Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działeczka koło Muzeum

Pokaż wątki Pokaż posty

Działeczka koło Muzeum

regli 10:09, 12 maj 2014


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 760
Ale masz fajną pracę Chyba Cię kiedyś zaproszę do siebie na wykład dla mojego średniego syna, zafascynowanego historią
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3227-dzialka-ktora-kiedys-moze-bedzie-ogrodem
Gosia_S 22:19, 13 maj 2014


Dołączył: 26 mar 2014
Posty: 395
Madzia Ty zdolna kobieta jesteś, musi się udać Bo jak nie Tobie to komu? Trzymam kciuki
____________________
Gosia - ...marzy mi się ogród...
madzielena 10:00, 14 maj 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Gosia_S napisał(a)
Madzia Ty zdolna kobieta jesteś, musi się udać Bo jak nie Tobie to komu? Trzymam kciuki


Dzięki wielkie za wiarę w moje siły

Mam coś takiego w charakterze, że nigdy nie dopuszczam opcji, że się nie uda
Choć myślę, że czasami lepiej byłoby założyć, że nie wszystko pójdzie po mojej myśli.
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
madzielena 10:05, 14 maj 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
regli napisał(a)
Ale masz fajną pracę Chyba Cię kiedyś zaproszę do siebie na wykład dla mojego średniego syna, zafascynowanego historią


Renatko, zapraszam do nas całą rodzinką - odległość nie jest wielka, a miejsce ciekawe, jedyne takie w całej Europie.
Jeśli chodzi o warunki życia w neolicie, myślę, że wioska daje pewien pogląd jak mogły one wyglądać.

W lipcu mamy dużą imprezę - Krzemionkowskie Spotkania z Epoką Kamienia, z dużą ilością atrakcji w postaci grup rekonstrukcyjnych itd.
Blisko Krzemionek jest też Bałtów, gdzie można znaleźć również wiele atrakcji, choć w trochę innym guście.
Niedaleko nas Ćmielów i Muzeum Porcelany.
Dla miłośnika historii świętokrzyskie jest na prawdę ciekawe - obfituje zwłaszcza w zabytki nowożytne, i, niestety, miejsca związane z martyrologią.

Trochę się rozpisałam - jakby to miała być reklama naszego regionu

____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
Kasya 11:27, 14 maj 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42178
Bardzo mi się podoba
Plotek jest super

Jak będę w okolicy to zajrzę
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
madzielena 12:26, 14 maj 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Kasya napisał(a)
Bardzo mi się podoba
Plotek jest super

Jak będę w okolicy to zajrzę


Zapraszam serdecznie, plusem u nas są niewielkie odległości między atrakcjami - zazwyczaj jest to ok 8 km, a ciekawie spędzić można nie tylko dzień, ale cały weekend.
Każde miejsce ma inny klimat, każdy znajdzie coś dla siebie - u nas rezerwat, 37 gatunków zwierząt i roślin chronionych, obszar Natura 2000, Pomnik Historii (obok takich sław jak Malbork czy Gdańska Starówka).
Długo by wymieniać ale lepiej zobaczyć na własne oczy
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
madzielena 12:40, 14 maj 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Na wiosce czasami pojawiają się "neolityczni" ludzie, oddający się m.in. pracy w warsztacie tkackim i miedziownika.
Wypiekają chleb, gotują strawę





Podobno bardzo pożywne są placki z pokrzyw, robione jak placki ziemniaczane tylko bez jajka.
Liście pokrzyw kroi się w małe kawałki, dodaje odrobinę mąki i wody i smaży na tłuszczu.
Kiedy urośnie moja plantacja, spróbuję i podzielę się wrażeniami



Za dwa tygodnie w Dzień Dobry TVN emisja nagrania z naszych Krzemionek. Gościliśmy Jakuba Poradę wraz z ekipą telewizyjną



Ja, w fioletach
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
regli 20:35, 14 maj 2014


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 760
Madziu, odrobinę poczytałam o Krzemionkach i chętnie byśmy się wybrali Bałtów może niekoniecznie, ale kopalnie mus zwiedzić Gdybyś była tak kochana i podesłała co jeszcze jest w okolicy ciekawego, to będę wdzięczna.
Jako nastolatka, za czasów słusznie minionych , jeździłam z moim ojcem na Wykus. To też chyba Twoje okolice? Słyszałaś coś o tych spotkaniach? Wiesz może czy nadal się odbywają?
A propos pokrzywy. Dzisiaj w Dzień dobry TVN podawali przepis na koktajl z pokrzyw. Ale żebym to ja pamiętała co tam było. Wiem, że były drobno pokrojone i chyba zmiksowane pokrzywy lub sok z nich i sok pomarańczowy. Nie wiem czy coś jeszcze. Podobno oczyszcza organizm i jest polecany osobom z anemią.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3227-dzialka-ktora-kiedys-moze-bedzie-ogrodem
madzielena 10:54, 15 maj 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Renatko Wykus jest bliżej Starachowic ale to i tak odległość około 15 km od nas.
Na Wykusie stacjonował major Ponury ze swymi partyzantami.
Spotkania na tej polanie przy pomniku upamiętniającym ich nadal się odbywają - z tego co pamiętam w czerwcu.
Blisko stamtąd jest do Wąchocka, a tam klasztor Cystersów ze wspaniałą architekturą.
W Starachowicach można obejrzeć rezerwat archeologiczny w Rydnie - były tam w epoce kamienia kopalnie ochry.
Również w Starachowicach jest Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pzdura a blisko - w Skarżysku-Kamiennej także Muzeum Orła Białego z ekspozycją różnych wojskowych sprzętów.
15 km od Ostrowca na trasie do Rzeszowa jest Opatów z jedną z czterech zachowanych w Polsce kolegiat romańskich, murami miejskimi oraz trasą podziemną. Niedaleko Klimontów z ogromną kolegiatą - mauzoleum Ossolińskich.
Po drodze ruiny zamku w Krzyżtoporze.
Wspomniane już przeze mnie Żywe Muzeum Porcelany z kawiarnią i kawą za 100 zł/filiżanka (to ta której ziarna przetrawiają ptaki).
Niedaleko od nas - w odległości ok 50 km jest Sandomierz z urokliwym Rynkiem i zabytkami.

Powiedz, czym dokładnie interesuje Twój syn a ja podpowiem gdzie warto się udać. Nasze okolice są na prawdę ciekawe - o wielu mniejszych miejscach nie wspominam bo ciężko byłoby je wszystkie wymienić

Wiele miejsc oferuje noclegi i tanie a dobre jedzenie, do tego spokój i piękne górzyste okolice, bardzo malownicze
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
madzielena 10:57, 15 maj 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
regli napisał(a)

A propos pokrzywy. Dzisiaj w Dzień dobry TVN podawali przepis na koktajl z pokrzyw. Ale żebym to ja pamiętała co tam było. Wiem, że były drobno pokrojone i chyba zmiksowane pokrzywy lub sok z nich i sok pomarańczowy. Nie wiem czy coś jeszcze. Podobno oczyszcza organizm i jest polecany osobom z anemią.


Pokrzywa ma wiele zastosowań w kuchni - pracując na moim "poletku" słyszałam o zupie z pokrzywy, jak również sałatce.
Placki, o których wspominałam, są o tyle ciekawe, że mają neolityczny rodowód - jako danie bardzo sycące i ogólnie dostępne, cieszyły się dużym wzięciem
A ten koktajl z pokrzyw ciekawa sprawa - chyba się skuszę jak mi urosną takie czyste w rezerwacie
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies