjalny
Arizema to dopiero cudny dziwoląg

Ja u siebie wykopałam ostatnio sporo karp bodziszków żałobnych, miały dziwnie bardzo krótkie korzenie, ale nie narzekały na to, bardzo dobrze rosły, tak mnie wzięło gdy wycięłam je po kwitnieniu,


Żałobne bodziszki też usuwam, za bardzo się sieją. Arizema cudowna
Tak, to kwiaty szczypiorku, hm okalają ścieżki w warzywniku, jak dotąd jeszcze nieliczne warzywa w moim warzywniku
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies