Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Aneczkowe marzenia

Pokaż wątki Pokaż posty

Aneczkowe marzenia

Aneczka 22:36, 02 paź 2013


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 851
To fakt Jolu, proste linie szczególnie w kątach ciężko się kosi, tak jak pisałaś u siebie, a fale no to wiadomo, jak ostre wgłębienie itd. Ja mam dwa takie ostre wcięcia na tych półkach trawiastych po lewej stronie drogi, w które w ogóle nie da się wjechać kosiarką, ale wcale się tym nie przejmuję, bo mój mąż w minutkę robi z tym porządek podkaszarką i nie przeszkadza mu to, bo to naprawdę niewiele czasu zajmuje Za to efektem po koszeniu to nawet on się zachwyca efektem owych miejsc
____________________
Ania - Aneczkowe marzenia
Joku 20:13, 06 paź 2013


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12119
Ja niestety nie mam takiej automatycznej podkaszarki Muszę dociąć sama
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Tosia 13:07, 09 paź 2013


Dołączył: 28 sie 2013
Posty: 258
Co tam Aneczko u Ciebie?
Jak idzie planowanie rabat?
____________________
Tosia - Weekendowa ogrodniczka
Aneczka 16:43, 21 sty 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 851
A dziękuję, u mnie do przodu. Trochę zmian u mnie zaszło w ostatnich miesiącach, ale nie przestałam myśleć o ogrodach i zaglądając do waszych, wciąż miałam coraz to nowe pomysły.
Straciłam ostatnio pracę i tak jakoś odsunęłam ogrody na dalszy plan. Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, bo nie miałam nawet jednego dnia bezrobotnego. Od razu dostałam następną pracę i to w o niebo lepszych warunkach, a niedługo jak wszystko pójdzie dobrze to dostanę fajną posadkę w państwówce, więc nie mogę narzekać. Pani która załatwiła mi wypowiedzenie nawet nie zdaje sobie sprawy jak bardzo poszła mi na rękę, bo inaczej pewnie dalej dawałbym się wykorzystywać w tamtym syfie. Gdyby wiedziała jaką przysługę mi zrobiła, to pewnie by ją krew zalała
A wracając do tematu ogrodu, to ostatnio kombinowałam w programie 3D i coś tam wykombinowałam. Przedstawię wam kilka kolejnych miesięcy w moim ogrodzie za kilkanaście lat :
niestety niektóre rośliny nie działają w porach roku, tylko cały rok są jednakowe, ale mniej więcej wiadomo o co chodzi
luty:

kwiecień:


maj:

czerwiec:
____________________
Ania - Aneczkowe marzenia
Aneczka 16:57, 21 sty 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 851
lipiec:

sierpień:

wrzesień:

październik:
____________________
Ania - Aneczkowe marzenia
Aneczka 17:24, 21 sty 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 851
listopad:

taki będzie widok przed bramą (brama i bramka przypadkowe, w tym stylu znalazłam tylko takie):

Z lewej strony wzdłuż wjazdu świerk biały "Conica", z prawej żywotnik zachodni "Danica". Myślałam najpierw, żeby z prawej też posadzić Conic-ę, ale z drugiej strony postanowiłam, że prawa strona będzie odsłonięta, a Conica zasłoniła by widok z okna na bramkę. Natomiast lewa strona ma być tajemnicza, więc nie chcę żeby od razu było wszystko widoczne, stąd te świerki. Za świerkami jest przerwa aż do berberysów, dlatego że chcę koniecznie widzieć choć część ogrodu z salonu i tarasu.
taki od strony sąsiadki, tej z którą mam połączony skalniak:

Tak właśnie wstępnie widzę mój ogród w przyszłości. Roślinki będę dokupowała po trochę, ze względów finansowych. W tym roku mam zamiar kupić Conica, Danica, hortensje, róże Bonica i jakieś czerwone też długo kwitnące. Bedę je rozmnażać, żeby uzyskać tyle roślin, bo inaczej nie wydolę. Berberysy sprubóję rozmnożyć z tego, który już mam w rogu ogrodu. Nie wiem jeszcze, czy to dobry pomysł z tą ścianą berberysów, a przed nimi róże Bonica, ale bardzo mi się to podoba u Vivy.
Pozdrawiam wszystkich
____________________
Ania - Aneczkowe marzenia
ZbigniewG 17:41, 21 sty 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8905
Aneczka napisał(a)
...Z lewej strony wzdłuż wjazdu świerk biały "Conica", z prawej żywotnik zachodni "Danica". Myślałam najpierw, żeby z prawej też posadzić Conic-ę, ale z drugiej strony postanowiłam, że prawa strona będzie odsłonięta, a Conica zasłoniła by widok z okna na bramkę. Natomiast lewa strona ma być tajemnicza, więc nie chcę żeby od razu było wszystko widoczne, stąd te świerki. Za świerkami jest przerwa aż do berberysów, dlatego że chcę koniecznie widzieć choć część ogrodu z salonu i tarasu.

Ania jeżeli ma być tajemniczo to na 100% nie powoli rosnące, bidne i chorujące Conica , zdecydowanie lepsze będą świerki serbskie zwykłe czy też szczepiona odmiana Bruns lub Pendula

serbskie (gatunek) są znacznie tańsze od szczepionych i też pikne
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Aneczka 20:03, 21 sty 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 851
o
____________________
Ania - Aneczkowe marzenia
Aneczka 20:11, 21 sty 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 851
O rajuśku, dziękuję za uwagę, nie miałam pojęcia, że one tak wolno rosną. Kierowałam się tym, że bardzo mi się podobają, nie trzeba ich przycinać i nie rosną zbyt wysokie. Nie chcę tak wysokich drzew przed domem, staram się wybierać takie do ok 4m, bo to nie jest duży ogród, a raczej ogródeczek. Wszystkie rośliny które wybrałam nie wymagają cięcia. Nawet kulki wybrałam danica a nie bukszpany, żeby nie ciąć co roku. Staram się wybierać niekłopotliwe roślinki. Nie chciałabym całego wolnego czasu spędzać w ogrodzie, chcę mieć też czas po pracy dla dzieci i męża, dlatego będę się starała wybierać takie rośliny, które nie potrzebują zbyt wiele. Mam nadzieję, że da się zrozumieć to co napisałam, bo to trochę zabrzmiało tak jakbym chciała mieć ładnie, ale najlepiej żeby samo się robiło, a nie to miałam na myśli.
____________________
Ania - Aneczkowe marzenia
Aneczka 20:24, 21 sty 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 851
A może zamiast tej conicy to zrobić tu ten żywopłot z berberysów, a przed nimi róże bonica, tak jak jest to u vivy? Ja to myślałam zrobić z tyłu, ale może lepiej wzdłuż drogi? hm..
____________________
Ania - Aneczkowe marzenia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies