Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

pawel200_20 18:55, 07 maj 2013

Dołączył: 24 kwi 2013
Posty: 40

A może chociaż przekopać ? Trawnik z rolki to można od biedy na to położyć, ale w sumie muszę radzić usunięcie chwastów, Chyba że po całości je ziemią przykryjesz.

Jejku, ale one wyleza i będą się panoszyć strasznie i co potem?


No ale ja chce cały "były trawnik" dobrą ziemią przykryć bo inaczej nie wyrównam (ziemia gliniasta-strasznie zbita)
Ale przed tym może zdrape te chwasty? bo spryskanie niestety odpada
Roman_73 21:41, 07 maj 2013


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 65
Wtam.
Załaczam zdjęcia - trawnik po wertukulacji i dosianiu po około 8 dniach.
Mam nadzieję, że te "łyse"miejsca ładnie zarosną..
Najwyżej znów dosieję troszkę

Mischa, Twój wygląda bardzo ładnie. Wysiłek się oplacił
____________________
Roman_73 21:44, 07 maj 2013


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 65
Zdjęcia teraz



____________________
gospie 21:50, 07 maj 2013

Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 7
Pani Danusiu!
Odzywam sie po raz pierwszy choć śledzę watki od dawna
Mam istotne pytanie odnośnie załozenia trawnika po starym. Mam 2-letni trawnik z rolki. Niestety od poczatku nie spełniał moich oczekiwań. Źdzbła były różnej grubości, kolory też różne, kępy traw- ogólnie trawnik wyglądał jakby miał na całości placki. Po różnych zabiegach, wertykulacjach, nawozach, areacjach postanowiłam że założe go od nowa tym razem z siewu. I tu moje pytanie! Co Pani sugeruje zrobic po kolei. Czy wystarczy zebrać starą trawę glebogryzarką, wyrównac teren i posiać trawę(czy konieczne jest spryskanie wczesniej starej trawy Randapem czy przykrywanie folią jak Pani sugerowała kiedys w watku). Moje obawy to czy pozostałosci po starej trawie nie przebiją sie przez nową (tych grubych źdźbeł w nowej trawie nie zniose już).

Z góry dziękuję za odpowiedz.

Na zdjęciu trawa z zeszłego roku z widocznymi plackami


mirela 12:39, 08 maj 2013


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
To już chyba ostatnie pytanie dot. mojej wertykulacji.
Podłamana ogromem robót (nie mam nikogo do pomocy) zaczełam szukać firm oferujących takie usługi. znalazłam jedną, mającą profesjonalny, ogromny sprzet (samojezdny) który wykasza, wertykuluje i wszystko podobno wraz z podmuchem jest zbierane do kosza (nie mam mowy o grabieniu). Czy faktycznie są na świecie "takie cuda" czy to zwykły chwyt marketingowy ? Nie chciałabym zapłacić i mimo tego jednak grabić .
____________________
Walczę z ogrodem...
Gardenarium 00:24, 09 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77309
Gospie - zerwij tą starą darń, bo boje się o chwastnicę, że może była. Lepiej wszystkiego się pozbyć.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 00:25, 09 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77309
mirela napisał(a)
To już chyba ostatnie pytanie dot. mojej wertykulacji.
Podłamana ogromem robót (nie mam nikogo do pomocy) zaczełam szukać firm oferujących takie usługi. znalazłam jedną, mającą profesjonalny, ogromny sprzet (samojezdny) który wykasza, wertykuluje i wszystko podobno wraz z podmuchem jest zbierane do kosza (nie mam mowy o grabieniu). Czy faktycznie są na świecie "takie cuda" czy to zwykły chwyt marketingowy ? Nie chciałabym zapłacić i mimo tego jednak grabić .


Pewnie jest, ale chciałabym go zobaczyć (sprzęt).
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
pawel200_20 07:19, 09 maj 2013

Dołączył: 24 kwi 2013
Posty: 40


A może chociaż przekopać ? Trawnik z rolki to można od biedy na to położyć, ale w sumie muszę radzić usunięcie chwastów, Chyba że po całości je ziemią przykryjesz.

Jejku, ale one wyleza i będą się panoszyć strasznie i co potem?



No ale ja chce cały "były trawnik" dobrą ziemią przykryć bo inaczej nie wyrównam (ziemia jest gliniasta-strasznie zbita)
Ale przed tym może zdrape te chwasty? bo spryskanie niestety odpada

Bardzo proszę o odpowiedź
Sebek 10:42, 09 maj 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Zrób tak - albo na początku wyrwij chwasty (koniecznie z korzeniami), przekop cały teren z piaskiem - możesz kultywatorem
Albo przekop całość, wybierz chwasty, dosyp piasku i wymieszaj go z ziemią.
Proponuję, żebyś wypożyczył jakiś sprzęt, bo się zajedziesz ręcznie....
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
pawel200_20 10:51, 09 maj 2013

Dołączył: 24 kwi 2013
Posty: 40
No niestety żadnym sprzętem nie wjade-mały trawnik-około60m2 i liczne krzewy. Ziemi tej która jest nie wymieszam z piaskiem bo jest gliniasta-ręcznie to zajmie wieki więc ziemię trzeba kupić a z tą starą trawą/chwastami nie wiem już co mam zrobić. Spróbuje przekopać ręcznie i nasypać na to nową ziemię choć przy takiej twardej gliniastej ziemi nie wiem czy będzie to możliwe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies