Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Brązowienie iglaków

Pokaż wątki Pokaż posty

Brązowienie iglaków

joeburns 19:59, 18 kwi 2013


Dołączył: 17 kwi 2013
Posty: 20
A tu zbliżenie...

podobne dziadostwo na żywopłocie też jest. Nie jest to mech.







____________________
Piotrek
Gardenarium 21:21, 18 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To na gałązkach to porosty moim zdaniem, zdjęcie jest niestety za słąbe. Ja nic nie poradzę bo nie widać dobrze.

Jeśli porosty to nie szkodzą a są wskaźnikiem czystego powietrza, wtedy rosną na drzewach

To co wyżej na tych zdjęciach, to do wycięcia jest. Bo suche.

Nie wiem jaka była tego przyczyna, gdy=by obumarł cały krzew to mogłoby być przenawożenie, albo za mokro, albo z asucho, ale częśc krzewu - no to moim zdnaiem przemrożenie i dlatego częściowo padł cis. Bo to cis.

On może podmarzać, bo zima była długa, w Szkocji pewnie też.

Jesli macie lepsze pomysły to niech ktoś napisze.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
joeburns 21:25, 18 kwi 2013


Dołączył: 17 kwi 2013
Posty: 20
Dziękuję, już nie zawracam głowy. W takim razie jutro rano wycinka. Serdecznie pozdrawiam.
____________________
Piotrek
Piter 19:29, 21 kwi 2013

Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 24
Kolejny problem dotyczy żywotnika

Zasychanie igieł (łusek)

,

bo brązownieniem raczej tego nazwać nie można. Co radzicie ? Głównie zasycha od góry . Na dole jakoś się trzyma..
Gardenarium 07:56, 22 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może to być zamieranie pędów żywotnika, czy tam czasem nie rosły jakieś krzewy w pobliżu? Albo winobluszcz na nim?

To wygląda jakby powodem tych objawów był niedobór lub brak światła.

Czy widzisz ślady szare pleśni?

Pozamierane pędy wytnij i spal, wyczyść krzew z kłębów zamarłych w środku, niech spadną na dół i wybierz je. Opryskaj Bioczosem, Bravo, Sarfunem albo Topsinem.
Powtórz za dwa tygodnie, obserwuj krzew.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Piter 21:13, 23 kwi 2013

Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 24
Śladów pleśni nie widać, winobluszczu na nim nie było. Powycinam, spale i opryskam. Może to być częściowo niedobór światła. Ale zobaczymy jak będzie po oprysku.
checiol 23:46, 24 kwi 2013

Dołączył: 24 kwi 2013
Posty: 2
Witam
Proszę o pomoc, mam posadzonych ponad 200 tuj brabant, i w miejscach gdzie nie mają cienia i konkurencji w postaci wielkich drzew rosną przepięknie, a w miejscach pod drzewami tak wyglądają, czy coś można zaradzić czy po prostu trzeba sobie darować? Dodam, że tuje rosną już u mnie 7 lat, i pierwsze 4 lata było wszystko ok.
Dziękuję za jakąkolwiek podpowiedź co z tym można zrobić.
pozdrawiam
Norbert
Gardenarium 18:50, 25 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W cieniu i jak ciasno mają to tak właśnie jest, pewnie jeszcze sucho, bo drzewa zabierają wodę. Opryskaj Topsinem, potem Pinivitem dolistnie (roztworem). poczyść to wszystko brązowe, przynajmniej będzie lepiej wyglądało, ale skutecznie się nie poprawi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
checiol 17:14, 26 kwi 2013

Dołączył: 24 kwi 2013
Posty: 2
Witam
Dziękuję serdecznie za szybką odpowiedź, preparaty już kupiłem i będę działał. A podlewanie też będzie codziennie, ponieważ montuję automat.
pozdrawiam
Norbert
joeburns 01:40, 05 maj 2013


Dołączył: 17 kwi 2013
Posty: 20
Chcialem tylko pokazać co zostało...


A tak wygląda mój cisek po usunięciu uschnietej części.

____________________
Piotrek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies