Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Brązowienie iglaków

Pokaż wątki Pokaż posty

Brązowienie iglaków

Gardenarium 21:19, 27 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Powinieneś dbać o prawidłową wilgotność podłoża. Nie za mokro nie za sucho.
Obskubać z tych brązowych igieł.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Liza 08:13, 01 sie 2014

Dołączył: 01 sie 2014
Posty: 12
Witam. Dzień po zasadzeniu jodły koreańskiej igły zaczęły brązowieć. Dzieje się już tak od ok 3 tyg. Zaczęłam podawać preparat p/brązowieniu igieł, póki co efektu nie ma. Sadziłam ją w bardzo gorący dzień, może to ma wpływ. Żadnej maty pod spodem nie ma. Ziemia jest piaszczysta jednak do zasadzenia kupiłam worek ziemi dla iglaków. Może ktoś mi pomoże.

Mazan 09:10, 01 sie 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Lizo,

To objaw wysokiej temperatury - poparzenie.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Liza 09:32, 01 sie 2014

Dołączył: 01 sie 2014
Posty: 12
A dojdzie do siebie, czy raczej sprawa przesądzona.
Mazan 09:39, 01 sie 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Kolor igliwia pozostanie, aż opadną igły. To, czy dojdzie do siebie, zależy od pielęgnacji.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Liza 09:52, 01 sie 2014

Dołączył: 01 sie 2014
Posty: 12
Dziękuję za szybką odpowiedź. A czy jest jakiś preparat, który moge zastosować?
wiunia 13:08, 01 sie 2014


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Wydaje mi się, że przede wszystkim regularne podlewanie w ciepłe dni, żeby się zaaklimatyzowała tylko bez przesady, żeby z kolei nie zalać najlepiej zrób taką miseczkę-zagłębienie wokół roślinki i podlewj wczesnie rano lub wieczorem tylko póki co nie nawoź niczym, dopiero po 3-4 tygodniach jakims jesiennym nawozem do iglaków. Mam nadzieje, że to pomoże u mnie zdało egzamin takie postępowanie Pozdrawiam!
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
Liza 14:37, 01 sie 2014

Dołączył: 01 sie 2014
Posty: 12
Dziękuję za rady mam nadzieję że pomogą. Pozdawiam
waldek727 18:37, 01 sie 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
wiunia napisała:

podlewj wczesnie rano lub wieczorem tylko póki co nie nawoź niczym, dopiero po 3-4 tygodniach jakims jesiennym nawozem do iglaków.


Nawożenie roślin tzn. uzupełnianie brakujących składników pokarmowych w glebie jest dość trudną sztuką w ich pielęgnacji. To właśnie nieodpowiednie przeprowadzenie tej czynności jest najczęstszym powodem naszych niepowodzeń we wszystkich uprawach. Mało kto zdaje sobie z tego sprawę, że to grzyby i mikroorganizmy zawarte w próchnicy glebowej karmią nasze roślinki, a nie granulki sztucznych nawozów zakupionych w sklepie. Nawozy mineralne tylko podtrzymują procesy życiowe roślin i to też w ograniczonym zakresie.
W pierwszym roku po przesadzeniu zakupionych roślin z donic do gleby nie należy ich nawozić żadnymi nawozami mineralnymi.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
wiunia 18:51, 01 sie 2014


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422

W pierwszym roku po przesadzeniu zakupionych roślin z donic do gleby nie należy ich nawozić żadnymi nawozami mineralnymi.




____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies