Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Działka, która kiedyś (może) będzie ogrodem

Pokaż wątki Pokaż posty

Działka, która kiedyś (może) będzie ogrodem

atena35 14:37, 06 cze 2013


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
regli napisał(a)
Tulipanowiec nam w tym roku oszalał Taką ilością kwiatów, to odkąd my mieszkamy, to jeszcze nie kwitł. A jak się stanie pod nim, to słychać głośne brzęczenie pszczół, które uwijają się jak w ukropie
Zdjęcia kiepskie, bo przeze mnie robione, ale coś tam widać:












W życiu nie widziałam kwitnącego tulipanowca, cudo.
Wiesz ile ma lat? Podobno one zakwitają po jakiś 15-20 latach.
____________________
Ogród Tosi
Anita1978 14:39, 06 cze 2013


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
regli napisał(a)
Pokaże Wam jeszcze powód dlaczego u mnie w ogrodzie nie będzie oczka wodnego:



To pies, który mieszka w domu i kocha wodę. Gdyby w ogrodzie było oczko, to pies byłby mokry na stałe




Ja mam ciurkadełko w wersji mini mini, bo u nas też jest takie oto stworzenie



Wystarczy, że każdego ranka " kąpie " się w porannej rosie tarzając się na trawniku...
____________________
ogródek Anity
AlicyaLK 16:59, 06 cze 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
No chwilę mnie nie było, a tu się tyle dzieje... zdjęcia, pogaduszki, no no
Piękny tulipanowiec! Przestało u Ciebie padać? U nas dziś trochę lepiej, tzn. mży cały dzień, ale to przynajmniej nie ulewa, jak do tej pory
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
polinka 18:09, 06 cze 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Tulipanowiec cudowny, na żywo pewnie jeszcze wspanialszy A jak pszczółek dużo to dobry znak,będzie miodek
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
regli 21:32, 06 cze 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 760
Reniu, zgadzam się, jest cudny
Anitko, ja wysadzałam większość host z obecnego miejsca i będę je musiała przez jakiś czas przetrzymać w doniczkach.
O tulipanowca nie dbam. To wielgaśne drzewo, więc trudno z nim cokolwiek zrobić. Ot, po prostu rośnie sobie i co roku kwitnie. Czasem mniej, a czasem tak jak w tym roku szaleje Tej zimy albo może na wiosnę niestety troszkę przymarzł i będziemy musieli go przyciąć.
Zwierz cudo. Widziałam już ją w Twoim wątku, a na tym zdjęciu wygląda na szczęśliwą I przynajmniej jest ktoś kto mnie rozumie dlaczego w ogrodzie nie ma oczka.
Atenko, w takim układzie zapraszam na pokaz tulipanowca do siebie Tylko lojalnie ostrzegam, oprócz tulipanowca nie ma nic więcej do oglądania Nie mam pojęcia ile może mieć lat, ale myślę, że 20 spokojnie. Jutro podpytam sąsiada - dziadka, bo On może wiedzieć.
Alu, wczoraj i dzisiaj nie padało. Oby już tak zostało. Co prawda słońca nie było ani przez chwilę, ale nie wymagajmy zbyt wiele od pogody w czerwcu
Polinko, szkoda, że ten miodek nie będzie nasz
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3227-dzialka-ktora-kiedys-moze-bedzie-ogrodem
regli 22:04, 06 cze 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 760
Dzisiaj wysadzałam resztę host. Zostały 3 największe. Jedną przesadziłam i teraz proszę Was o pomoc czy przesadzać resztę czy może mogłoby tak zostać. Przy tej ostatniej, którą przesadzałam umordowałam się straszliwie. Tam są jeszcze korzenie jabłonki, którym też się oberwało, podczas wykopywania. Pozostałe hosty są jeszcze większe, więc boję się czy dam radę ich nie uszkodzić. Sama nie wiem czy porywać się na ich rwanie czy już dać im spokój. Zdjęcia robione wieczorem przy lampie, więc kiepskie, no i nie ma kory, bo tkwię w zawieszeniu:







A takie "piękności" wykopywałam razem z hostami:



Już ich nie ma. Wróble miały ucztę na kolację

No i zakwitł powojnik Ale jakoś nie jest mu u mnie dobrze


____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3227-dzialka-ktora-kiedys-moze-bedzie-ogrodem
madzielena 23:59, 06 cze 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
regli napisał(a)
Dzisiaj wysadzałam resztę host. Zostały 3 największe. Jedną przesadziłam i teraz proszę Was o pomoc czy przesadzać resztę czy może mogłoby tak zostać. Przy tej ostatniej, którą przesadzałam umordowałam się straszliwie. Tam są jeszcze korzenie jabłonki, którym też się oberwało, podczas wykopywania. Pozostałe hosty są jeszcze większe, więc boję się czy dam radę ich nie uszkodzić. Sama nie wiem czy porywać się na ich rwanie czy już dać im spokój.


No i zakwitł powojnik Ale jakoś nie jest mu u mnie dobrze





Daj hostom spokój - ładnie tu wyglądają ale daj im jakieś tło na siatce Ewentualnie może spróbowałabym się zmierzyć z tą pierwszą, z największymi liśćmi. Trochę nie pasuje ona do tych pozostałych, ani pokrojem ani kolorem ani wielkością liści.

Powojnik który rok u Ciebie rośnie? Zakwitł więc chyba aż tak źle mu nie jest...

____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
Anita1978 07:56, 07 cze 2013


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Hosty olbrzymki nie wyglądają źle tam gdzie są, posadź przed niki niższe piętro, coś kwitnącego. A co tam posadziłaś z przodu? rozchodniki???? bo nie widać dobrze...Jeśli ta rabata nie jest na głównym widoku to jakieś kwiaty bylinowe, może szałwię, albo lawendę, albo bodziszki. Albo hosty z malutkimi listkami - też byłoby ładnie, albo paprocie mniejsze. Albo konwalie. Zależy co lubisz. A na jesień posadź cebuli tulipanów może
A te robale to wyglądają albo na pędraki albo na larwy chrząszcza majowego, tak czy siak , eliminuj je, bo jedzą korzenie i trawę niszczą!!! I to bardzo!!!
____________________
ogródek Anity
Anita1978 08:07, 07 cze 2013


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
madzielena napisał(a)



Daj hostom spokój - ładnie tu wyglądają ale daj im jakieś tło na siatce Ewentualnie może spróbowałabym się zmierzyć z tą pierwszą, z największymi liśćmi. Trochę nie pasuje ona do tych pozostałych, ani pokrojem ani kolorem ani wielkością liści.

Powojnik który rok u Ciebie rośnie? Zakwitł więc chyba aż tak źle mu nie jest...



Może faktycznie ta największa hosta nie pasuje...albo może przesadź i zaaranżuj rabatę sama od nowa? Takie łatanie czasami nie jest dobre, ale tych pięknych host szkoda. Popatrz u dziewczyn w aranżacjach. Zajrzyj np do ogród Dominiki. Ten ogród powala, możesz ściągnąć coś... Albo do Działka prawie w Borach Tucholskich. Tam są hosty ładnie wyeksponowane, szczególnie w Borach...
____________________
ogródek Anity
madzielena 12:30, 07 cze 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Anita1978 napisał(a)

A te robale to wyglądają albo na pędraki albo na larwy chrząszcza majowego, tak czy siak , eliminuj je, bo jedzą korzenie i trawę niszczą!!! I to bardzo!!!


Pędraki to właśnie larwy chrząszcza majowego - żyją przez 4 lata w ziemi, w ostatnim roku są najbardziej żarłoczne. Obrzydliwe i bardzo szkodliwe - dobrze, że nakarmiłaś nimi wróble
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies