Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna

kachat 17:04, 21 sie 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
agatanowa napisał(a)
a który to ten podmokły czy tez nadbrzeżny? płożący?
jak się ma małą działkę, to takie kształty tylko w grę wchodzą, przecież nie posadzę sobie niczego rozłożystego

Ten nadbrzeżny jest bardzo ładny, ale niski - tak do 30cm dorasta, ale podobno nie więcej jak 1,5 metra ma mieć szerokości. Zdjęcia miałam, ale gdzieś posiałam Myślę, że na małą działkę byłby w sam raz, ale rzeczywiście, jak dotąd chyba nie widziałam węższego jałowca niż Hibernica, więc jak miejsca brak to Hibernica powinna być idealna Tylko dość wolno rośnie, nie tak szybko jak tuje
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
kachat 17:09, 21 sie 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Wracałam niedawno na rowerze do domu przez miasto i co i rusz widziałam winobluszcze pięciolistkowe, jak ten mój. W jedym miejscu zaledwie dwie rośliny porosły cały olbrzymi 5-piętrowy budynek... A na dole miały konary jak moje nogi. To jest jednak super pnącze, ale tylko jak ma się dla niego sporo miejsca. Za 2 tygodnie przywożę sadzonki, jak nie będzie chętnych to sobie je najwyżej na balkonie posadzę
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
agatanowa 17:13, 21 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Kachacie, z picusiem glancusiem chodziło mi o to, że zbyt duzy ład w ogrodzie, takie nadmierne uporządkowanie, porządek jest dla mnie mało interesujący
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
agatanowa 17:17, 21 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
kachat napisał(a)

Ten nadbrzeżny jest bardzo ładny, ale niski - tak do 30cm dorasta, ale podobno nie więcej jak 1,5 metra ma mieć szerokości. Zdjęcia miałam, ale gdzieś posiałam Myślę, że na małą działkę byłby w sam raz, ale rzeczywiście, jak dotąd chyba nie widziałam węższego jałowca niż Hibernica, więc jak miejsca brak to Hibernica powinna być idealna Tylko dość wolno rośnie, nie tak szybko jak tuje



O hibernice myślałam na rabaty, koło bylin, a zwłaszcza na rabatę na tle domu od strony zachodniej. Może sobie powoli rosnać, ale i tak musiałabym kupić takiego z 80, najlepiej 100 cm, zeby w ogóle z tej rabaty wystawał choc czubek. Trochę obawiam się tego wyjaławiania...

Nadbrzeznego sobie wygoogluję

Pięciolistkowego wezmę, tylko będę mogła dopiero po 17-tym 09. Przytrzymasz ze 3 sadzonki? Jeśli więcej, to też wezmę
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
kachat 17:29, 21 sie 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Agata, zobacz sobie zdjęcia z tego ogrodu japońskiego, co link wkleiłam - jak dla mnie jest tam naprawdę pięknie, nie jest tak sztucznie pod linijkę jak w wielu podobnych miejscach. Zbytniego porządku też nie lubię, najbardziej mnie denerwują równiutkie trawniki, takie z wąskim paskiem roślinności upchanej na brzegu.

Winobluszcz dla ciebie przywiozę ile chcesz, tylko on naprawdę szybko rośnie, więc jak na jeden słup to 2-3 sadzonki to maks. Jak chcesz jeszcze coś nim obsadzić, to mów, winobluszczu ci u mnie dostatek
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
agatanowa 17:56, 21 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
kachat napisał(a)
Agata, zobacz sobie zdjęcia z tego ogrodu japońskiego, co link wkleiłam - jak dla mnie jest tam naprawdę pięknie, nie jest tak sztucznie pod linijkę jak w wielu podobnych miejscach. Zbytniego porządku też nie lubię, najbardziej mnie denerwują równiutkie trawniki, takie z wąskim paskiem roślinności upchanej na brzegu.

Winobluszcz dla ciebie przywiozę ile chcesz, tylko on naprawdę szybko rośnie, więc jak na jeden słup to 2-3 sadzonki to maks. Jak chcesz jeszcze coś nim obsadzić, to mów, winobluszczu ci u mnie dostatek


a gdzie wkleiłaś?
ja coś dzisiaj nie nadążam
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
kachat 18:10, 21 sie 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
A gdzieś na poprzedniej stronie Masz! http://www.ogrod-japonski.wroclaw.pl/galeria/

(P.S. My to się dziś Agata tak dogadujemy, że nie wiem.. )
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
AgaAga 21:24, 21 sie 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 209
ogród japoński wygląda bardzo naturalnie, czyli tak jak lubię

i tu się zgadzamy bo ja też nie przepadam za ogrodami pod linijkę, może gdybym mieszkał w centrum z malutkim ogrodem to bym miała inne upodobania. Wszystko też zależy od umiejscowienia działki oraz projektu domu, bo moim zdaniem wszystko powinno być ze sobą spójne
____________________
CZERWONY DOMEK z ogrodem
agatanowa 22:16, 21 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
kachat napisał(a)
A gdzieś na poprzedniej stronie Masz! http://www.ogrod-japonski.wroclaw.pl/galeria/

(P.S. My to się dziś Agata tak dogadujemy, że nie wiem.. )


No, trochę z tym "co", to specjalnie tak podpuściłam, że nie zrozumiałam. Na zasadzie Monty Phytona, albo skeczu o desce i tartaku (stary numer kabaretowy), taki dowcip absurdalny


____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
agatanowa 22:24, 21 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
kachat napisał(a)
A gdzieś na poprzedniej stronie Masz! http://www.ogrod-japonski.wroclaw.pl/galeria/ )


Obejrzałam zdjęcia, ten japoński ładny, bo taki polski. Tylko jeden bonsai, ale latarenkę kamienną bym wywaliła i tą podstawę pagody na mostku również One chyba głównie o jego japońskości mają świadczyć

Ale za to - jak na japoński ogród przystało - cedra atlaskiego glauca znalazłam! I oczy na wierzch wyszły, a serce radośnie zabiło Pewnie we Wrocławiu się uchowa i będzie wkrótce wygladał tak, jak na dziedzińcach uniwersytetu mediolańskiego

coś ja dziś upierdliwa jestem
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies