Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

gospie 15:55, 09 maj 2013

Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 7
Pani Danusiu!
Ale wystarczy zerwać, podsypac ziemią i siać? Nie wyjda mi stare źdzbła bez chemicznego zniszczenia tej starej trawy?
pawel200_20 23:30, 10 maj 2013

Dołączył: 24 kwi 2013
Posty: 40

Zrób tak - albo na początku wyrwij chwasty (koniecznie z korzeniami), przekop cały teren z piaskiem - możesz kultywatorem
Albo przekop całość, wybierz chwasty, dosyp piasku i wymieszaj go z ziemią.
Proponuję, żebyś wypożyczył jakiś sprzęt, bo się zajedziesz ręcznie....

Zdecydowałem się spryskać to jutro "roundapem". Ile muszę czekać po tym żeby wygrabić zeschnięte chwasty, następnie nasypać nową ziemię i zasiac trawę???
Gardenarium 23:51, 10 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77309
Dwa tygodnie po herbicydzie, ale przeczytaj na opakowaniu, tam jest instrukcja co i kiedy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mischa 11:40, 12 maj 2013

Dołączył: 21 maj 2012
Posty: 76
Trawnik na dzień dzisiejszy. Ewidentnie widać jak nierówno rozrzuciłam nawóz z ręki Następnym razem będzie z siewnika. Nie patrzcie tylko na brzydkie kanty, nie miałam na to czasu na razie, a po prawej stronie nie chcę deptać nowo posianej trawy. Chcę teraz zrobić rabaty przy tarasie (na dole), nie mam pomysłu, ale to już temat na inny wątek.

Roman_73 08:53, 13 maj 2013


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 65
Mischa, a może to nie powód nierówno rozsypanego nawozu, tylko może jak dosiewałas nasion trawy to może nierówno wyszło?
Sm jestem ciekawy, co jest powodem..
Zobaczymy, co powie Danka
____________________
mischa 21:29, 13 maj 2013

Dołączył: 21 maj 2012
Posty: 76
Roman, dosiewka jeszcze tak nie wyrosła, to na pewno nierówne nawożenie. Człowiek się uczy na błędach, ja w tym roku się uczę i zdobywam cenne doświadczenia, mam nadzieje, że w przyszłym sezonie wszystko sprawniej pójdzie. Muszę chyba zacząć zapisywać co kiedy robię, żeby np. wiedzieć kiedy znów nawozem sypać.
Jeśli chodzi o nową trawę- czekam do 10 cm, ale ponieważ nasiona to mieszanka traw, a każdy rodzaj nasion wzrasta w innym tempie czy czekać aż wszystkie wzejdą do 10 cm, czy jak te pierwsza będzie miała 10 cm to już kosić?
Gardenarium 22:48, 13 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77309
Nierówno rozsiany nawóz na bank Ale to da się naprawić

Kosić nawet wcześniej niż jak ma 10 cm. Skosić lekko wierzchołki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mirela 10:03, 16 maj 2013


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523

I już po wertykulacji:



____________________
Walczę z ogrodem...
Gardenarium 11:13, 16 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77309
Ale ściachane
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mirela 11:43, 16 maj 2013


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
O tak, trochę się wystraszyłam jak to zobaczyłam. Ale chyba dobrze, bo nam kosiarka padła i przez 2 tygodnie będziemy bez sprzetu (na pozyczonym). W weekend nawóz i piasek .
____________________
Walczę z ogrodem...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies