Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przyjazny ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Przyjazny ogród

Mariusz 08:28, 08 gru 2012


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Dzięki Wam za miłe słowa,
Wczoraj posłuchałem wywiadu Mai w temacie Danusi, bardzo sensowny - jak łatwo dysponując potężną wiedzą, poukładać to wszystko w klocki i przekazać w tak jasny sposób innym ogrodnikom, polskim ogrodnikom. Jest sporo przykładów na ogrodowisku, że Polacy projektują ogrody z wielkim wyczuciem.
Dla mnie osobiście, ten wywiad jest następną cenną lekcją.
Jedynie nie zgadzam się z niemowlęcym różem, bo ja go po prostu uwielbiam, jest on w większości odmian najpiękniejszych lilii wodnych.

Anno, jeśli chodzi o twojego nierozpoznanego ptaka, to wstawię się jeszcze w twoim temacie z innymi klaszczącymi skrzydlakami. Będziesz mogła na przyszłość, gdy ponownie zobaczysz owego gościa, szybko skojarzyć cechy i bezbłędnie go rozpoznać.

I jeszcze ulubiony róż jednej z najpiękniejszych lilii wodnych 'Odorata Juliana'


____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
vita 11:15, 08 gru 2012


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3836
Mariusz napisał(a)
Jedynie nie zgadzam się z niemowlęcym różem, bo ja go po protu uwielbiam, jest on w większości odmian najpiękniejszych lilii wodnych.


Kiedyś to używano chyba określenia: majtkowy. Ja nie lubię chłodnego różu, dwie z moich piwonii drzewiastych mnie takim różem rozczarowały. A ta lilia, na tle zielono-srebrzystych liści i dodatkowo lustra wody, dobrze wygląda. Harmonijnie, niektórzy potrzebują tego w ogrodzie

____________________
Wiktoria Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Może sielski ogródek? Cardiocrinum giganteum
Mala_Mi 11:26, 08 gru 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Do niedana wszystkie majtkowe róże (też używam tego określenia) były kolorem którego wprost nie trawiłam.... ale pod wpływem ogrodowiska zaczynam doceniać i ten kolor... ale musi on być lepiej wkomponowany niż ja to robiłam do tej pory... I niekoniecznie muszę bo mieć...a ta lilia jest ładna i nie ma majtkowego zabarwienia.. może przez te liście, razem się ładnie komponują i nie gryzą.
Najgorsze połączenie kolorów ( jedyna dla mnie niezjadliwe) to majtkowy róż z żółtym.... a teraz mykam od Forum, bo pół dnia zleci..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Bogdzia 18:21, 08 gru 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Mariusz co to jest twoim zdaniem?

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1562-czarodziejskie-miejsce-na-ogrod-dajany?page=118#post_5
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Mariusz 21:41, 08 gru 2012


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Bogdzia napisał(a)
Mariusz co to jest twoim zdaniem?

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1562-czarodziejskie-miejsce-na-ogrod-dajany?page=118#post_5

Witaj
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1562-czarodziejskie-miejsce-na-ogrod-dajany?page=119#post_4
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Bogdzia 15:34, 12 gru 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Zaglądam czy cos wkleiłeś ale pewnie na razie nie miałeś czasu. Pozdrawiam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Mariusz 09:55, 13 gru 2012


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Bogdzia napisał(a)
Zaglądam czy cos wkleiłeś ale pewnie na razie nie miałeś czasu. Pozdrawiam.

Tylko bogatki, jeszcze nic innego się nie pojawiło, ale dopiero w tym tygodniu ruszyła u mnie jadłodajnia.
Wieczorem napiszę coś więcej, teraz pozostało mi jeszcze 5 minut przerwy .
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
grembosia 09:57, 13 gru 2012


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748
Mimo zimy- romantycznie...
____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
Bogdzia 10:12, 13 gru 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Świetnie te krązki wyglądają i juz nawet amatorzy na nie są.Miłego dnia Mariusz.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Mala_Mi 10:16, 13 gru 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Sikorka zaprezentowała się dokładnie z każdej strony
Sam robisz te smakołyki czy kupujesz?
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies