Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

Gardenarium 00:02, 07 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mnie się zdaje że tutaj nie ma trawnika już. Ja bym odchwaściła teren i posiała nową trawę.
Nasypanie na to ziemi spowoduje, że chwasty wyjdą na wierzch. Trzeba je zlikwidować.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mirela 08:13, 07 maj 2013


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
Potrzebuję jeszcze pomocy .
Załatwiłam swój trawnik totalnie. Jak pisałam po wertykulacji nie zgrabiliśmy filcu przez 4 dni z powodu deszczów. W niedzielę coś nam się udało (ale przypłaciłam to zdrowiem). Wczoraj okazało się, że cały filc który wyszedł na górę utworzył twardą, suchą skorupę. Próbowałam to grabiami wyczesać - ale idzie masakrycznie ciężko i wolno. Najgorsze, że pod tą skorupą trawa zaczyna gnić. Mam teraz 8 arów gnijacego trawnika (a w zeszłym roku był idealny, każdy chwascik z niego wyrywałam). Jak sobie pomyślę ile pracy i pieniędzy w niego włożyłam. ... płakać mi się chce. Poradzicie mi coś ?
____________________
Walczę z ogrodem...
Gardenarium 09:35, 07 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Rób kolejną wertykulację, wtedy trawka zbita się zruszy i da się zgrabić., Weź facetów do pomocy, każdemu grabie w dłoń. Potem po grabieniu skoś trawnik nisko, kosiarka zbierze dodatkowo i trawnik się poprawi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
pawel200_20 09:51, 07 maj 2013

Dołączył: 24 kwi 2013
Posty: 40

Mnie się zdaje że tutaj nie ma trawnika już. Ja bym odchwaściła teren i posiała nową trawę.
Nasypanie na to ziemi spowoduje, że chwasty wyjdą na wierzch. Trzeba je zlikwidować.

Wiem, że najlepiej byłoby spryskać to wszystko, odczekać pewnie z jakiś tydzień albo dwa, poźniej glebogryzarka i dodać ziemi i...siać ale na to potzreba dużo czasu a mamy już maj oraz funduszy, które w tym roku są niestety ograniczone ...ziemi muszę dosypać bo ten kawałek...pozostałości po trawniku jest bardzo nierówny tylko nie wiem czy tą starą trawe "zedrzeć" czy sypać na nią (skoszoną najniżej jak się dało)?
mirela 10:03, 07 maj 2013


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
Dziękuję bardzo. Tak własnie myślałam że trzeba to jakoś rozruszać. KAsakra jakaś. Będę więc walczyć dalej (i jak tutaj wątku mojego nie nazwać walki z ogrodem ? ).
____________________
Walczę z ogrodem...
Gardenarium 11:04, 07 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
pawel200_20 napisał(a)

Wiem, że najlepiej byłoby spryskać to wszystko, odczekać pewnie z jakiś tydzień albo dwa, poźniej glebogryzarka i dodać ziemi i...siać ale na to potzreba dużo czasu a mamy już maj oraz funduszy, które w tym roku są niestety ograniczone ...ziemi muszę dosypać bo ten kawałek...pozostałości po trawniku jest bardzo nierówny tylko nie wiem czy tą starą trawe "zedrzeć" czy sypać na nią (skoszoną najniżej jak się dało)?


A może chociaż przekopać ? Trawnik z rolki to można od biedy na to położyć, ale w sumie muszę radzić usunięcie chwastów, Chyba że po całości je ziemią przykryjesz.

Jejku, ale one wyleza i będą się panoszyć strasznie i co potem?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 11:06, 07 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
mirela napisał(a)
Dziękuję bardzo. Tak własnie myślałam że trzeba to jakoś rozruszać. KAsakra jakaś. Będę więc walczyć dalej (i jak tutaj wątku mojego nie nazwać walki z ogrodem ? ).


Pogódź się z tym, że to za dużo jak na ręce jednej kobietki, musisz po prostu mieć pomoc i sprzęt. Inaczej szkoda zdrowia. Piękny ogród - tak, ale nie kosztem zdrowia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
pawel200_20 11:39, 07 maj 2013

Dołączył: 24 kwi 2013
Posty: 40
No ale ja chce cały "były trawnik" dobrą ziemią przykryć bo inaczej nie wyrównam (ziemia gliniasta-strasznie zbita)
Ale przed tym może zdrape te chwasty? bo spryskanie niestety odpada
mischa 13:18, 07 maj 2013

Dołączył: 21 maj 2012
Posty: 76
Po powrocie z majówki zastałam wyrośniętą trawę oraz już kiełkującą nową trawę na posianym pasie. Widać niestety, że nierówno rozrzuciłam nawóz, może następny użyć taki dolistny, w płynie, żeby wyrównać? Bez zakupu siewnika się nie obędzie. Trawa już skoszona, ale ponieważ była wysoka nie kosiłam na krótko, więc powtórka jutro/ w czwartek.





Martwi mnie jeszcze chwast, taki podobny do trawy, ale jednak się odróżniający. Wrzucę potem zdjęcia.
Sebek 13:25, 07 maj 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ślicznie teraz wygląda Twój trawnik

Równomiernie rozrzucić nawóz rękoma to sztuka, więc może kup siewnik
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies