Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kraina Czarów w fazie projektów

Pokaż wątki Pokaż posty

Kraina Czarów w fazie projektów

Gabriela 16:27, 20 maj 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Sąsiadka do sąsiadki przyszła.
Od razu widzę że tu się kocha książki, więc już Cię lubię.
Bardzo podziwiam konsekwencję w projektowaniu ogrodu, gdybym wpadła na to wcześniej, miałabym już ogród prawie skończony, a nie ciągle w budowie.
Tradycyjnie zazdroszczę starych drzew w ogrodzie i jak tak patrzę na pnie i cień pod nimi to widzę ogród leśny, z paprociami, konwaliami, barwinkiem, runianką, dąbrówką, hortensjami, bluszczem, rodgersją, funkiami, z rododendronami o jasnych kwiatach Na pniach drzew hortensje pnące i bluszcz. Trochę dziko, ciemno ale i świetliście zarazem. Tak Ci tu piszę, bo mnie się marzy taki zakątek w ogrodzie.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
AlicyaLK 16:32, 20 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
Gabriela napisał(a)
Sąsiadka do sąsiadki przyszła.
Od razu widzę że tu się kocha książki, więc już Cię lubię.
Bardzo podziwiam konsekwencję w projektowaniu ogrodu, gdybym wpadła na to wcześniej, miałabym już ogród prawie skończony, a nie ciągle w budowie.
Tradycyjnie zazdroszczę starych drzew w ogrodzie i jak tak patrzę na pnie i cień pod nimi to widzę ogród leśny, z paprociami, konwaliami, barwinkiem, runianką, dąbrówką, hortensjami, bluszczem, rodgersją, funkiami, z rododendronami o jasnych kwiatach Na pniach drzew hortensje pnące i bluszcz. Trochę dziko, ciemno ale i świetliście zarazem. Tak Ci tu piszę, bo mnie się marzy taki zakątek w ogrodzie.


Dziękuję za odwiedziny i miłe słowa - mam nadzieję, że uda mi się wyrwać z tą konsekwencją, bo pokusy czyhają na każdym kroku, ale liczę na to, że jeśli przy projektowaniu wnętrza mi się udało, to i teraz też się uda do etapu nasadzeń mam jeszcze sporo czasu, tak więc mam jeszcze czas na ewentualne podmianki a potem to już koniec nie ma zmiłuj się Najwyżej do donicy sobie kupię jakąś nadprogramową roślinkę, jak już nie wytrzymam

Co tu ukrywać... lubię książki i tyle... to nic, że jest ogrodowisko i miliony zdjęć w internecie... książka musi być

Do zobaczenia na tarasie
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
justa35 18:25, 20 maj 2013

Dołączył: 07 kwi 2013
Posty: 207

Co tu ukrywać... lubię książki i tyle... to nic, że jest ogrodowisko i miliony zdjęć w internecie... książka musi być

Do zobaczenia na tarasie


Książka to jest to. U nas też trochę kochanej makulatury jest.
AlicyaLK 18:29, 20 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
mirela napisał(a)
Rozmawiałam o tej czarnej trawie z p. Surowińską (od nich ja kupiłam). A admete chciała kupić u nich masę sadzonek (wymyśliła sobie piękną czarna rabatę) - i też jej powiedzieli, że bardzo wolno rośnie. Popytaj najlepiej przed kupnem.


Znalazłam taką wypowiedź Szefowej: Jak ma pulchną ziemię na rabacie przekopaną to szybko rośnie, ale rozstaw co 30 cm jest dobry. - http://www.ogrodowisko.pl/watek/1919-konwalnik-ophipogon

____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
AgnieszkaW 19:23, 20 maj 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
No, no, Alicjo, aleś się napracowała! Teraz będzie ta przyjemna część - sadzenie. Projekt fajny. Pozdrawiam
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
AlicyaLK 22:38, 20 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
AgnieszkaW napisał(a)
No, no, Alicjo, aleś się napracowała! Teraz będzie ta przyjemna część - sadzenie. Projekt fajny. Pozdrawiam


Dziękuję za miłe słowa Agnieszko!
Właśnie nie mogę się już doczekać nasadzeń
A tu trzeba czekać do sierpnia pewnie!! ehh
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
AlicyaLK 09:26, 21 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
Miłego dnia pełnego słońca i uśmiechu

____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
eda 23:58, 21 maj 2013


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
AlicyaLK napisał(a)


Dziękuję za powitanie i to jeszcze z tak bliska super!!!
Oczywiście, że rośnie i dla mnie i dla innych, ale rośliny mają coś takiego w sobie, że jak się je pielęgnuje, to ma się wrażenie, że rosną właśnie dla nas

Zaglądaj - będzie mi bardzo miło, zobaczymy, co z tych planów powstanie
Witam Cię Alicjo w naszym gronie, ja też jestem od niedawna i także będę sledzić co tam fajnego wymysliłas powodzenia trzymam kciuki eda
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
mirela 09:21, 22 maj 2013


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
No widzisz ... może i moją uda mi się pobudzić do wzrostu .

Co z chwastami (mięta)? Daj adres na priv
____________________
Walczę z ogrodem...
AlicyaLK 09:23, 22 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
edyta_borkowska_kuchcik napisał(a)
Witam Cię Alicjo w naszym gronie, ja też jestem od niedawna i także będę sledzić co tam fajnego wymysliłas powodzenia trzymam kciuki eda


Dzięki za odwiedziny i zapraszam częściej
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies