Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje "Ranczo Akapulko"

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje "Ranczo Akapulko"

AgataBC 22:24, 05 paź 2013


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Można poczytać o nich w sieci. Siedzą w ziemi nawet na głębokości metra, mogą osłabić lub nawet zabić roślinę, są bardzo żarłoczne, a jaj do ziemi złożonych było wiele więc siedzi ich tam sporo. U mnie pewnie też są, ale wolę ich nie szukać. Walka z nimi trudna, bo za późno się dostrzega, że są. A cykl rozwojowy tego owada to nawet 5 lat. Przy przekopywaniu tak jak w Twoim przypadku je znalazłaś. Ja dawałam je moim zwierzakom do zjedzenia- były ich dziesiątki.
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
AgataBC 22:26, 05 paź 2013


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
No chyba że się mylę, ale to ktoś mnie poprawi
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
AkapulkoBial... 00:56, 06 paź 2013


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 185
W takim razie mamy jeszcze jeden problem z głowy trzeba je wyłapać, jak je wykopałam mogłam je zniszczyć, ale nie wiedziałam co to za robale takie tłuste. Amiało być ekologicznie bez oprysków Jednak to jest niemożliwe !!!
____________________
Ranczo Akapulko
AkapulkoBial... 19:30, 06 paź 2013


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 185

Niedziela, 6 października 2013


Polowanie na robale

Właśnie dziś skończyłam jeszcze jedną grządkę oczyszczać z perzu i wybrałam kilka robali.Nie było ich tam dużo , tylko na jednej grządce 6 tłustych larw. Ale powiem wam coś że te larwy nie są takie głupie zanim z jednego końca grządki do nich dotarłam to jeden robal szybko czmychnął do ziemi, wyglądał na śpiącego aż tu nagle czmychchch... zwiał i zagrzebał się w ziemi. Musiałam go z ziemi znów wygrzebywać.




Perz znów rozrzuciłam na drodze , dziś było mi lżej bo od razu wyrzucałam go za płot na polną drogę. Dziś macie okazję zobaczyć w jakim pięknym klimacie mam działeczkę, bo ścieli już kukurydzę. Późno dziś pojechałam na działkę.




Hrabia tylko czekał kiedy go zabiorę ze sobą, bo wczoraj go nie zabrałam, został w domu i kiedy wróciłam był obrażony na mnie.



A dziś kiedy szykowałam się na Ranczo Hrabia spał jednym okiem , czuwał kiedy go zabiorę ze sobą.Kiedy zajechaliśmy na Ranczo zobaczył ze nie ma kukurydzy , biegał po ogrodzie i patrzył na mnie, jakby chciał powiedzieć co to się stało , gdzie jest kukurydza?


____________________
Ranczo Akapulko
malgorzata_s... 19:38, 06 paź 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Śliczna działeczka a grządeczki jakie śliczne. Niesamowita jesteś tyle roboty odwaliłaś. Podziwiam. Hrabia to jaka rasa bo uroczy.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
AgataBC 19:56, 06 paź 2013


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
AkapulkoBialystok napisał(a)







Wow !!!!!!!!!!!!
Ale grządki

____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
AkapulkoBial... 20:15, 06 paź 2013


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 185
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Śliczna działeczka a grządeczki jakie śliczne. Niesamowita jesteś tyle roboty odwaliłaś. Podziwiam. Hrabia to jaka rasa bo uroczy.



Witaj moj piesek to Latlerek golt ale mieszaniec troszkę, jest bardzo mądry wszystyko rozumie rozmawiamy sobie zawsze. Co do pracy sama nie wiem kiedy to zdążyłam zrobić .


____________________
Ranczo Akapulko
Joanna___ 20:21, 06 paź 2013

Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 452
Oooo jakie tłuściutkie opuchlaki i obrzydliwe zarazem.Też je mam.
Są paskudne ale chrabąszcze bardzo lubię za ich buczenie.
Grządki piękne.
____________________
AkapulkoBial... 20:23, 06 paź 2013


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 185
Joanna___ napisał(a)
Oooo jakie tłuściutkie opuchlaki i obrzydliwe zarazem.Też je mam.
Są paskudne ale chrabąszcze bardzo lubię za ich buczenie.
Grządki piękne.



Hehehehe wstrętne, spasione,obrzydliwe hehehehehe
____________________
Ranczo Akapulko
hanka_andrus 20:29, 06 paź 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Też nie lubię larw, ani w ziemi, ani na liściach gąsienic. Są paskudnie obrzydliwe.
Robotę popchnęłaś daleko!
Wiosną tylko sianie i sadzenie Tobie zostanie.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies