Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje miejsce na ziemi

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje miejsce na ziemi

Aneta1309 10:37, 06 lip 2014


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
dzięki za odpowiedź w sprawie lawendy a co do hortensji to ja mam jakiś problem z bukietowymi limki u mnie słabo rosną próbowałam też ukorzeniać i przyjeły się tylko 4 sadzonki za to ogrodowe wcale nie przemarzają chociaż łatwo nie mają.
Asia dobrze mówi lepiej usunąć tym młodym kwiatostany zeby szybciej się rozrastały. My na jesueń przesadzaliśmy dość dużą czereśnię a wiosnę ładnie odbiła ale po przekwitnięciu zaczeła marnieć, oberwałam jej wszystkie owoce i żyje, mam nadzieję że w przyszłym roku już będą owoce.
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
Mala_Mi 10:38, 06 lip 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Troszkę obejrzałam..... pies pogromca nornic na medal. Tworzysz fajny ogród.. i ten łan lawendy ..bosko

A w kwestii pytania u mnie .. czyli coś na drzewko/krzew soliter.. mi się podoba grujecznik, a może magnolia? Nie masz problemów z kwaśnością gleby, wiec maganolia by sie wpisała w krajobraz
A grujeczniki są ładne Szczególnie wiosną lub jesienią. Trzmielina oskrzydlona, też fajnie wygląda jako soliter
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Jag_58 10:56, 06 lip 2014


Dołączył: 17 lut 2014
Posty: 2599
PERKA napisał(a)
Dziękuję dziewczyny za słowa uznania, prawdę mówiąc, też nie mogę się napatrzyć na nią ale może dlatego, że w moim młodym ogrodzie na razie mało kwitnących okazów, więc cieszę się tym co mam
Dzisiaj zakwitła różyczka
,

Kanny rosną w siłę - uwielbiam je za okazałe liście,


Może w tym roku spróbujemy jabłek - jeżeli nie przegramy walki z ptakami, w tamtym roku się nie udało


i ostatni widoczek




Gosiu lawenda cudna ,brak mi słów taka ładna wiesz tam gdzie masz kanny posadzone w tej łezce to masz podobnie zrobione jak moja córka ( wstawię fotke u siebie z jej ogrodu ) ,ona ma tam posadzone liliowce coraz piękniej u Ciebie pozdrawiam niedzielnie
____________________
Jagoda
asica 11:14, 06 lip 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3818
PERKA napisał(a)
to też mam oberwać ? a tak chciałam zobaczyć jak kwitną !

NIE , Ty nie obrywaj. Ja zeszłorocznej wiosny wsadziłam patyki pozostałe po przycięciu hortensji. I już latem zaczęły pojawiać się na nich pąki. Ale one musiały się ukorzenić, więc ja pączki poobrywałam. A Ty miałaś już gotowe sadzonki. Czekaj na kwiatki i ciesz się nimi
Ile sadzonek lawendy posadziłaś?
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Gocha 11:17, 06 lip 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Piekna ta lawenda. Jak we Francji, a jaki musi być zapach cudny. Pozdrawiam
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
PERKA 23:03, 06 lip 2014


Dołączył: 04 lut 2014
Posty: 256
Mala_Mi - dziękuję za podpowiedzi, jak się wreszcie zdecyduję to zamelduję co wybrałam. Pozdrawiam
____________________
Moje miejsce na ziemi
AgnieszkaW 23:08, 06 lip 2014

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Też mam tę samą odmianę lawendy Twoja jest śliczna
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
PERKA 23:10, 06 lip 2014


Dołączył: 04 lut 2014
Posty: 256
asica napisał(a)

NIE , Ty nie obrywaj. Ja zeszłorocznej wiosny wsadziłam patyki pozostałe po przycięciu hortensji. I już latem zaczęły pojawiać się na nich pąki. Ale one musiały się ukorzenić, więc ja pączki poobrywałam. A Ty miałaś już gotowe sadzonki. Czekaj na kwiatki i ciesz się nimi
Ile sadzonek lawendy posadziłaś?


Asia uf! już myślałam że nie będzie mi dane ich w tym roku zobaczyć
Jeżeli chodzi o lawendę to na długości jakieś 12-13 metrów, szer. na 1-1,2m mam posadzone ok 100 sadzonek. Na początku były między nimi wolne przestrzenia, teraz już zachodzi jedna na drugą i zrobił się kobierzec.
____________________
Moje miejsce na ziemi
PERKA 23:12, 06 lip 2014


Dołączył: 04 lut 2014
Posty: 256
Gocha napisał(a)
Piekna ta lawenda. Jak we Francji, a jaki musi być zapach cudny. Pozdrawiam

Dziękuję, ale rosnę podkarmiana takimi pochwałami a wzrostu mam ze 160
____________________
Moje miejsce na ziemi
rozetka 07:51, 07 lip 2014


Dołączył: 24 kwi 2014
Posty: 24
Rzeczywiście widok oszałamiający, tylko trochę niebezpieczny dla dzieciaczków. Ponieważ gdy lawenda w pełni zakwitnie to mnóstwo trzmieli ją bardzo lubi, a mojego trzyletniego syna wszystko interesuje w ogrodzie,
a tak bardzo chciałabym mieć u siebie taki dywan lawendy- poprostu sie zakochałam, to moja druga miłość po żórawkach.

buziam
Rozetka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies