Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Aneczkowe marzenia

Pokaż wątki Pokaż posty

Aneczkowe marzenia

monteverde 20:43, 21 sty 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Aneczka napisał(a)
o

Cześć Aniu Zbyszek ma rację, Conici łapią paskudztwa, trzeba pryskać, więc albo te świerki albo berberys jak u Vivy a tu ponad 10 letnia Conica
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Aneczka 21:03, 21 sty 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 851
O rety no to bym się wpakowała, dziękuję wam.
____________________
Ania - Aneczkowe marzenia
ZbigniewG 21:13, 21 sty 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8905
Ania ten egzemplarz wyżej to super okaz, częściej spotyka się z rudymi łatami,
jako igiełkowy obstaję przy wyborze w to miejsce iglaków o odpowiednim pokroju i tempie wzrostu -szukaj a znajdziesz stały ozdobny element bez względu na porę roku
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
monteverde 21:17, 21 sty 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
ZbigniewG napisał(a)
Ania ten egzemplarz wyżej to super okaz, częściej spotyka się z rudymi łatami,
jako igiełkowy obstaję przy wyborze w to miejsce iglaków o odpowiednim pokroju i tempie wzrostu -szukaj a znajdziesz stały ozdobny element bez względu na porę roku

Zbyszek został w rajskim, wiesz co najlepiej lubił? mocny prysznic ze szlauchu, wtedy nie miał ani jednej pajęczynki z paskudami
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Aneczka 22:01, 21 sty 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 851
będą rosły na eksponowanym miejscu, więc nie chcę ryzykować rudych plam, muszą być piękne cały rok. Dobrze, że do mnie zajrzeliście. A czy np świerk serbski "Nana" jest ładny cały rok? Bo wiem, że nie jest zbyt wysoki, tylko taki w sam raz do mnie? Danusia gdzieś pisała, że nie brązowieje, nie choruje i ma ładne szyszki, a ona wie co mówi Chociaż on chyba bardzo wolno rośnie, ale coś za coś.
____________________
Ania - Aneczkowe marzenia
monteverde 22:16, 21 sty 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Odmiana 'Nana' - odmiana karłowa, wolno rosnąca, o regularnej szeroko-stożkowej formie, po 10 latach osiąga około 3 m wysokości.
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Aneczka 22:46, 21 sty 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 851
Czyli że po paru latach będzie ok 2m, to już ok Dziękuję monteverde
____________________
Ania - Aneczkowe marzenia
ZbigniewG 14:59, 22 sty 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8905
Ania jest taka perełka samoobsługowa jodła kalifornijska Abies concolor Glauca Compacta (Compacta)

niczego nie ujmując serbowi
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Aneczka 23:20, 27 sty 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 851
Myślałam, że już wiem czego chcę, a okazuje się że im więcej spaceruję po waszych ogrodach, tym mniej wiem. Bardzo się cieszę, że mogę tu być z wami i gościć w waszych ogrodach. Już nie mogę się doczekać do wiosny. Wracam do waszych ogrodów, bo wciąż nie mam dość, mimo że zawalam noce. Ale za to kładę się taka rozmarzona.
____________________
Ania - Aneczkowe marzenia
Kasik 13:22, 28 sty 2014


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Wpadłam do Ciebie z rewizytą i widzę, że jesteśmy sąsiadkami.Twój ogród będzie piękny, bo wszędzie tam gdzie jest chęć i wkład pracy efekty pojawić się muszą. Już teraz każdy kwiatek przybliża Cię do tego końcowego efektu. Zakładając, że jest jakiś efekt końcowy.

Pooglądałam Twoje zmagania i wiem z doświadczenia, że musisz się uzbroić w cierpliwość. Wszyscy którzy dopiero zaczynają musza jej mieć w zapasie. Ja należę do tych którzy jej nie mają.

Jedno co wiem na pewno- każdą roślinę którą sadziłam u siebie - nawet taką którą kupiłam bez namysłu- sadziłam zapewniając jej warunki w których rośnie najlepiej.
Dużo czytam i szukam roślin o wymaganiach podobnych i wtedy dopiero zaczynam myśleć o ich sadzeniu. Oczywiście przeszłam etap kupowania co wpadło w ręce, ale nawet wtedy miejsce musiała mieć dla siebie odpowiednie.
Dam przykład: piszesz, ze na rabacie masz rododendrona i miedzy innymi lawendę. A rododendron lubi półcień i cień, a lawenda najlepiej rośnie na dużym słońcu i prawie nie podlewana.
Ja moją pierwszą lawendę uśmierciłam, bo mi schła i była łysa, a okazało się , że ją zalałam.

Ale się rozpisałam. Kibicuję i pozdrawiam

____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies