Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje "Ranczo Akapulko"

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje "Ranczo Akapulko"

AkapulkoBial... 22:35, 06 paź 2013


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 185
hanka_andrus napisał(a)
Też nie lubię larw, ani w ziemi, ani na liściach gąsienic. Są paskudnie obrzydliwe.
Robotę popchnęłaś daleko!
Wiosną tylko sianie i sadzenie Tobie zostanie.


Witaj Haniu to jeszcze nie wszystko bo są dwa kawałki do skopania , jeden na ziemniaki a drugi kawałek zostanie na szklarnię, ale tez trzeba kopać, chcę tam nawieźć ziemi pod pomidory, mam taki plan zmieszania jej z ziemią torfową, albo ogrodową. Bo choć mówią że u nich pomidory nie rosną, to nie wiem czy to warte jest zachodu. Tylko nie wiem dlaczego u nich na działkach czernieją pomidory i nie rosną, co to za przyczyna ?
____________________
Ranczo Akapulko
hanka_andrus 23:32, 06 paź 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Pomidory muszą miec wysoką temperaturę.Szczególnie w nocy.A u nas latem bywają juz w lipcu chłodne noce i w dodatku wilgotne,Atakuje je zaraza ziemniaczana. Z tego powodu zrezygnowałam z sadzenia pomidorów w otwartym terenie.Postawiliśmy szklarenkę, i teraz pomidory mam nie porażone. \ale jest jeszcze problem.Nie można sadzić wpobliżu ziemniaków. A jak tego uniknąć? Skoro wszyscy dookoła te ziemniaczki sadzą .Trzeba robić opryski,
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
AkapulkoBial... 01:19, 07 paź 2013


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 185
hanka_andrus napisał(a)
Pomidory muszą miec wysoką temperaturę.Szczególnie w nocy.A u nas latem bywają juz w lipcu chłodne noce i w dodatku wilgotne,Atakuje je zaraza ziemniaczana. Z tego powodu zrezygnowałam z sadzenia pomidorów w otwartym terenie.Postawiliśmy szklarenkę, i teraz pomidory mam nie porażone. \ale jest jeszcze problem.Nie można sadzić wpobliżu ziemniaków. A jak tego uniknąć? Skoro wszyscy dookoła te ziemniaczki sadzą .Trzeba robić opryski,



A dlaczego nie mozna w poblizu sadzic ziemniaków?
____________________
Ranczo Akapulko
hanka_andrus 06:41, 07 paź 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Poczytaj w necie o tej chorobie
lfficial&client=firefox-a&gws_rd=cr&ei=fjlSUpTpIcqg0wXQ94CABw#" target="_blank" rel="nofollow">https://www.google.pl/search?q=zaraza+ziemniaczana+na+pomidorach&ie=utf-8&oe=utf-8&rls=org.mozillalfficial&client=firefox-a&gws_rd=cr&ei=fjlSUpTpIcqg0wXQ94CABw#
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
AkapulkoBial... 20:56, 08 paź 2013


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 185

8 października 2013



Pytałam rolników na temat pomidorów, dlaczego chorują, jednoznacznie stwierdzili że trzeba robić opryski, zaniemówiłam, bo chciałam pięknie i ekologicznie, no cóż źle się dzieje. Jednak w tym roku w moim przydomowym ogródku miałam pomidorki super , wielkie i smaczne , a kiedy dowiedziałam się że na działce nikomu nie rodzą pomidory, to się załamałam. Ale ja spróbuję posadzić swoim sposobem, może mi się uda, nie wiem.
Wiem jedno ze obok mojej działki jest łąka i troszkę dalej jest staw z rybkami.
Wiem też ze nad ranem czasem jest strasznie chłodno , czasem jest mgła i to dla tego pomidory czernieją. Zresztą poczytałam już o chorobach , kiedy/kolwiek sadziłam pomidory zawsze były zdrowe, zielone silna gruba skórka a później dojrzewały ładnie. Raz jedyny tylko mi sczerniały wszystkie, bo tamtej nocy była silna mgła, wszystkie mi sczerniały za jedna noc.Dla tego tak sądzę ze pomidory boją się mgły.
Teraz zastanawiać się czy będą rosły pomidory , czy tez nie , nie muszę, bo do wiosny jeszcze kawał czasu, później pomyślę co zrobię jak mi nie będą rosły, dla zabezpieczenia posadzę je też w przydomowym ogrodzie.
Dziś dokończyłam kopanie ostatniej grządki i posadziłam 2 jaśminy i dwie Tawuła norweską - śnieżny krzew , i 2 takie żółte listeczki mają i kwitną, zapomniałam jak się one nazywają.Obok jaśminku i tych żóltych krzewików na wiosnę postawię mały wilkinowy płotek.




Teraz kiedy będę jezdziła na działkę za każdym razem będę przywoziła kartonik ziemi z działki i wysypię go na grządki , bo w ogródku przydomowym mam strasznie mokrą ziemię. W zeszłym roku dałam nawóz kurzy w ogródku przydomowym, chyba dlatego pomidor i ogórki , selery, rabarbar ywyrosły bardzo ładne,natomiast rzodkiewka wogóle zdziczała i wcale nie rosła.
Marchewki i pietruszki nie siałam w tym roku, bo ogródek jest bardzo mały.






____________________
Ranczo Akapulko
hanka_andrus 22:16, 08 paź 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Mały, ale przy domku i cieszy oko.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
malgorzata_s... 22:20, 08 paź 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Pracuś z Ciebie prawdziwy. Pozdrawiam
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Joanna___ 19:54, 10 paź 2013

Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 452
Twoje zwierzaki to mają dobrze,tu ogródek,tam ogródek
____________________
AkapulkoBial... 22:28, 10 paź 2013


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 185
10 października 2013

Kolejne porządkowanie i kopanie ogrodu


Wydaje mi się że czasem przesadzam z tym kopaniem poprawianiem, i urozmaicaniem tego ogrodu. Jeszcze nie całkiem do końca skończyłam prawą stronę ogrodu. A już wzięłam się za kopanie i porządkowanie grządek obok sadu , od przyczepy do bramki. Chcę tam zrobić kląby , na kwiaty , może jakieś inne krzewinki tam tez posadzę. Dziś i wczoraj mało ducha nie wyzionęłam , przez to kopanie. A skopałam od bukszpanów okł 1.5,m aż do bramki. Czasem naprawdę nie mam już sił, ale coś mnie tam gna i gna, bo jeszcze to nie zrobione , tamto nie zrobione itp. na okrągło. Nienawidzę tych chwastów, po nocach mi się śnią.





Nienawidzę tych chwastów, po nocach mi się śnią.





Dziś kopałam pod płotem i układałam kamienie i posadziłam jeżyny w ogrodzie.








Czasem mam naprawdę dość !


____________________
Ranczo Akapulko
hanka_andrus 06:44, 11 paź 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Robota przy kopaniu nie lekka, ale przy kopaniu i odchwaszczaniu jeszcze cięższa. Najważniejsze,że masz w głowie wizję, co chcesz mieć. Bo czasami człowiek błądzi jak we mgle.
Trzymam kciuki za realizację pomysłów. Ja kopiąc swoje grządki czasem myślę, że ogródek owszem , do podziwiania, ale kopanie, to już niekoniecznie. Minimalizuje prace, ale i tak coś nieprzewidzianego na początku dnia, wieczorem się wymyśli. Pozdrawiam
Na osłodę prac wstawię kwiecie z mojego. Cynie niestety juz przekwitły, ale zostało wspomnienie na fotce.
Buziaczki.

____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies