Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Berberysy i liliowce pod stara gruszą ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Berberysy i liliowce pod stara gruszą ;-)

kitek81 11:42, 26 kwi 2013


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
hej Debro
nadgoniłam zaległości, sporo się u Ciebie dzieje zazdroszczę tej zieleni, spokoju w ogrodzie będę zaglądać i dalej kibicować!
sąsiadka od hortensji to skarb
buziaki :*
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
Margarete 13:51, 26 kwi 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Wpadłam, poczytałam zaległe strony- ale sie u ciebie zmienia , coraz ładniej i te liliowce fajne - ja tez sie nad nimi zastanawiałam, ale ostatecznie nie kupiłam.
Mó ogród gabinetowo-doniczkowy juz tez wyniosłam na taras, takie to wszysztko wybujałe, ale blade i giętkie... czekam na fachowców od ogrodzenia i ruszam dopiero z rabata jak panowie skonczą.... Pozdrawiam
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Debra 22:00, 26 kwi 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Agnieszko, moja forsycja kwitła nawet w ubiegłym roku, od razu po posadzeniu. Może dlatego, że jest to odmiana pośrednia? Nazywa się 'Weekend'.

Kasiu, cały czas coś robię, ale już nie zauważam zbyt wiele zmian.

Małgosiu, te domowo hodowane rośliny takie są. Czasem trzeba wyciąć te zbyt wybujałe liscie, ale to nie ma znaczenia, bo system korzeniowy jest dobrze rozwinięty, będa dobrze rosły.

------------------------------------

Dzisiaj wielkie zakupy.
Kupiłam 20 nowych roślin, z czego
11 to berberysy (Bagatelle x 6, Kórnik x 2, Smaragd oraz Atropurpurea Nana x 2)
3 pięciorniki (Jackman's Variety i Lovely Pinkx2),
sadzonki Przetacznika goryczkowego x 3
Firletki chalcedońskiej x 3

Oto rabata berberysowa po posadzeniu nowych sztuk:





I jak to wygląda? Proszę o komentarze, bo mam wrażenie, że bez kamieni byłoby lepiej, ale nie wiem?

Nowa rabatka z pięciornikami i berberysami





Od dołu/lewej strony rośnie tu 2 x Kórnik, Azalia japońska, Pięciornik 'Jackman's Variety', przed nim Kostrzewa, dalej Berberys 'Red Column', dalej Pięciorniki 'Lovely Pink'
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
Kasiek 22:09, 26 kwi 2013


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
Co tu duzo mowic,pieknie po prostu,uklad kamieni ciekawy i pomyslowy Duzo sie dzieje u Ciebie i widac naklad Twojej pracy,roslinki mniamusnePozdrawiam,
____________________
Bawarka
Debra 22:16, 26 kwi 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Kasiu, dziękuję za odwiedziny i cudnego białaska.
Dzieje się, pracuję sporo, ale wciąz nie jestem zadowolona z efektów

I jeszcze dzisiejsze kwiatki:





Obok sasanek przetacznik goryczkowy - będzie kwitł, ale za jakiś czas...



A to jest cała ta rabata z różami, lawendą przetacznikami i nie tylko....



Wody nie mam (awaria podlączenia), podlane tylko miejscowo, pod rośliny.
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
AgnieszkaW 22:19, 26 kwi 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Ale już kolorowo u Ciebie, no i fajne zakupy, serdecznie pozdrawiam
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
nieszka 22:24, 26 kwi 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
Debra, jak dla mnie to bez kamyków było lepiej. Teraz nie widzę specjalnie roślin bo kamyki odwracają uwagę...

Ja dziś jechalam przez Warszawę i podziwiałam kwitnące forsycje. Niektóre tak gęsto w kulki przycięte i tak pięknie kwitnące, jakby świeciły.


A poza tym, to pielenie w kamykach i to jeszcze kujących berberysów...
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
jotka 22:27, 26 kwi 2013


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Ja tez wolę bez kamyków ... Sasaneczka śliczna jak się rozrośnie będziesz miała z niej radochę !
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
Debra 22:30, 26 kwi 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Agnieszko W - zakupy planowane od dawna, poza tym pierwsza wizyta w ukochanej szkółce w Żabieńcu.

Agnieszko-Nieszko - też mam wątpliwości co do tych kamieni. Pielenie mnie nie przestrasza, tylko wydaje mi się, że z tymi kamieniami, ta rabata jest zbyt przeładowana.

Berberysy są kolorowe, bogate, boję się że jest zbyt kiczowato (((

Warszawa pełna jest forsycji - wszędzie!

Jolu, no właśnie, dzięki za opinię. Chyba je jutro zdejmę, będzie spokojniej optycznie.
Sasaneczka młodziutka, drugi rok, była taka mizerota w poprzednm roku, jeden kwiatuszek, a teraz już coś widać!
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
nieszka 22:38, 26 kwi 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
Zdejmuj zdejmuj kamyczki, jest przeładowana Chyba że dasz tak grubo żeby ziemi nie było wogóle widać.
Ja wcześniej nie zwracałam chyba uwagi na forsycję a dziś widziałam je prawie w każdym ogródku w okolicach Raszyna.
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies