Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna

Mysza 23:28, 07 cze 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Podoba mi się połączenie tawułki z kosodrzewinkami
Tam jest chyba sporo cienia a kosodrzewiny lubią słońce.No i nie lubią przesadzania.Moja duża przesadzona coś też marnieje
A może dać tam runiankę i zatopione w niej jakieś bordowe kule dla kontrastu??Dla berberysów dosyć tam słońca???Ale ja to dużo nie doradzę
____________________
Gosia
kachat 12:31, 08 cze 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Mathildis napisał(a)
krzewuszka? forsycja?
Dziękować, może to rzeczywiście coś z tego Kompletnie nie ogarniam roślin nie do cienia, więc bym pewnie jeszcze miesiącami nie doszła do tych gatunków
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
kachat 12:36, 08 cze 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Myszo, mnie się właśnie też bardzo takie połączenie, kosówka plus tawuły, podoba I takie zrobiłam pierwotnie, tylko kosówki mi zachorowały i padły, połowa jednej widzę, że ozdrowiała i ma piękne przyrosty świeże. Czy za ciemno dla niej? Pojęcia nie mam, to jedno z mniej cienistych miejsc u mnie, więc wydaje mi się wyjątkowo jasne Ale bezpośredniego słońca to tam nie ma nigdy.

Berberysy jak dotąd całkiem nieźle u mnie rosną, ale bordowych to ja nigdzie nie chcę, ten kolorek jakoś tutaj nie pasuje. Z tyłu za tawułami mam zielone berberysy, ale widać, że ich nie widać... Kolor się zlewa. Coś ciemnozielonego by się przydało, jakieś typy..?
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
kachat 12:38, 08 cze 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Alicjo, złotokap z takim właśnie złotym deszczem mi się kojarzy i już dawno temu jego fanką zostałam Ale strasznie trujący jest i wolę go nie dotykać, a tylko z dystansu podziwiać
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
ziele 17:08, 08 cze 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Czy ten krzew o który pytasz to nie jest czasem nieprzycinany ligustr?
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
kachat 18:38, 08 cze 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Pojęcia nie mam... Ale dzięki za typ Szukam czegoś o podobnym wyglądzie, nie musi być dokładnie to co na fotce
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Alicja169 18:56, 08 cze 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Jesteś zwolenniczką ochrony ekosystemu, jak widzę. Podziwiam Cię, ze stać Cię na cierpliwe wynoszenie robaczków poza swoje podwórko.
Ja niestety nie mam tej cierpliwości. Mam mordercze instynkty szczególnie jak mi żżerają ukochane roślinki.
Pozdrawiam i doceniam Twoje proekologiczne zachowania
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Alicja169 18:58, 08 cze 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Myslę, że jakbyś dała fotkę szerszej perspektywy tej planowanej rabaty, byłoby łatwiej coś wykombinować.
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Mariusz 06:43, 09 cze 2015


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
A ja informacyjnie, tiarelki, które tak podobały Ci się u mnie po kwitnieniu są nieciekawe, bynajmniej u mnie. Na suszę nie zwalam, bo systematycznie podlewam, zmienię siedlisko, może się poprawi.

____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
ziele 07:12, 09 cze 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
A co się z nimi dzieje? Bo jestem nimi zainteresowana.
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies