Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przyjazny ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Przyjazny ogród

Mariusz 16:45, 14 gru 2012


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Bardzo ruchliwa ta kuleczka, ciężko ją ustrzelić. Jest płochliwa, ustępuje miejsca większym, ciągle nienajedzonym bogatkom.
Sikora modra, Modraszka
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Kondzio 21:59, 14 gru 2012


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Chciałem sie przywitać i podziękować za piękne zdjęcia które dajesz na wątku
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Mariusz 22:09, 14 gru 2012


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Kondzio napisał(a)
Chciałem sie przywitać i podziękować za piękne zdjęcia które dajesz na wątku

Bardzo mi miło, z wielu zdjęć nieliczne są udane. Te fotki robione są zwykłym kompaktem cyfrowym 15x zoom, w zasadzie bez używania zoom, bo aparat umocowany jest w jadalni ptaków, a ja noszę ze sobą pilota w kieszeni ,
Zapraszam częściej
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Kondzio 22:13, 14 gru 2012


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Mariusz napisał(a)

Chciałem sie przywitać i podziękować za piękne zdjęcia które dajesz na wątku

Bardzo mi miło, z wielu zdjęć nieliczne są udane. Te fotki robione są zwykłym kompaktem cyfrowym 15x zoom, w zasadzie bez używania zoom, bo aparat umocowany jest w jadalni ptaków, a ja noszę ze sobą pilota w kieszeni ,
Zapraszam częściej
moim zdaniem trzeba mieć to coś i nie ważne jest jakim aparatem zdjęcia się robi ja niestety nie mam tego czegoś i zazdroszczę ale lubię podziwiać ładne fotki i czekam na nowe
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
agniecha973 22:15, 14 gru 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Niezły pomysł z tym aparatem, a zdj super!
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
eliza3 22:23, 14 gru 2012


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Piękna modraszka, do mnie też przylatuje. Dzisiaj powiesiłam słoninę i okazało się, że modraszka jest dużo sprytniejsza od bogatek, dużo szybciej znalazła nowy pokarm
Z dużą przyjemnością do Ciebie zaglądam, pięknych zdjęć nigdy dosyć.
____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
Mala_Mi 23:28, 14 gru 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Dzięki za przepis... w wolnej chwili też zrobię
A fotki mistrzostwo świata absolutne.....
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Bogdzia 09:10, 15 gru 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Już chwaliłam zdjęcia ale poznaliśmy nowy sposób ich robienia. Super sprawa, może ktoś też tak spróbuje , niektórzy kupowali ostatnio nowe aparaty to może ma ktoś z pilotem.Serdecznie pozdrawiam Mariusz.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
vita 13:32, 15 gru 2012


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Mariusz napisał(a)
Oj tak, harmonijnie, ja na pewno tego potrzebuję w ogrodzie. W przeciągu dwóch ostatnich lat zgromadziłem spora kolekcję żurawek i żuraweczek. Byłem tak nimi zafascynowany, że brałem co popadnie, a teraz mam cepeliadę i nie mam dalszego pomysłu na nie. Na ogrodowisku podpatruję piękne jednogatunkowe połączenia tych roślin z innymi, powoli wyciągam wnioski i muszę zrobić porządek.


Mnie fascynacja żurawkami trochę ominęła. Na początku zdobyłam kilka odmian, ale stwierdziłam, ze nie wszystkie dobrze rosną. W przeciwieństwie do pewnej siewki, którą dostałam od koleżanki. Doskonale przyrasta i ma bardzo duże liście. Zapomogłam też już kilka osób, funkcję zadarniania tym siewkom powierzę.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
barbara_kraj... 18:27, 15 gru 2012


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Mariusz napisał(a)

Urzekły mnie piwonie, irysy
A do Podkarpacia sentyment wielki mam To piękny region

To bardzo miłe słowa w moim kierunku i wielu osób na forum pochodzących z Podkarpacia.
Przemyśl pięknieje w oczach, a i turystyka już na wysokim poziomie.

Jeśli pozwolisz, pozwolicie, to na marginesie wspomnę o tym, co w XIX wieku łączyło te rejony z kunsztem ogrodniczym rangi europejskiej.
Myślę tutaj o dziewiętnastowiecznym sercu ogrodnictwa w europie jakim była Medyka koło Przemyśla.
Tutaj właśnie mieściły się piękne ogrody. Tutaj w 1831 roku powstała pierwsza szkoła ogrodnicza w Galicji.
Słynne ogrody medyckie były wzorcowo prowadzone przez Pawlikowskich. Uprawiano w nich tysiące gatunków roślin z całego świata. W cieplarniach hodowano rośliny ciepłolubne, głównie owocowe jak też szereg innych: akacje, cyprysy, eukaliptusy, araukarie. Nie można pominąć potężnych sadów. Rośliny hodowane w Medyce rozprowadzane były w monarchii austriackiej i w całej Europie.
Na ogrodach Medyckich wzorowali się założyciele Ogrodu Botanicznego w Lwowie, tam z Medyki na furmankach wieziono roślinny ciepłolubne. Częstym gościem Pawlikowskich był Juliusz Kossak, który zahaczał też o Bolestraszyce (miejsce obecnego Arboretum), na naukach malowania u swojego nauczyciela Piotra Michałowskiego, ówczesnego dzierżawcy tej wioski.

To wymagające miejsce dla ogrodników



Kilka lat temu wróciłam na tę Ziemię aby odświeżyć wspomnienia. Przy okazji trochę zwiedziłam począwszy od Zamościa poprzez Krasnobród, Zwierzyniec, Biłgoraj, Mielec i Baranów Sandomierski a przy okazji nastawiałam się na zwiedzanie niektórych zamków/pałaców np.Przecław i Rzemień. Zadziwiają stare ogrody nawet nieźle utrzymane. Łańcut pominęłam, bo wcześniej tam byłam
Fragment starodrzewu w ogrodzie przy pałacu i zamku w Rzemieniu niedaleko Mielca

____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies