Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kraina Czarów w fazie projektów

Pokaż wątki Pokaż posty

Kraina Czarów w fazie projektów

mirela 11:24, 20 maj 2013


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
Rozmawiałam o tej czarnej trawie z p. Surowińską (od nich ja kupiłam). A admete chciała kupić u nich masę sadzonek (wymyśliła sobie piękną czarna rabatę) - i też jej powiedzieli, że bardzo wolno rośnie. Popytaj najlepiej przed kupnem.
____________________
Walczę z ogrodem...
AlicyaLK 11:25, 20 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
justa35 napisał(a)
Ależ robotę odwaliłaś. Podziwiam
Się nie znam, ale projekt mi się podoba. Czekam na relację z nasadzeń i rośnięcia


Witam ponownie! Dzięki, że mnie odwiedziłaś! No nie powiem, żeby nie było ciężko! Było... aż się dymiło hehe No, ale coś mam... mogę coś delikatnie zmienić... ale ramy są i mi już lżej
Nasadzenia dopiero od sierpnia - tak jak pisałam, czekają nas teraz ciężkie roboty ziemne... a tylko dwie pary rąk do pracy mamy ale chyba tym bardziej będzie cieszyć - taką mam nadzieję... chociaż nie zrobiłam jeszcze kosztorysu i nie chcę nawet o tym myśleć hehe... zasieję trawnik w tym roku i na tym się skończy nie no, mam nadzieję, że tak źle nie będzie i jeszcze coś w tym roku pokażę
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
AlicyaLK 11:27, 20 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
mirela napisał(a)
Rozmawiałam o tej czarnej trawie z p. Surowińską (od nich ja kupiłam). A admete chciała kupić u nich masę sadzonek (wymyśliła sobie piękną czarna rabatę) - i też jej powiedzieli, że bardzo wolno rośnie. Popytaj najlepiej przed kupnem.


Tak, to też czytałam, że wolno rośnie... no trudno.... obsypię korą i będę czekać... Może gdzieś zamienię na ciemne żurawki, ale to jeszcze nad tym myślę
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
Evchen 14:49, 20 maj 2013


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Alu, jestem pierwszy raz u Ciebie i bardzo mi się podoba Świetnie, że zamieszczasz zdjęcia z książki. lecę doczytać autora i tytuł
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
AlicyaLK 14:53, 20 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
Evchen napisał(a)
Alu, jestem pierwszy raz u Ciebie i bardzo mi się podoba Świetnie, że zamieszczasz zdjęcia z książki. lecę doczytać autora i tytuł


Dziękuję za wizytę i zapraszam częściej
Cieszę się, że Ci się podoba Trzymaj kciuki, żeby niedługo było pięknie Już nie mogę się odczekać etapu nasadzeń
Książka jest świetna... czytałam już od dłuższego czasu na temat projektowania ogrodów i każda książka coś dała i była inspiracją, ale ciągle brakowało mi wiedzy co do tego, jak rozplanować nasadzenia Teraz już się mniej tego obawiam

Zaraz zaglądam do Ciebie
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
Evchen 15:01, 20 maj 2013


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
AlicyaLK napisał(a)


Dziękuję za wizytę i zapraszam częściej
Cieszę się, że Ci się podoba Trzymaj kciuki, żeby niedługo było pięknie Już nie mogę się odczekać etapu nasadzeń
Książka jest świetna... czytałam już od dłuższego czasu na temat projektowania ogrodów i każda książka coś dała i była inspiracją, ale ciągle brakowało mi wiedzy co do tego, jak rozplanować nasadzenia Teraz już się mniej tego obawiam

Zaraz zaglądam do Ciebie

Będzie na pewno Bardzo mi się podoba Twój sposób działania - książka, szkic, rysunek, zestaw roślin z kolorami Wszystko przemyślane
Alu, podasz mi tytuł i autora?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
AlicyaLK 15:03, 20 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
mirela napisał(a)
Rozmawiałam o tej czarnej trawie z p. Surowińską (od nich ja kupiłam). A admete chciała kupić u nich masę sadzonek (wymyśliła sobie piękną czarna rabatę) - i też jej powiedzieli, że bardzo wolno rośnie. Popytaj najlepiej przed kupnem.


A po ile kupowalaś, pamiętasz?
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
AlicyaLK 15:06, 20 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
Evchen napisał(a)

Będzie na pewno Bardzo mi się podoba Twój sposób działania - książka, szkic, rysunek, zestaw roślin z kolorami Wszystko przemyślane
Alu, podasz mi tytuł i autora?


hah no już taki poukładany człowiek jestem... inaczej nie potrafię... co czasem jest dla osób trzecich niezrozumiałe

Książka - mówisz i masz : "Kolory w ogrodzie" http://www.empik.com/kolory-w-ogrodzie-borchardt-wolfgang,prod44130068,ksiazka-p

____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
Evchen 15:22, 20 maj 2013


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Miałam zapisane kilka pozycji, znalazłam ostatnio wykaz "lektur nadobowiązkowych" ogrodnika zupełnie o nich zapomniałam.. miałam przejrzeć przy okazji w księgarni, ale nie trafiłam na nie. Może Tobie się przydadzą, oto one
C.Stafford "1000 pomysłów na ogród"
S.Philips "Małe ogrody"
P.Russel "Edukacja ogrodnika"

Oraz pozycje G. Jekyll, jeśli lubisz ogrody angielskie G.Jekyll znalazłam tylko w j. angielskim w necie, ale nie kupowałam
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
AlicyaLK 15:27, 20 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
Evchen napisał(a)
Miałam zapisane kilka pozycji, znalazłam ostatnio wykaz "lektur nadobowiązkowych" ogrodnika zupełnie o nich zapomniałam.. miałam przejrzeć przy okazji w księgarni, ale nie trafiłam na nie. Może Tobie się przydadzą, oto one
C.Stafford "1000 pomysłów na ogród"
S.Philips "Małe ogrody"
P.Russel "Edukacja ogrodnika"

Oraz pozycje G. Jekyll, jeśli lubisz ogrody angielskie G.Jekyll znalazłam tylko w j. angielskim w necie, ale nie kupowałam


Dzięki wielkie zainteresuję się na pewno
Ja mam taką kolekcję + teraz te barwy w ogrodzie:



Wszystkie fajne, ale moja ulubiona to "Projektowanie ogrodów, ogródków i działek" to lektura obowiązkowa przed spaniem Cała masa piękny zdjęć, każde bardzo inspirujące. M się tylko śmieje, że już znam tą książkę na pamięć i jak można patrzeć ciągle na te same zdjęcia... a ja codziennie widzę coś innego, coś innego mnie inspiruje ale co zrobić eMy tak mają Dobrze, że drzewo potrafi ściąć i chodniczek położyć heh Nie musi oglądać tej samej książki od roku
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies