Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pomóżcie wyczarować mi ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Pomóżcie wyczarować mi ogród

AlKa 22:54, 17 lis 2013


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 2416
Witam, bede z ciekawością zagladać bo czeka mnie sporo wsadzania, ale przed będzie wykopywanie
____________________
pora na zmiany
paulina_ns 13:12, 18 lis 2013


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Violu i jak tam planowanie Ci idzie ?
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Viola 13:44, 18 lis 2013


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Na razie spoczęłam na laurach, tzn. wymalowałam to co ostatnio - ten ogólny projekt z linią nasadzeń i stanęłam w miejscu. Powinnam już jakos zaplanować poszczególne rabaty, ale mnie ta listopadowa pogoda przydusiła. Nic się nie chce. Spróbuję może rozrysować tę rabatę przy wykuszu, ale to nie wcześniej niż jutro. Narazie spaceruję sobie po kwitnących ogrodach forumowiczów i najchętniej oglądam letnie zdjęcia. Ale się pocieszam, że po Sylwestrze to już wiosna, ha,ha.
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
bleebla 19:21, 18 lis 2013


Dołączył: 13 sty 2013
Posty: 4757
Witaj Violu
Zaznaczam wątek bo ciekawy i dużo można się nauczyć
Pozdrawiam
____________________
Aga - Mała eLeczka
Agawita 19:33, 18 lis 2013


Dołączył: 21 wrz 2013
Posty: 412
Viola, czas na odpoczynek po wysiłku (czyt. projektowaniu) i ładowanie akumulatorów pomysły same przyjdą trzymam kciuki
____________________
Pozdrawiam Aga Czas na ogród
Gardenarium 20:00, 18 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Możesz dodać dwie małe rabatki w pobliżu domu



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Viola 21:36, 18 lis 2013


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Witam Danusiu, dziękuję, za wizytę. Rabatę planuję na całej długości domu po lewej stronie - między opaską domu, a ścieżką. Na rysunku narazie narysowana trawka na zielono, ale tu planuje rabatę. Już nawet mam koncepcję - projekcik do oceny może jutro. W związku z tym ta rabatka, którą narysowałaś po lewej stronie chyba będzie niepotrzebna, a po prawej chciałabym zrobić, ale tam jest problem - polega on na tym, że w ścianie domu jest kran (nawet narysowany) od którego ciągnie się wąż. Można zniszczyc rośliny manewrując nim, ale faktycznie ta strona tarasu będzie brzydka bez roślin. Coś będę musiałą wymyśleć, żeby zasłonić studzienkę i umożliwic roślinom bezpieczny byt.
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Viola 21:39, 18 lis 2013


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Chociaż.... ta Twoja rabatka po lewej fajnie by wyglądała przy tarasie. Może ją dodam.
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
alinak 21:46, 18 lis 2013


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
widzę że burza mózgów trwa ..i tak trzymać . Danusi projekt fajny na twoją działkę
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Viola 16:14, 19 lis 2013


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Dzisiaj męczyłam się przy projektowaniu rabaty wzdłuż domu - na rysunku powyżej to ta rabata po lewej stronie domu - dość długa, zaczyna się od tarasu, dalej leci pod wykuszem i zakręca pod okno kuchenne na przodzie domu. Narazie ta część kuchenna jest nieruszona (na zdjęciu to rabata nr 2). Proszę zerknijcie na rabatę nr 1, brakuje zadarnienia, ale ogólny koncept przedstawiłam. Długość tej zaprojektowanej stony południowej to około 12,5 m. Aha i jeszcze jedna sprawa - od północnego-wschodu wieją bardzo silne wiatry zimą - omiatają narożnik przy kuchni - czy cisy to wytrzymają?
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies