Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Aneczkowe marzenia

Pokaż wątki Pokaż posty

Aneczkowe marzenia

Aneczka 19:44, 03 lut 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 851
Próbuję Agnieszko sadzić grupami. Różaneczniki i hortensje będą sadzone po 2 lub 3 obok siebie, żurawki dużymi grupami, róże też. Przed berberysami myślałam żeby posadzić róże Bonica, tak jak jest to u Vivy. Miskanty też chciałabym mieć, tylko jeszcze nie wiem gdzie.

A tak wyglądają moje najnowsze zestawienia (widok w sierpniu):



____________________
Ania - Aneczkowe marzenia
Aneczka 22:43, 03 lut 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 851
Ivvvona napisał(a)
Mam liliowca żółtego nad oczkiem, który kwitnie aż do jesieni - Stella d'Oro - tylko, że on niski jest.


Iwonko poluję na tego liliowca od zeszłego roku, odkąd o nim usłyszałam. Te liliowce są cudne i mają to co w roślinkach lubię najbardziej, czyli długo kwitną Może w tym roku znajdę
____________________
Ania - Aneczkowe marzenia
Mala_Mi 08:55, 04 lut 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Joku napisał(a)
Pamiętam radę jednej z osób z forum, żeby przy kształtowaniu rabaty brać pod uwagę sposób koszenia. Żeby przed wytyczeniem spróbować pomanewrować kosiarką pomiędzy zakolami. Przyznaję jej rację. Im więcej takich ostrych zakrętów, tym gorzej się kosi.
Patrząc na twój szkic to bym jeszcze złagodziła to "wcięcie" na zarysie zewnętrznym rogala.


Do tego miejsca doszłam... to moja rada Nawet ja potrafię coś mądrego podpowiedzieć

I patrzę na twoje nasadzenia, kamienie na obwódkach.... i widzę siebie.... i też taka dumna byłą z tego co nasadziłam..... O ja głupia jedna byłam. Ale miało to tę zaletę, że się nie zniechęcałam... skakałam z radości z każdego kwiatka co zakwitł.... Ale nie było forum, nie szukałam inspiracji w internecie, wiec byłam w samouwielbieniu..... I przyszedł dzień, że wlazłam na forum.... i sie załamałam... teraz walczę by cos z tego zrobić Tylko mój charakter nie gra z zasadami projektowania ogrodów. Wiec nie będę ci podpowiadać, bo ja jestem kokoszka.
Ta roślinka z zielono białymi listkami przy daturze..to wilczomlecz obrzeżony.. roślina jednoroczna. Ptaki potrafią rozsypać nasiona.. jest bardzo ładny.
Dziewczyny dobrze radzą byś wypitoliła te koła.. a słupa włącz w rabatę. Łagodne łuki.. ja już swoje wszystkie prostuję, jesienią ostatnie kamienie z obrzeży wyrzuciłam, lepiej już rób kanciki.
Dzięki za odwiedziny...... ostatnio nie wyrabiam na forum.. za dużo sie dzieje A ja sie chyba postarzałam i wszytko robię wolniej
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 09:14, 04 lut 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
I 5 stron poczytałam ostatnich... super wyspa I super zmiany Będzie piknie
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Aneczka 12:24, 04 lut 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 851
Bardzo się cieszę Aniu że do mnie zajrzałaś. Ja też nie wyrabiam z forum, żeby u wszystkich się wypowiadać. Najczęściej latam po waszych ogrodach, wzdycham i staram się zapamiętać jak najwięcej cennych informacji. Masz rację z tymi kamieniami na obrzeżach. Dałam je na początku, bo jeszcze nie miałam innego pomysłu, a chciałam ograniczyć przerastanie trawy do tego miejsca. Koła były tworzone z myślą, że kiedyś je połączę i powstanie taki wielki łuk. Miałam zamiar dosadzać tam roślinki, aż koła by się połączyły, ale trafiłam na to forum i zalały!!! mnie inne pomysły

Wilczomlecz obrzeżony... skąd wy tyle wiecie kobitki? Dobrze wiedzieć, dzięki
____________________
Ania - Aneczkowe marzenia
Ivvvona 13:57, 04 lut 2014


Dołączył: 27 sty 2014
Posty: 4774
Aniu, myślę że na pewno trafisz.Jest aktualnie w ofercie sklepów internetowych. Ja tez go nabyłam tą drogą.Pozdrawiam
____________________
W ogródku Iwony
Mala_Mi 14:55, 04 lut 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Wiem, bo go miałam... sam się wysiał i dumałam co to... potem już kupiłam nasionka A w zeszłym roku pomysłu nie miałam.. gdzie go skomponować
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Bogdzia 16:03, 04 lut 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Aneczka napisał(a)


Iwonko poluję na tego liliowca od zeszłego roku, odkąd o nim usłyszałam. Te liliowce są cudne i mają to co w roślinkach lubię najbardziej, czyli długo kwitną Może w tym roku znajdę


Jeśli mi przypomnisz wiosna to chętnie ci Stellę wyślę.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
gierczusia 18:15, 04 lut 2014


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Wpadam do Ciebie , bo jak poczytałam ,że Cię eMuś do łóżka nie wpuści , to stwierdziłam ,że musz zaglądnąć do tak Szalllonej Ogrodniczki ...

Buziaki .....

Jak cuś , to przenocujesz u mnie .... A kożuch też się znajdzie ....
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Kasik 18:32, 04 lut 2014


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Aniu czytam, że szukasz schronienia pod krzaczkiem u Agnieszki. Poczekaj na cieplejsze noce, bo zaziębisz się i kto Twoim ogrodem będzie się zajmował.

Pomysłów u Ciebie moc, aż zazdroszczę zapału, ja się jakoś nie mogę zmobilizować do zaprojektowania mojego.

Pozdrowienia zostawiam.
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies