Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Brązowienie iglaków

Pokaż wątki Pokaż posty

Brązowienie iglaków

Gardenarium 12:02, 19 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kasiu, koty widać upodobały sobie to miejsce i prześcigają się w zaznaczaniu terenu

Obstaw tę tuję kolczastymi gałazkami np uciętą gdzieś w polu ałyczą, albo czymkolwiek. Mocz z deszczem przenika do gleby i zaczyna "nawozić" tuję nadmiernie Stąd nasilenie schnięcia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KasiaBawaria 18:09, 21 kwi 2014


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Pocieszajace jest to, ze to nie choroba. Postaram sie ja jakos ochronic-dziekuje.
____________________
Zapraszam na kawe
Gardenarium 08:02, 22 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Możesz jakiś płotek zrobić, ale to zawsze będzie denerwowało. Ja Kasiu dla odmiany mam obsikiwanego cisa ekran przy bramie, Wchodzi kocur i zadziera ogon właśnie tam. Narożnik brązowo-rudy i co mam robić ? Nic nie zrobię.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KasiaBawaria 09:54, 22 kwi 2014


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
To chyba pozostaje mi obcinanie suchych galazek. Sama mam koty, ale one kastrowane. Jest natomiast jeden ktory tu znaczy.Ale chyba calkiem nie uschnie?
____________________
Zapraszam na kawe
margi 17:24, 22 kwi 2014


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Moje szmaragdy posadzone na wiosnę 2013r mają brzydkie czarne gałązki,jak mam im pomóc?
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
KasiaBawaria 18:28, 22 kwi 2014


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
To chyba to samo co u mnie- kot albo pies.
____________________
Zapraszam na kawe
Gardenarium 20:43, 22 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
margi napisał(a)
Moje szmaragdy posadzone na wiosnę 2013r mają brzydkie czarne gałązki,jak mam im pomóc?


Zrób zaporę z kolczastych gałązek, oblewaj wodą co rano, zmyjesz mocz, ale może dostać się do gleby I tak źle i tak niedobrze.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
karolina_szajer 23:03, 27 kwi 2014

Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4
Witam. Jestem tu nowa, postanowiłam dołączyć, myślę o założeniu wymarzonego ogródka, zaczęłam od kupna thuji smaragd , sadzonki około 25 cm, miały rozwinięty bardzo dobrze system korzeniowy, te które już posadziłam, zauważyłam ze pojedyńcze thuje po okolo tygodniu od wsadzenia zaczynają zmieniać kolor nie są zielone, a takie powinny być prawda? trzy thuje ewidentnie mają końcówki suche , nie usycha od środka, tylko zaczyna się od końcowek.. Mam ich około 60 sztuk, w tym 10 nie posadzonych jeszcze i te nie posadzone są w lepszym stanie niż te posadzone, chociaż nie ze wszystkim to się dzieje, bardzo się martwię, że moja praca i pieniądze pojdą na marne ..
karolina_szajer 10:55, 28 kwi 2014

Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4



Tak niestety właśnie wyglądają moje thuje. Po około tygodniowym nasadzeniu, te które rosną w doniczce niestety mają podobne objawy. Nie były zasuszone. Bardzo proszę o radę. Ciągle myślę co im dolega boję się, że cała moja praca pójdzie na marne. Zauważyłam też, że raczej cały proces zaczyna się od góry, nie u dołu thuji.
Mazan 13:41, 28 kwi 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Przypomina to szarą pleśń na iglakach, a najlepszymi warunkami są duża wilgotność powietrza, brak przewietrzania. Zarodniki są w powietrzu nawet zimą, więc mogłaś chorobę nawet kupić. Spróbuj topsinem lub - jeśli wolisz ekologię środkami na bazie czosnku. To groźna choroba, może doprowadzić do zamierania pędów a nawet całych roślin.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies