Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Brązowienie iglaków

Pokaż wątki Pokaż posty

Brązowienie iglaków

Mixerus 18:18, 22 cze 2014

Dołączył: 22 cze 2014
Posty: 5
Witam,
bardzo prosze o wsparcie, moje Tuje zostaly zasadzone w 2012 nic strasznego sie z nimi nie dzialo, jednakze od jakiegos czasu zaczely wygladac jak ponizej na zdjeciach. Nawiozlem je nazwozem przeciwko brazowienu. Prosze o pomoc, porade co nalezy zrobic zeby je uratowac?Bardzo proszę o pomoc.

pozdrawiam
____________________
Gardenarium 15:43, 24 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wklej zdjęcia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mixerus 17:50, 24 cze 2014

Dołączył: 22 cze 2014
Posty: 5
Teraz ze zdjeciami
____________________
Gardenarium 19:21, 24 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pierwsze pytanie czy jest mata p. chwastom.?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mixerus 19:27, 24 cze 2014

Dołączył: 22 cze 2014
Posty: 5
byla ale tylko przez 4 miesiace po przeczytaniu Waszych artykulow od razu ja zlikwidowalem jednakze na kilku nie bylo a wygladaja podobnie.
____________________
Nallar 22:36, 24 cze 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Dodałam wątek w którym opisałam problem ze swoim iglakiem.
Czy może ktoś zajrzeć, coś doradzić.Będę wdzięczna. chory lawson
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Gardenarium 22:51, 24 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mixerus napisał(a)
byla ale tylko przez 4 miesiace po przeczytaniu Waszych artykulow od razu ja zlikwidowalem jednakze na kilku nie bylo a wygladaja podobnie.


Sadzonki wyglądają na niepełnowartościowe, nawet nie wiem czy to są Smaragdy czy inne tuje np. Columnaris. Nie wiem też czy to choroba czy tylko po prostu zamierają stare igły.

Żeby je uratować poskub te brązowe, niczym nie nawoź bo akurat to mogło też zaszkodzić. Dbaj o prawidłową wilgotność podłoża nie zalewaj i nie zasuszaj.

Dla pewności opryskaj po obskubaniu Topsinem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mixerus 08:32, 25 cze 2014

Dołączył: 22 cze 2014
Posty: 5
Gardenarium napisał(a)


Sadzonki wyglądają na niepełnowartościowe, nawet nie wiem czy to są Smaragdy czy inne tuje np. Columnaris. Nie wiem też czy to choroba czy tylko po prostu zamierają stare igły.

Żeby je uratować poskub te brązowe, niczym nie nawoź bo akurat to mogło też zaszkodzić. Dbaj o prawidłową wilgotność podłoża nie zalewaj i nie zasuszaj.

Dla pewności opryskaj po obskubaniu Topsinem.


Dziekuje za odpowiedz, sa to Smaragdy, wczesniej tak nie wygladaly, teraz sie przerzedzily. Widze ze ten brazowy kolor pojawia sie na wszystkich. Ile razy robic oprysk?


____________________
Toszka 08:56, 25 cze 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
zerknij http://www.ogrodowisko.pl/watek/3577-choroby-iglakow
pisałam o chorobie grzybowej
Zapobiec jej może prawidłowe przygotowanie gleby pod sadzenie
Patrząc na zdjęcie odnoszę wrażenie, że od tyłu nie mają jak rozwijać systemu korzeniowego. Tuja korzeni się bardzo płytko.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Mixerus 15:37, 25 cze 2014

Dołączył: 22 cze 2014
Posty: 5
Toszka napisał(a)
zerknij http://www.ogrodowisko.pl/watek/3577-choroby-iglakow
pisałam o chorobie grzybowej
Zapobiec jej może prawidłowe przygotowanie gleby pod sadzenie
Patrząc na zdjęcie odnoszę wrażenie, że od tyłu nie mają jak rozwijać systemu korzeniowego. Tuja korzeni się bardzo płytko.

Myslisz ze jest szansa na uratowanie ich jeszcze?Co poza opryskaniem powinienem zrobic?
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies