Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pomóżcie wyczarować mi ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Pomóżcie wyczarować mi ogród

Viola 20:05, 14 lis 2013


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Dziękuję Dziewczynki, że wyszukałyście dla mnie ten wątek - zaraz się wczytam. Aga - jesteś niezawodna. Znowu mam gotowca: wszystko razem i super, ładnie w narożniku. Nie wiem tylko ile światła potrzebują drzewka, bo u mnie jak słoneczko zachodzi to brzozy (te po lewej) i ten żółty budynek zacieniają całą tę tylną część działki tak na około 3-4 m. Czyli do godziny 12-13 jest światło, później już cień. Ten drugi zagajnik brzozowy na zdjęciu po prawej jest dość daleko ok. 30m, tylko optycznie wydaje się, że blisko.

Ale ja tu drogie koleżanki, bezczynnie nie siedzę (żebyście nie myślały, że tylko na gotowe czekam). Cały dzień z kredkami się męczę, aż mnie palce bolą. Nabazgroliłam kolejny szkic - linie rabat i umiejscowienie warzywnika i sadu. U mnie niestety jest oddzielnie, ale nic nie szkodzi jeszcze raz coś zmienić. Przemyslałam różne rzeczy jeszcze raz - np. ławeczka teraz w cieniu będzie, zasłona kompostownika inaczej rozwiązana, warzywek niedużo, ale pewnie wystarczy; zawsze można w kierunku narożnika pociągnąć. Ekrany szczelne tam gdzie to niezbędne, a luźniej rośliny tam gdzie nie muszę się zasłaniać. Przedogródek w zupełnej rozsypce - będą jeszcze roboty budowlane, ścieżki trzeba zrobić i droga chyba będzie podwyższana więc nie wiem ile ziemi trzeba jeszcze nawieźć na działkę- pewnie 2014 r. zrobię przód domu. Zaplanowanych rabat nie zapełniałam roślinami - wykorzystam Twoje kompozycje Aga, tylko w innym układzie. A może jeszcze coś dodam od siebie.

Co u Ciebie Paulinko - jak synek?
Jeśli chodzi o ocenę rysunku - walcie śmiało, prosto z mostu : )

____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Viola 20:06, 14 lis 2013


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
I rysunek
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
paulina_ns 20:25, 14 lis 2013


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Dziękuję Violu, że pytasz, jak na razie jest w porządku

Kurcze, ale Ty zdolna jesteś, ja próbowałam już parę razy coś naszkicować i nie wychodzi mi śliczna linia rabat to po pierwsze i mimo, że siedzę w okularach nie widzę nazw roślin, to po drugie hehe jak Ty wstawiasz ten rysunek? skanujesz go?
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Viola 20:27, 14 lis 2013


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Tak rysunek jest zeskanowany, ale faktycznie niewyraźny i słabo co widać.
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
paulina_ns 20:31, 14 lis 2013


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
no właśnie ja próbowałam robić zdjęcie, jak już narysowałam, ale nie ma szans, nic nie widać
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
dajana 13:49, 15 lis 2013


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Usmiechnełam sie czytajac twój post dla mnie, bo tak jakbym widziała siebie.Kiedy w pocie czoła doprowadziłam kawałek ziemi pod piękna trawkę, wychodziłam co chwile przed dom Siadałam na schodach i wpatrywałam sie w nią z taką przyjemnoscia i radoscią w sercu jakbym wygrała los na loterii.Kiedy zakwitła moja pierwsza róża to stałam przy niej prawie cały dzien głaskajac te pierwsze jej kwiaty, tak jest ze wszystkim Rozumiem więc twoją i radośc i uczucia . Oprócz tego masz wielkie serce a to najwiekszy majątek który moze posiadac człowiek ..Od zawsze przyciągali mnie tacy ludzie .Zmobilizowałas mnie do zrobienia projektu ogrodu, badz czesciowego projektu i pokazania na swoim watku, moze ktos i mnie pomoze Mam tylko jeden problem nie jestem dobra w rysowaniu O ile wyobraznię mam bogatą to przenosic jej na papier nie potrafię.Podgladając ciebie moze mi cos w koncu wyjdzie .Miłego weekendu Violu życzę
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
leon60 21:05, 15 lis 2013


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Viola napisał(a)
I rysunek


ulala jak ładnie ! pozostaje zaplanować niższe piętra i projekcik gotowy
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Viola 00:35, 16 lis 2013


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Miłego weekendu Dajano i wszystkim Wam życzę. Teraz dopiero wpadłam na sekundę i już uciekam, żeby od rana byc z Wami.
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Viola 12:47, 16 lis 2013


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Dzięki Ola za wizytę. Jeszcze duuuuużo trzeba dodac do projektu. Narazie czekam na opinie dotyczące linii rabat, usytuowania sadu i warzywnika i in. Liczę na Wasze bogate doświadczenia bo ja mam słabą wyobraźnię przestrzenną. Wszystko jednak co narysuję, wcześniej staram się logicznie przemysleć - gdzie słońce, gdzie cień itd. Pędzę do Ciebie i pozdrawiam.
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
agam 16:30, 16 lis 2013


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Kurcze coś mi ogrodowisko nie działa. Zdjęć nie widzę, ale wyczytałam że projekty robisz. Planuj, planuj a w przyszłości bedziesz mniej przesadzać, a roślinki odwdzięczą się na pewno. Gdybym 7 lat temu wiedziała chociaż tyle co teraz to miałabym busz u siebie. A tak muszę czekać aż krzaczki podrosną. Pozdrawiam, wpadnę później na fotki.
____________________
Aga i Ogródek Agam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies