Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Dżdżownice kalifornijskie

Pokaż wątki Pokaż posty

Dżdżownice kalifornijskie

KasiaBawaria 10:01, 14 cze 2016


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Tu juz napelnialam druga komore. Jakis czas sa dwie pelne, bo czekam az humus przeschnie. Dopiero wtedy wszystkie dzdzownice go opuszcza. Nie mam pokrywy.Dlatego jest siatka, ktora chroni przed tym, by dzdzownice wychodzily.
____________________
Zapraszam na kawe
Basiaw 12:13, 14 cze 2016


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Kasiu, to taka siatka podtynkowa, do robienia elewacji?
Twoja skrzynia stoi w budynku czy gdzieś na dworze?

Tak się jeszcze zastanawiam, czy trzymanie dżdżownic w skrzyniach budowlanych, tzw. kastrach, nie szkodzi zwierzakom i ich produktowi? Czy kwasy organiczne, jakie powstają w rozkladanej masie nie wchodzą w reakcję z tym tworzywem? To jednak nie są pojemniki przeznaczone do kontaktu z żywnością a na zdjęciach w google widzę, że ludzie trzymają dżdżownice w takich pojemnikach...
____________________
Nasz mały, zielony świat
KasiaBawaria 12:31, 14 cze 2016


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Nie sadze by to szkodzilo. Tak nawet trzymaja dzdzownice spore hodowle.
Moja skrzynia stoi w piwnicy. Na dworzu mam kalifornijki w 3 kompostownikach. W tym roku wyjatkowo dobrze przetrwaly zime. Moglabym zaczac sprzedawac, mam ich cala mase
____________________
Zapraszam na kawe
Basiaw 12:36, 14 cze 2016


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Kasiu, potrafisz ocenić ilość? Ja kupiłam 500 sztuk, przyszły w 2 pudełeczkach, takich plastikowych a'la salaterkach, pojemnośc pewnie ze 400 ml, w nich była głównie sieczka słomiana i dżdżownicowy urobek, same żyjątka siedziały na dole tych miseczek. Nawet nie próbowałam ich liczyć, nie mam pojęcia, czy bylo ich rzeczywiście 500 sztuk...
____________________
Nasz mały, zielony świat
KasiaBawaria 12:48, 14 cze 2016


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Nie mam pojecia. Ale ja mam wrazenie, ze nie mam humusu a same dzdzownice. Co wyjme garsc to ok 100 sztuk mam. Cale klebowiska. Pelno jaj.
____________________
Zapraszam na kawe
Basiaw 13:08, 14 cze 2016


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
To pewnie u mnie nie było 500 sztuk, no trudno, jak im będzie pasowało, to szybko ich przybędzie.
Te moje na razie dosć wolno przerabiają to, co dostały, pewnie i dlatego, że jest ich mniej, ale żyją i jak się w ciszy przy nich przysiądzie, to słychać taki szum, jak chodzą i jedzą
____________________
Nasz mały, zielony świat
kompostnik12 10:58, 23 cze 2016


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 50
To na ryby te dżownice akurat he he
krzysiekj24 16:03, 14 lip 2016

Dołączył: 14 lip 2016
Posty: 5

...

Witam próbuje założyć hodowlę dżdżownic. Zakupiłem 500szt. Hodowlę postanowiłem zrobić w zepsutej lodówce która przewrócona posłużyła za dwa pojemniki 250L i 70L.
Na początek dałem co miałem stary kompostownik (obornik krowi z przed kilku lat wraz z innymi odpadami roślinnymi). Dodałem trochę zamoczonego kartonu i jakieś odpadki warzywne. Hodowla dopiero 7 dzień. Cała hodowla jest w piwnicy gdzie nie panuje wysoka temp. jest dosyć chłodno i lekko wilgotno. Proszę o jakieś sugestie i pomoc, jest to moja pierwsza hodowla.
Zastanawiam się tylko z ew. nadmiarem wilgotności gleby czy kupić jakiś wilgotnościomierz glebowy, czy też w dole lodówki wywiercić otwór i założyć jakiś filtr czy sączek. Nie mam jeszcze pomysłu. Co wy na to?
____________________
www.surfcasting.com.pl facebook.com/surfcastingowy/
KasiaBawaria 19:36, 14 lip 2016


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Moim zdaniem to za plytkie jest. Moga ci wychodzic.
____________________
Zapraszam na kawe
krzysiekj24 20:10, 14 lip 2016

Dołączył: 14 lip 2016
Posty: 5
acha myślałem że ok. zobaczymy może po dłuższym czasie
____________________
www.surfcasting.com.pl facebook.com/surfcastingowy/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies